Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK 416 - BOYI czy GFC?


Recommended Posts

Dobra rozumiem wybór należy do mnie ale tej od gfc już się kupić nie bynajmiej nie wiem gdzie i za ile :D Ale mam właśnie pytanko co do tej całej firmy evolution airsoft(serio dobre repliki tworzy?) Jak tak to czy ta jest dobra? http://redberet.pl/p/224/1152218896/evolution-airsoft-lone-star-border-patrol-eh01ar--licencjonowane-repliki-repliki-asg.html

Link to post
Share on other sites
Boyi ma plastikowe HU? Nie spotkałem się z tym... Ale bebechy nie są w ogóle wybitne. Co do HK od Umarex/VFC - bardzo ładnie i dobrze wykonana, ale wewnętrznie przydał by się tuning.

 

Obecnie sprzedawane Boyi HK416 ma plastikową, przeźroczystą, badziewną komorę, o taką : http://allegro.pl/boyi-komora-m-m16-hk416-nowa-i3045176216.html

 

Co zresztą potwierdza to zdjęcie ze sklepu www.militarialodz.pl :

karabin%20H&K%20416%20boyi%20v5.jpg

 

Jeżeli chcesz HK to bierze HK. Obie wersje .GFC i Boyi (na JG nie patrze bo to plastik) mają plusy i minusy.

 

JG V generacji to metal, tak czy srak zarówno plastik jak i metal są niedostępne.

 

 

GFC - Plus:

- dobry środek. Kupujesz, strzelasz, wymieniasz sprężynę, baterię, gumkę hopup, strzelasz dalej.

- Przyrządy celownicze są dobrze zrobione i zgrane - spokojnie można na nich strzelać ( ten kto twierdzi inaczej nie miał seryjnej repliki w rękach).

Minus:

- jest brzydkie. Materiał to kiepski ZnAl. Szybko się rysuje itp. Pasuje większość magazynków oprócz PMagów ( co oczywiste jest ).

 

Przyrządy celownicze w Hakach GFC nie są dobrze zgrane, o czym mówiła recenzja WMasgu i o czym przekonali się moi znajomi kupując te haki. Problem ten nadal jest, GFC nic z tym nie zrobiło, ale da się to naprawić i udowodnił to mój znajomy z ekipy. Brzydota to pojęcie względne, na pewno faktem jest, że szybko się rysuje, ale to już kwestia farby. Po czym wnosisz, że materiał to kiepski Znal? Używając tego haka ponad rok w bynajmniej nie stricte airsoftowych warunkach nie zauważyłem, żeby cokolwiek się tej replice stało.

Z kompatybilnością magów też nie jest tak różowo i problem ten ciągnie się za tymi replikami od czasu JG V Generacji. Plastikowe magi (MAG, STAR) siedzą sztywno i miło, metalowe w większości trzeba podginać i doginać pod tą replikę. Bez doginania pasują magazynki, które są po 17zł na azteko.pl (szare, świetnie podające). Z większością magów (CA, Dboys, G&P) ta replika nie chce współpracować bez podginania.

 

Boyi - Plus:

- o wiele lepiej wykonane zewnętrznie. Ustępuje pod tym względem jedynie VFC ( TM nie miałem w rękach). Wersja z oznaczeniami jest nie do odróżnienia, ale także nie do dostania :icon_razz:. Wiadomo także, że to chinol, możesz mieć pecha i dostaniesz kiepsko spasowaną wersję (nie spotkałem się z tym)

Minus:

- Kiepskiej jakości przyrządy celownicze

- Środek - oprócz szkieletu - do wyrzucenia. Dodam, że komora hopup jest metalowa ale kiepska :icon_razz:.

 

Musisz się zastanowić co chcesz: wygląd czy działanie.

 

Znowu pojęcie względne, nie ma co narzucać koledze wrażeń estetycznych. Replika jest cała czarna, część elementów jest szara i świeci się, jakby była posypana brokatem - te elementy nie budzą zaufania. Kolba ma spory luz na prowadnicy, magi potrafią wypadać, różnie to bywa - chinol to chinol.

