Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy PDI Raven [PDI]


Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Montowałem akurat 2 takie lufy (455mm i 554mm) i nie doświadczyłem rdzy czy brudnej powierzchni poza charakterystyczną na zewnątrz - ale nie brudziła rąk.

W obu przypadkach po instalacji miałem wzrost prędkości wylotowej - w ak z 500 do ok 540fps a druga w warriorze z jbu 6,03/550mm na 554mm i wzrost miałem z około 600 na ok 630fps. Co do testów celnościowych nie przeprowadzałem ale możliwe że mb01 zabiorę na jakieś przestrzelanie.

Może po prostu były niezleżałe czy coś?

Link to post
Share on other sites

Więcej danych nie mam. Jakbym miał, podzieliłbym się. Jakby to była moja replika, mielibyście wszystko. Ale replika nie jest moja, tylko mojego klienta, a że zrobiona jest super cacy to nieprędko ją zobaczę ponownie. Na zrobienie zdjęć miałem niecałą minutę.

Wniosek: kupcie, pomierzcie celność, będziecie mieli dane. Ja wam nie pomogę.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A więc, nabyłem lufę Pdi Raven 455mm, i zamontowałem do swojej Cymy.050, która jest po "małym" upgradzie, ma średnio 504 fps +/- 4. Na pierwszy rzut lufa, tak jak pisali inni, wydaje się brudna, dziwny materiał wykonania. Aktualnie strzelałem tylko aby ją przestrzelić, dopiero w weekend ten może trochę po nim zmierzę zasięg/celność i jak z różnymi kulkami śmiga. Ale porównanie ogólnie mam tylko do stokowej lufy i pdi, bo tylko takich używałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A więc, nabyłem lufę Pdi Raven 455mm, i zamontowałem do swojej Cymy.050, która jest po "małym" upgradzie, ma średnio 504 fps +/- 4. Na pierwszy rzut lufa, tak jak pisali inni, wydaje się brudna, dziwny materiał wykonania. Aktualnie strzelałem tylko aby ją przestrzelić, dopiero w weekend ten może trochę po nim zmierzę zasięg/celność i jak z różnymi kulkami śmiga. Ale porównanie ogólnie mam tylko do stokowej lufy i pdi, bo tylko takich używałem.

 

 

Troszkę czasu minęło, jakoś nie było czasu itd itp... ale do rzeczy. Lufa przeszła jak na razie 4 strzelanki i przydomowy test. Przy obecnej mocy repliki używałem dwóch rodzajów kulek, 0,25 Gunfire Rockets Professional i 0,30 gg, Uprzedzam że lufa jest wybredna i przy pj'tach lub zwykłych rocketsach potrafi się zacinać.

Zasięg ogólnie bardzo ładny, w porównaniu do stockowej lufy lub pdi. Kulki 0,25 sa stanowczo za lekkie do takiej mocy więc mało ich używałem, ale przy dobrej regulacji hopa da radę ustrzelić człowieka bez wysiłku z ponad 50 m.

Teraz sprawa 0.30. Otóż, sprawiaja że chce się przerobić kałacha na sniperke... Skuteczna celność w sylwetkę człowieka bez kombinowania to jakieś 70-75m. Z około 50 m powtarzalność strzałów w kartkę 5na10 cm to 9/10. Ogólnie hopkiem jeszcze się za bardzo nie bawiłem, żeby tak na perfect ustawić.

 

Co tu dużo pisać, lufa miodzio.

Link to post
Share on other sites

mogę sie wypowiedzieć na temat porównania PDI reven 6.01 303 mm i modify hybryd 6.01 300 mm, mój reven wyjątkowo był czyściutki w środku i jest o wiele lepszy niz lufa modify, na revenie mam stałe fpsy w granicach 527-530 i świetne skupienie w porównaniu do lufy modify gdzie kulki latały jak im sie podobało i potrafiła mieć skoki fpesów w granicach 40 obie lufy testowane na devilach 0.2g i 0.3g, więc jak ktoś chce w miarę dobrą lufę za nie duże pieniądze to mogę z czystym sumieniem polecić PDI reven , swoją zakupiłem w http://www.airsoftarmory.pl/

Link to post
Share on other sites

Planuję wsadzić tą lufę do RK-05, mam pytanie czy lufa jest na poziomie Systemy czy może wyżej lub niżej? Systemy nigdzie nie ma, a PDI Raven ostatnimi czasy kosztuje 170 zł, więc to ta sama półka cenowa, dlatego zainteresowała mnie ta lufa.

