Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Redox Alpha V2 problem ( connection break)


Recommended Posts

Witam, posiadam ładowarkę Redox Alpha v2, mam ją od trzech dni, naładowałem z powodzeniem pakiet lipo 11.1v, jednego ni-mh i ni-cd dla sprawdzenia i wszystko wydawało się działać.Przy jednym starym pakiecie z kolorowymi kabelkami podłączyłem ją odwrotnie biegunami i nic sie nie stało, wyskoczył komunikat, że nie te bieguny, zmieniłem i ładowała normalnie. Następnie zacząłem ładować pakiet 7.4V - ładował się ze dwie godziny i nim ładowanie się skończyło odpiąłem go aby przestrzelić replikę i kiedy ponownie podłączyłem ją do ładowania za każdym razem mam komunikat "connection break". Niezależnie od tego jaki pakiet próbuję teraz podpiąć wyskakuje to samo. Tryb rozładowywania działa. Nie znalazłem nic na ten temat na tym forum, jedynie jakieś opary na innych forach ale problem nie był do końca rozwiązany. Pytanie czy mógł nie wytrzymać jakiś bezpiecznik? Podejrzewam, że mogłem zrobić zwarcie, gdyż podłączałem batki na krokodylkach z zestawu, jednak mając to na uwadze byłem ostrożny. Proszę o jakieś rady. Zastanawiam sie też czy gwarancja to obejmuje.

Link to post
Share on other sites

Dla informacji: póki co wstrzymałem się z odsyłaniem, ładowarka zaczęła działać po tym jak wymieniłem wtyk przy mojej głównej baterii z xt60 (był dotychczas łączony na krokodylki do redoxa) na deansy. Wydaje się, że choć byłem tego pewny, to połączenie przez krokodylki nie było wystarczające dla prawidłowego przepływu prądu (pytanie dlaczego tak nagle przestało być niewystarczające). Jednak jeden pakiet od początku był na deansach (stare ni-mh) i ładował się prawidłowo przed wystąpieniem problemu, jednak odkąd zaczęło pojawiać się" connection break" on też wymiękał. Coś mnie jednak skłoniło i sprawdziłem jeszcze raz ładowarkę na pakiecie li-po po wymianie wtyków tak jak napisałem wyżej i nagle ożyła. Stare ni-mh też bez problemu się już ładuje choć przy nim nie grzebałem. Czas pokaże, czy usterka będzie się powtarzać czy był to jakiś dziwny zbieg okoliczności. Na chwilę obecną, dzięki za uwage;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Mam ładowarkę Redox Alpha V2 i problem z nią. Otóż naładowała i rozładowała baterię Nimh, ale po podłączeniu Lipo Redox 11.1v i włączeniu rozładowania wyskakuje connection break. Gdy próbuję z innymi Bateria dzieje się to samo. Nawet z Nimh, z którym wcześniej nie było problemu

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam.

Mam problem z tą ładowarką, mianowicie kiedy podłączyłem ją do zasilacza ( póki co od laptopa) to wyskakuje mi komunikat "input vol err". Czy może mi ktoś powiedzieć, czy to jest problem z samą ładowarko, czy raczej przez to że podłączam ją do zasilacza od laptopa?

 

EDIT:

 

Ps

Mam tą ładowarkę od dwóch dni.

Edited by pietrek1995
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Connection break wyskakuje zawsze gdy ładowarka stwierdza że batka podaje nieprawidłowe według niej wartości. Jest to z reguły związane z nieprawidłowym podłączeniem baterii do ładowarki ( na przykład za pomocą krokodylków lub zbyt dużej ilości przejściówek) .

Mnie zdarzyło się także na zabrudzonym t-deans. Praktycznie zawsze pomaga sprawdzenie i poprawienie wszystkich połączeń. Nie jest to problem wymagający odesłania ładowarki na gwarancji gdyż jest to jej prawidłowa praca. Ładowarka chroni naszą baterię przed zniszczeniem sygnalizując nam ze ma problem z odczytem danych i nie zamierza ładować baterii napięciem i prądem wywróżonym z fusów :icon_biggrin:

Edited by falcong700
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam, mam problem z tą ładowarką. Kiedy podłączam baterię nimh(przez jakiś czas nieużywana, napięcie na

100% spadło) to wyświetla się napięcie ok 8V (bateria ma pojemność 9,6V) więc daję ją do rozładowania na prądzie 0,2A, napięcie spada do 1V w ciągu od 20 sekund do 2 minut. Potem włączam tryb ładowania (również 0,2A), wyświetla się wtedy kolejny raz wynik ok 8V (po rozładowaniu miała mieć 1V), ładowanie trwa ok 3-4 minut i wyświetla się komunikat, że bateria jest pełna. Sęk w tym, że po włożeniu do repliki ta nie daje oznak

życia. Starałem się coś zmienić w ustawieniach ale w stosunku do baterii nimh są one dość ograniczone ( a może da się jakoś ustawić czas ładowania dla nimh lub ominąć blokady?). Proszę o pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Bateria do wywalenia. Przede wszystkim nie należy jej rozładowywać do takich napięć (minimalnie 0.8V / celę czyli dla nominalnego napięcia 9.6 (8 cel) jest to 6.4V). Ale z tego co pokazujesz widać wyraźnie, że nie ma pojemności. Do utylizacji i rozejrzyj się za jakimś LiPo i ładowarką do niego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...