 

 

No i Dboy jest drogi, kosztuje 760zł, a żeby potem go stuningować trzeba wydać sporo pieniędzy. Dlatego HK GFC to dużo lepszy wybór, bo potężny tuning siłowy to kwestia wymiany sprężyny i baterii, co w czasach Lipoli modelarskich i sprężyn wielu producentów tworzy bardzo niskie koszty.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie GFC: musiałem, zatem trafić na super wersję. Biegałem z nią pół roku i mama takie doświadczenia, jakie opisałem. Odnośnie kiepskiego ZnAl: tutaj nie chodzi o farbę, ale o wykonanie i materiał do tego użyty. jest kiepski, można zrobić w nim bruzdy samą klamrą mash hok od zawieszenia lub nawet składając muszkę. Do tego przedni RIS potrafi porysować dłonie - jest źle wyprofilowany. Takich rzeczy w Boycu nie uświadczysz.

Używałem różnych magów: od KingArms plastików po PJ metal. Najlepiej podawały metalowe PJ :icon_razz:.

Przyrządy celownicze miałem bardzo dobrze dobrane. Szczerbina miała pełną regulacje i w przeciwieństwie do Boyjca, można spokojnie tego używać. W DB wszystko jest krzywe!

 

Na GF była dostępna wersja JG ale plasticzan :icon_razz:. V generacja JG to właśnie GFC :icon_razz:.

Co do samego Boyjca. Mam porównanie do dwóch wersji: 1 to wersja z oznaczeniami. Tutaj nie ma co gadać bo jest nie dostępna. 2 to właśnie najnowsze HK od DB. Fakt, że kolor to czarny ( ostra także jest czarna:)) i ma luzy na kolby, ale jaka eMka ich nie ma? Nawet KA na stockowej kolbie tak ma.

Żaden mag jeszcze mi nie wypadł, ani koledze w nowszej wersji. Zgadzam się, że mag może wypaść, ale jest to spowodowane złym włożeniem magazynka do gniazda. Należy dobrze sprawdzić czy mag został podpięty, gdyż złe zamontowanie sprawi, że magazynek nie zahaczy się o szczęki, nie poda kulek do komory i wypadnie. To samo tyczy się GFC.

 

Zgadzam się, że GFC w ostatecznym rachunku będzie tańsze. Tuning wewnętrzy kosztuje, ale body nie wystrugasz.

p.s sam korpus dostaniesz od DB, ale już frontu nie. Ot absurd.

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites
Odnośnie GFC: musiałem, zatem trafić na super wersję. Biegałem z nią pół roku i mama takie doświadczenia, jakie opisałem. Odnośnie kiepskiego ZnAl: tutaj nie chodzi o farbę, ale o wykonanie i materiał do tego użyty. jest kiepski, można zrobić w nim bruzdy samą klamrą mash hok od zawieszenia lub nawet składając muszkę. Do tego przedni RIS potrafi porysować dłonie - jest źle wyprofilowany. Takich rzeczy w Boycu nie uświadczysz.

Używałem różnych magów: od KingArms plastików po PJ metal. Najlepiej podawały metalowe PJ :icon_razz:.

Przyrządy celownicze miałem bardzo dobrze dobrane. Szczerbina miała pełną regulacje i w przeciwieństwie do Boyjca, można spokojnie tego używać. W DB wszystko jest krzywe!

 

Co do znalu, faktycznie, dziś zauważyłem w swoim haku, że przód RISa się wyżłobił od umiejscowionej tam stalowej klamry zawieszenia... no nieźle :D. Risy faktycznie są źle wyprofilowane, są także dziwne wymiarowo i akcesoria siedzą na nich krzywo. Tutaj faktycznie plus na rzecz Boya. Co do tej wady muszki najwyraźniej pojawiła się ona w późniejszych seriach.

 

Na GF była dostępna wersja JG ale plasticzan :icon_razz:. V generacja JG to właśnie GFC :icon_razz:.

