Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Katana System [WE]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obmacane, przestrzelane, rozebrane. W środku ciekawy zintegrowany zespół pneumatyczny, gdzie głowica tłoka szapie za dyszę (zamiast popychacza). Nie pamiętam teraz czy tak to wygląda w Systemie PTW. Rozwiązanie ciekawe ale nieznana jest jego żywotność... Dół, czyli kółka to standard wraz z opcją zwalniania sprężyny przez aktywny antyrewersal (znane rozwiązanie z WE M4 AEG). Silnik jest mocniejszy niż standardowe np. JG czy DBOY ale słabszy niż neodymowe z A&K, niektórych CM czy eMek GFC.

 

Ważne: po wymianie cylindra trzeba selektor ustawić na SAFE aby móc zamknąć upper.

 

Giwera aż się prosi aby tam wsadzić ASCU. I pewnie w pn lub wt dojdzie do połączenia ;)

Link to post
Share on other sites

Pytanie do posiadaczy Katany i srebrnego (szarego) zespołu cylindra: jaki macie wyniki pomiaru na chrono (0,20g BB)?

Ok,sam sobie odpowiedziałem uzyskując odpowiedzi mailowe od sprzedawców, dystrybutorów i producenta.

Wynika z tego że na niebieskim mamy tak na prawdę 330-355, czerwonym 390-410 (mój wynik z 405 plasuje się w tych ramach) a na szarym 435-455 (z czego wynika że mój egzemplarz tej wersji jest wybrakowany).

 

Z ciekawostek: montaż zawieszenia jednopunktowego mocowany przy podstawie prowadnicy kolby musi być typu PTW/Gas. Prowadnica ma zbliżone wymiary do tej od PTW i niektóre markowe AEGowe kolby nie wejdą ale za to chińskie pro-mega taktyczne wchodzą i nawet czasem nie mają luzów.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Na rsov są chińskie sprężyny do ptw za grosze, więc no sweat. Nagrajcie jakieś filmiki panowie jak to bangla, bo mam zonka czy Katana czy DTW. No i czy korpus jjest zwykły z WE? Jak z kompatybilnościa innych frontów (np. MK18 Mod 1)?

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

WE Katana warto :) chociażby dlatego że WE wchodzi teraz mocno na rynek europejski, w Anglii powstał oddział WE.... więc będzie łatwiejszy dostęp do cześci i do replik..... a jak sam system katana się sprawdzi w praktyce to czas pokaże :) ale 2013 zaczyna się ciekawie dla airsoftu, a to cieszy :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dodam tylko swój filmik z testowania nowo zamówionej WE M4 Raptor Z systemem Katana.

Czerwony i srebrny zestaw sprężynowy.

 

 

Replika została również totalnie rozkręcona (dolna część gb oraz oba zespoły sprężynowe) także chętnie odpowiem na pytania dotyczące bebechów :)

Link to post
Share on other sites

Witam przymierzam się da zakupienia owego cuda (M4 RIS - KATANA - M120)

I mam pytanie o dostępność magazynków innych niż hi-capy. Jak wygląda ta replika jeżeli chodzi o kompatybilność z innymi magami? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Aztekowe rebrandy boyi i low / mid capy od KA podają choć czasem zdarzy się wyplucie dwóch kulek na raz (raz na np 10, 15 strzałów). Lekko się telepią w gnieździe. Podobno PMAGI dobrze siedzą i podają, przynajmniej tak mnie zapewnia kolega, jak sam wypróbuję to na pewno dam znać :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A więc stało się, jestem posiadaczem tej repliki. Kupiłem wersję zwykłą, na GF.

Na stronie sklepu jest pomyłka, replika ma kolbę typu SF. Nie będę się rozpisywał nad jakością wykonania, bo nie miałem nigdy emki.

Moim zdaniem jest Ok. Front plastikowy zmieniłem na chwyt MOE (taki zwykły za 40zł.), poprawiło to znacznie wygląd. Montaż zawieszenia przy prowadnicy kolby założyłem od GBB bo takie pasują (jakiś PTS za 25zł.).

Magazynki pasują midy King-Armsa, ale latają. Po przeróbkach pasuje kopia chińska P-maga też mid.

Stockowy cylinder miał jakieś 380fps, jednak wystarczyło przyciąć dwa zwoje i jest 335-345fps. Srebrny ma 430fps.

Cylindry są kopią PTW, jednak jest tylko podobny. Porównywałem z cylindrem CTW pożyczonym od kolegi. Tłok wygląda prawie tak samo jednak nie wchodzi, jest za szeroki na prowadnicach o jakieś 0,5mm. Pewnie wystarczy pod szlifować tu i tam i będzie pasował.

Nie wiem jak tłoki systemy może pasują bez przeróbek.

Fajne jest to, że lufa jest dwuczęściowa, w kilka minut można skrócić karabin do CQB.

W sklepie poprosiłem o montaż mosfetu, bardzo to pomaga i karabin jest całkiem szybki na 7,4.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...