Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uszkodony szkielet gb v2 przy m140 i BU PJ


Recommended Posts

Witam

Na ostatniej strzelance doszło do uszkodzenia mojej emki niestety poszedł szkielet gb który był wzmacniany blachami 0,7mm !! Zdziwiłem się że doszło do uszkodzenia ale niestety stalowa blacha na śrubach zachowała się jak plastelina :C

dokładnie gb posiadał takie elementy:

sprężyna m140 systema

bore up PJ do M16

rolf mierzony na chrono 14 k/s

tłok aluminiowy ze stalową szczęką JBU

 

Teraz mam pytanie co zrobić aby nie doszło do kolejnego takiego uszkodzenia?

planowałem kupić mblock + szkielet chiński wzmocnić blachami ( tym razem blach sam dorobię i dam więcej blach przy mocowaniu śrub przy froncie gdzie doszło do rozciągnięcia blachy) + zmiana bore-up na guardera.

 

Mam kilka pytań co do mblocka tłoka JBU oraz bore-up guardera

Bore-up dobrze wyciszy dość ciężki tłok JBU?

Mblock nie spowoduję rozsypanie się lower recivera?

 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak to rozwiązać? Nie chce wydać majątku ale jak nie policzę to około 400zł trzeba wydać... Zamiast chińskiego szkieletu przydał by się KWA ale jest dostępny tylko w jednym sklepie i ma cenę mocno wygórowaną...

 

Zdjęcia uszkodzenia:

https://picasaweb.google.com/113396899833636577132/25Lutego2013

Link to post
Share on other sites

Zamiast chińskiego szkieletu przydał by się KWA ale jest dostępny tylko w jednym sklepie i ma cenę mocno wygórowaną...

 

 

No nie wiem czy cena wygórowana? W KWA masz pewność że będzie ci działał długo, mocniejsze (tu są różne opinie) są tylko CNC z duraluminium ale to 400-500 PLN za sam szkielet, w podobnej masz kompletny gearbox KWA (535PLN)

Link to post
Share on other sites

Zależy też z jakiego materiału jest ta blacha...

 

Tak jak kolega juz pisał... Lżejszy tłok...

Zaprzeć o komore...

 

No i jak chcesz to możesz jeszcze w tego mblocka...

 

No a szkielet to nie "chiński" tylko trwały ;) Może być chińskie, no ale poczytaj jakie są dobre ;]

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Cena samego szkieletu KWA jest spora wg mnie, 350zł za sam szkielet a cnc SHS kosztuję 500zł i nie jest zrobiony ze "szmelcowatej" znali. Chyba jednak zaryzykuję i zrobię swój plan tzn blachy + Mblock + bore-up guarder, bo z tego co czytałem wcześniej głównym winowajcą ambarasu jest bore-up PJ. Ewentualnie kupno kompletnego gb KWA. Jeszcze mam pytanie do gb KWA, żeby wytrzymał m140 co trzeba tam wymienić? Bo cena naprawy zaczyna mnie przerażać :C

Link to post
Share on other sites

tłok

 

mozesz też głowicę tłoka na lżejszą wymienić ale nie jest to konieczne.

 

Przy dobrym złożeniu masz ponad 500 fps na 130 guardera. To przemyśl troche to 140.

 

A jeśli ma 500fps na M140 i wsadzi M130 i będzie miał też 500fps to jaka w tym różnica prócz wywalonej kasy?

Link to post
Share on other sites

To teraz wytłumacz mi tę magię. Mamy dwie sprężyny, obie są takiej samej twardości i działają z taką samą siłą dając w układzie 500fps. Jedną nazwę M130 w zaniżonym oznaczeniu a drugą M140. I teraz powiedz mi że M130 w takim wypadku działa z mniejszą siłą na szkielet niż M140 a daje tyle samo fps. Ironizując - sprężyna ma większą szczelność...

Link to post
Share on other sites

A jeśli ma 500fps na M140 i wsadzi M130 i będzie miał też 500fps to jaka w tym różnica prócz wywalonej kasy?