Link to post
Share on other sites

PDi reven jest podobna jakościowo do systemy tylko jest stalowa i ma 6,01 mm średnicy wewnętrznej a systema 6,04 więc trzeba uważać na kulki jakimi sie strzela, moich 4 znajomych ma te PDI pozakładane i se je chwalą, a w przedziale do 200zł nic lepszego nie kupisz, ale ostatecznie wybór należy do ciebie

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ja dziś dorwałem tą lufę do montowania po prostu tragednia. Czyściłem 40 minut i dalej syf ale i tak już 5 krotne mniejszy niż był.

To zdjęcie co było w środku.

b595cd774e7d.jpg

Powiem że jeszcze można by wyczyścić ale to trzeba by było jakąś pastą do polerki lub co. Jest tak chropowata że ledwo co wycior chodzi. Nie wiem jak z zasięgiem bo nie strzelałem jeszcze ale nie zapowiada się dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Lufa po reklamacji w specsszopie i co ? Wysłali nową i powiedzieli że to jest jakiś smarunek zabezpieczający lufę przed rdzą.

Patrzę na fakturę i lekko chropowata. Myślę zaś to samo. Było tego o wiele mniej. No to czyszczę.

Czyściłem wszystkim. WD40, zwykły silikonowy stti, płyn do mycia naczyń bo myślałem że to tłuste i nic :).

W sumie i tak lepiej niż na początku no to myślę już ostatecznie pasta polerska.

Syfu wyszło tyle jak by ktoś przez rok nie czyścił lufy. Faktura lufy jak by była chropowata to chińskie lufy maja lustro O.o .

Jedynie wyjście na tokarce wyczyścić lufę.Teraz kulka przelatuje jakoś ale nie wiem jak to będzie latać po złożeniu. Osobiście od dziś odmawiam składania replik z tymi lufami porażka po całości. Ci co nie mają tego niech się lepiej dobrze przyjrzą. Na 1 rzut oka tego nie widać. Do trzech razy sztuka. NIE POLECAM.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pozwoliłem sobie odgrzać temat. Otóż od niedawna mam lufę Raven od PDI (6.01 247mm) zamontowaną w M4 CQB. Jest to typowa szturmówka. W porównani do stockowej lufy Aresa (6.05 270mm), skupienie kulek zdecydowanie wzrosło, zarówno na kulkach G&G .20 jaki i na Madbull eko .25. Co do jakości wykonania, zaraz po wydobyciu z opakowania przeczyściłem lufę wyciorem i faktycznie, nieco brązowawego osadu na wyciorze było, ale bez przesady. Jakiś olej bądź inny konserwant (?). Powierzchnia wewnątrz lufy wypolerowana, żadnych rys, bruzd.

Nie mam porównania z preclufami innych producentów, ale jak na moje potrzeby lufa Raven jest naprawdę spoko.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Posiadam lufę Raven od PDI (6.01 247mm) zamontowaną w G36C od JG. W środku wszystko zostało wymienione na porządne podzespoły. Generuje 415-419 fps. Kompozyt przez ponad 60m leci jak pod sznurku na 0.25 . Dopiero powyżej 60m zaczyna być mocniej podatny na warunki atmosferyczne. Z prawie 70m można trafiać w drzewo jeżeli nie ma wiatru. Dla porównania mam guardera 590mm , W szturmówce przy 440fps i dobrze wyregulowanym hop up kulki tracą stabilność jakies 5m przed G36C z PDI raven. Przy 540fps w spręzynowym SWD na tej samej lufie (guarderze) kulki 0.3 tracą stabilność 5m za G36C (tylko to cięższe kulki i o 120fps więcej). G36C składał bardzo dobry serwisant a reszte sam składałem, wieć tutaj może być też czynnik ludzki :icon_wink:

Mam też stockowego G36C , 370fps i wymieniona jedynie gumka na zieloną g&g. Nie można porównywać nawet tych dwóch replik. Ta z pdi raven ma skuteczny zasięg o conajmniej 15m większy. Według mnie to bardzo dobra lufa, w zasadzie gdyby nie dziwne opinie na tym forum to pewnie kupił bym wtedy drugą zamiast guardera :icon_wink:

Edited by kris2
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ja również zakupiłem PDI Raven(6.01 469mm) na wstępie przed montażem dobrze wyczyściłem mikrofibrą nasączoną alkocholem izopropylowym. wyczyściło, odtłuściło elegancko i po zmontowaniu i przy około 460fps strzela bosko. z 30m w słupek od ogrodzenia spokojnie trafia. Skupienie dobre tylko wiadomo że trzeba dobre kulki.

Znajomy miał tego PDI i strzelał nie tak dobrymi kulkami i w końcu się stało, Kulka zablokowała się w lufie. Trzeba było ją wypchnąć ale przez to powierzchnia wewnętrzna lufy ucierpiała :/

Ale ja na G&G strzelam i jest bardzo fajnie. Polecam tą lufkę.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...