Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka Captain


Recommended Posts

W zeszłym tygodniu zakupiłem ładowarkę Captain i akumulator Power Bean 7.4 V, 1300 mAh.

 

Podłączyłem tak jak w instrukcji, wcisnąłem Start.

Na

dioda miga ok. raz na sekundę, a po naładowaniu ma świecić ciągłym światłem.

Natomiast według instrukcji "Pulsująca dioda oznacza zakończenie lub przerwanie pracy ładowarki".

 

Po kupieniu podłączyłem baterię do ładowarki, dioda mignęła 3 czy 4 razy tak jak na filmie a potem zaczęła migać kilka razy szybciej - przyjąłem że jest to "pulsowanie" oznaczające naładowaną baterię.

 

Jednak po wystrzeleniu 500-600 kulek sytuacja wygląda tak samo - kilka mrugnięć w sekundowych odstępach, a potem kilka razy szybciej.

 

Czy oznacza to, że z baterią lub ładowarką jest coś nie tak?

I jak w końcu sygnalizowane jest naładowanie akumulatora - ciągłe światło czy pulsowanie?

Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Zmieniłem tryb na NiMH, podłączyłem drugi akumulator (NiMH), który ładował się przez pół godziny. Następnie zmieniłem tryb na Li-Po podłączyłem poprzedni akumulator i zaczęło ładować prawidłowo. Ładowarka musiała się rozgrzać czy co?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zmiana na nimh, podładowanie dłuższej chwili, aby ładowarka się rozgrzała i pozniej znowu na lipo, podziałał. Lipo jest ładowane, ale do jasnej cholery, co to ruski patent!?

 

Dam znać czy po wychłodzeniu, ładowara znowu będzie odmawiać współpracy z lipo.

Link to post
Share on other sites

Seger, jak coś jest sprzedawane z info, że ładuje lipole to chyba, powinno to robić, choćby i kosztowało 5 PLN. Dwa, ładowara kosztuje coś koło koło 100 PLN więc, aż tak mało to nie jest. Trzy ta sama ładowara jest też brandowana na ASG, więc z założenia nie powinno być to gówno.

 

Ale rozumiem, że ty masz ładowarę za 5 stówek i jesteś super-hiper gość.

 

Pozdr

Edited by Michu
Link to post
Share on other sites

To, że ma informację, że może naładować li-pola o niczym nie świadczy. Najważniejsze jest jak to ładuje.

Dwa. Ładowarka za około 100zł to crap i to nie podlega dyskusji. Ile jest problemów z imaxami, turnigy, redoxami no i tym wytworem wyobraźni o "rewolucji" ładowarek. Li-pole też są brandowane na asg i mają ceny zwykle ok. 20-30% większe...

 

 

Nie, mam ładowarkę za 1000zł i uważam, że jest, ok, działa, ładuje, rozładowuje, kawy tylko nie robi i nie opieka kiełbasy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z innej beczki:

PowerBean mi nie odpisuje (oni w ogóle jeszcze istnieją?), a poszukuję tego kabelka dołączonego do Captaina, którym można ładować NiMHy. Mój gdzieś się zapodział. Jak to się nazywa, gdzie mogę to znaleźć? Bo prześledziłem kilka sklepów, ale brakuje mi konkretnej informacji.

Link to post
Share on other sites

Hehehe. Tak to jest kupić gówno za małe pieniądze i pytać się czemu nie działa...

Wszystko ma działać bez względu na cenę. W tym kraju nie mamy idealnego prawa konsumenta, ale nie warto odpuszczać.

PowerBean zniknął wraz z ogólnodostępną sprzedażą (takie info otrzymałem)

Sam posiadam ładowarki Power Bean Major. Kupiłbym inne, ale jakoś nie miałem czasu szukać. Jedna klękła po 5 cyklach (wina kabla), kolejnej siadł wyświetlacz po 2 tygodniach. Kupowałem na allegro, i wszystko było dość szybko wymienione i po reklamacjach ładowarki już przeszły kilka-set? cykli i nic im nie dolega:) Li-po czy Ni-MH ładuje tak jak powinno.

Gdyby ktoś miał problemy z obsługą - śmiało pisać pomogę :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

odkopie temat dla posiadaczy CAPTAINA -trochę smutna informacja ze powerbean padł (jako firma)

 

Posiadam Captaina od ponad roku (jakies 50-70 roznych cyklow ładowań), ładowałem nim z 4 rożne baterie NIMH (8,4V) i jeszcze więcej lipoli (7,4 -11V) redoxy, touringy batteristy i rożne inne łącznie z ładowaniem LiFePo 9,9V.

Na chwile obecna nic mi się nie dzieje i baterie działają świetnie tak samo jak ładowarka

Fakt ze instrukcja jest zle napisana - tez pisałem o tym do powerbeana.

Znalazłem tez informacje by obchodzić sie z nią jak z jajkiem ,nigdy nie włączać do prądu gdy bateria jest podłączona itd.

Swoja kupiłem ją jako nowa w promocji za 47zl i na razie się ciesze, mimo ze strasznie franca mała jest ;] jak padnie to pewnie przejdę na IMAXa .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...