 

Jeśli ma 500 fps na m140 w KWA to trochę słabo poskładane, przy sprężynie 130 szybkostrzelność będzie trochę większa i lepsza reakcja na spust (też zależy od silnika), mniejsze obciążenie gearboxa i bebechów, mniejsze obciążenie styków i kabli

Link to post
Share on other sites

Przyklejone zostały dwuskładnikowym klejem firmy Den Braven i trzymał te blachy konkretnie. Gdy odrywałem, aby pobrać wymiary na nowe blachy pogiąłem je i z trudem oderwałem. Nie jest to wina kleju ponieważ blacha porozciągała się na otworach, co widać na zdjęciu. Gdyby tam było więcej materiału to zapewne nadal bym strzelał. Teraz zaczynam robić blachy o większej grubości, zamiast 0,7 robię 1,4 i więcej materiału zostawiam przy otworach tam gdzie doszło do uszkodzenia. Nie wiem czy uda mi się zamontować gb z tak szerokimi blachami... najwyżej trzeba będzie zeszlifować na mniejszy wymiar a zostawić większą grubość w najważniejszych miejscach.

https://picasaweb.google.com/113396899833636577132/25Lutego2013#5849729700109027410

Po lewo dorobiona nowa blacha po prawo dwie stare, tutaj widać dokładnie co się stało.

Link to post
Share on other sites

Za paczkę kulek 0,25g G&G mogę z kimś się wymienić na potrzebny ściapek blachy w gatunku 1.4541 (1H18N9T wg. starej PN) w grubości 0,4 lub 0,5 , sądzę ,że taka blaszka wytrzyma wszystko,a generalnie w tej grubości jest to materiał nieosiągalny na naszym rynku,szczególnie w ilościach szczątkowych :icon_smile:

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

hmm w takim razie poszukać trzeba będzie jakiejś lepszej blachy, ale myślę że te wzmocnienie co robię + Mblock da radę. Blacha z której było zrobione poprzednie wzmocnienie zdaje się podobnej jakości, ale przy grubości 0,7 gnie się jak papier. Natomiast tą którą zrobiłem jest ciężko zniekształcić, w sumie nie oznacza to że będzie nie wiadomo jak trzymać przy rozciąganiu na dodatek pulsacyjnym. Jeszcze pytanie na temat Mblocka, jest duże prawdopodobieństwo że body się posypie po zastosowaniu go? Teoretycznie najsłabsze miejsce jest przy dolnym body, ale i tak dużo solidniejsze niż miejsce gdzie ulega uszkodzeniu szkielet gb.

Link to post
Share on other sites

To teraz wytłumacz mi tę magię. Mamy dwie sprężyny, obie są takiej samej twardości i działają z taką samą siłą dając w układzie 500fps. Jedną nazwę M130 w zaniżonym oznaczeniu a drugą M140. I teraz powiedz mi że M130 w takim wypadku działa z mniejszą siłą na szkielet niż M140 a daje tyle samo fps. Ironizując - sprężyna ma większą szczelność...

Tajemnica szczelności kwa nie tkwi w sprężynie, tylko w dyszy i komorze - mają bardzo dobrą szczelność (choć wizualnie raczej mizerne są) i faktycznie 460fps na m120 czy 500fps na m130 to nie problem. Kumpel przekładał gb kwa do hk416 (trzeba było podszlifować body repliki), wymagana była wymiana dyszy i komory - nie udało się uzyskać tej samej szczelności.

 

@Potfurr

Na zdrowy rozum - zamiast bawić się w skręcanie dziadowskiego szkieletu drutem czy blachą, gdzie nigdy nie masz gwarancji, że to pożyje trochę i zawsze masz lekki stres - kup sobie szkielet lub cały gb KWA, odchudź tłok (jak chłopaki radzą) i ciesz się porządnym mechanizmem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tuning KWA

Sprężyna Guarder M130

Głowica tłoka poliwęglanowa Guarder

Tłok Madbull PX Piston - Full teeth

gumka hop-up Systema

silnik torneado GP 1000

 

wynik 517 fps

 

 

gearbox, komorę hop-up kwa można zastosować do body A&K jedynie trzeba wykonać otwory w dwóch miejscach do przykręcenia golnej cześci komory

Edited by krolik1982
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...