Co do samego Boyjca. Mam porównanie do dwóch wersji: 1 to wersja z oznaczeniami. Tutaj nie ma co gadać bo jest nie dostępna. 2 to właśnie najnowsze HK od DB. Fakt, że kolor to czarny ( ostra także jest czarna:)) i ma luzy na kolby, ale jaka eMka ich nie ma? Nawet KA na stockowej kolbie tak ma.

Żaden mag jeszcze mi nie wypadł, ani koledze w nowszej wersji. Zgadzam się, że mag może wypaść, ale jest to spowodowane złym włożeniem magazynka do gniazda. Należy dobrze sprawdzić czy mag został podpięty, gdyż złe zamontowanie sprawi, że magazynek nie zahaczy się o szczęki, nie poda kulek do komory i wypadnie. To samo tyczy się GFC.

 

No w zasadzie masz rację, jedyna różnica między JG V, a GFC to brak oryginalnych oznaczeń w tym drugim.

Co do kolorystyki to tak, masz rację, że ostra też jest czarna. No ale to już kwestia pojęcia estetyki - dla mnie GFC jest ładniej czarne, niż Dboyi. :) W przypadku Dboya znajomego stockowo po prostu źle dokręcony był zespół zatrzasku maga.

 

 

Zgadzam się, że GFC w ostatecznym rachunku będzie tańsze. Tuning wewnętrzy kosztuje, ale body nie wystrugasz.

p.s sam korpus dostaniesz od DB, ale już frontu nie. Ot absurd.

 

Niby tak, ale nie ma aż takiej tragedii :)

 

Jeszcze jeden minus dla GFC - brak atrapy zamka.

Link to post
Share on other sites

Azur - GFC to rebrand JG V gen. Miałem okazję pogrzebać w obu replikach i różnią się jedynie fragmentem budy.

 

Co do kupna samej budy to jeśli komuś nie zależy na oznaczeniach i będzie malować to na azteko można kupić całość - front z korpusem (nie wiem jak z dostępnością obecnie, kiedyś były).

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Ten komplet jest niedostępny. Można dostać osobno korpus, ale o front należy pytać się Azteko. Kiedyś mieli mozliwość sprowadzenia pełnego frontu (muszka, przedłużka, front) za około 300 zł. Na WGC także mają korpus, ale frontu nie planowali mieć - przynajmniej w tamtym okresie, kiedy sie o to pytałem.

Link to post
Share on other sites
Krzywe mechaniczne celowniki w hk gfc z tego co mi wiadomo były sporadycznie tylko w pierwszej partii (zrecenzowany był jeden z pierwszych dostarczonych). U mnie są równiutkie :icon_wink:

 

Dwóch gości ode mnie z ekipy kupowało ze 3-4 miesiące temu i obaj dostali z krzywymi muszkami.

Link to post
Share on other sites

Witam, wcześniej napisałem temat o hk416 boyi lecz konkretnej odpowiedzi(takiej której oczekiwałem nie uzyskałem)Tylko tyle że polecano mi m4 itp. i polecano mi również hk416 od GFC tu więc moje pytanie czy ta replika jest dobra?(Jak wcześniej pisałem używać jej będę często lecz bez strzelania itp.(bez używania jej elektrycznych pod zespołów)A strzelać itp. rzadko raz/dwa maks trzy na miesiąc. Czy ta replika nadaje się na moje wymagania? http://gunfire.pl/product-pol-1152193609-Replika-karabinu-GFG12-metal.html

Link to post
Share on other sites

Nie nie nie :D nie wiesz o co mi chodzi(ponieważ chodzę na szkolenia z taktyki wojskowej i po prostu będę jej często używał bez strzelania, lecz będę strzelał ale maks do myślę 5 razy na miesiąc(to już maksimum) i po prostu pytam która z nich będzie lepsza gfc nie rozlatuje się jak boyi nie?

Link to post
Share on other sites

hahaha nie okopów nie :D Czyli GFC to już z wyższej pólki solidne wyonanie? A boyi raczej tylko zewnętrznie dobra? No tak o kilka razy w miesiącu na kilka strzelanek nie no oczywiście dbać muszę o nią, ponieważ na szkoleniach z bronią obchodzimy jak w prawdziwym wojsku :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...