Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr AUG


Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3) Może dobrałem złe ogniwa, ale (była to baetria 8,4V 600mAh) ROF na świeżo naładowanej baterii był tak o 30-40% mniejszy niż na TM'owskiej, a sama bateria przestawała ruszać silnikiem po około 2 low-cap'ach.

Misiu uszaty, źle dobrałeś ogniwa, już o tym kiedyś mówiłem :)

Squax, poszukaj leniu o tuningu GB v.3, jest wszystko opisane a nie pytaj na forum poraaz tysięczny :roll:

BTW: o moich przejściach z batimexem na "Sklepy", powiem tyle: więcej u nich nie zamawiam.

Pozdrawiam

Chopin

Link to post
Share on other sites

od razu chcialbym poinformowac moderatorow ze nie znalazlem na forum odpowiedzi na moje pytanie, a brzmi ono tak: czy do stockowego AUG-a jaka mogłbym wstawić sprężynę aby nie uszkodzic innych części 120, 130, czy 140 pdi??? bardzo prosze o odpoweidz. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W każdym sklepie ajersoftowym powiedzą Ci, że każda modyfikacja "wnętrzności" gearbox'a pod kątem zwiększenia prędkości początkowej kulki w efekcie da skrócenie żywotności repliki.

 

Jak nie masz kasy na lepszy "tuning" gearbox'a - lepiej wymień lufę na precyzyjną, a daj sobie spokój z wymianą wyłącznie spręzyny.

 

Będzie bezpieczniej, a efekt może być lepszy niż wymiana spreżyny na wspomniane wyżej 120 PDI.

 

-

Link to post
Share on other sites

a przy wiekszych niz 120 pdi trzeba by bylo juz wymienic gearbox na wzmoniony?? a co do tuningu to jak narazie chcem tylko wstawic wiekszy cylinder, glowice tloka z duraconu, tlok z weglanu, lufe prec, uszczelniona dysze, sprezyne 120 pdi i mysle ze te modyfikacje dadza mi jakies zamierzone 330-350 fpsow i tyle powinno starczyc, gdyz wymiana na silniejsze czesci to juz pewne niebezpieczenstwo dla "ofiar" a za ta kwote przeznaczona na owy tuning wolalbym juz kupic rugera 540 fpsowego gdybym chcial sie pobawic w snajpera. pozdrawiam i dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Witam. Mam trochę niekonwencjonalne pytania..

1) czy w AUG-u (w stocku) jest zamontowana prowadnica sprężyny?

2) co daje ułożyskowanie tłoka i prowanicy sprężyny

pozdrawiam

1) Plastikowa ( możesz ją zobaczyć tutaj http://www.airsoftplayers.com/aug/aug5.jpg na ilustracji numer 5)

2) Zmniejszenie naprężenie na sam szkielet gearbox'u szczególnie przy zmianie sprężyny na mocniejszą

Link to post
Share on other sites
2) Zmniejszenie naprężenie na sam szkielet gearbox'u szczególnie przy zmianie sprężyny na mocniejszą

 

Tia, a jednocześnie zwiększenie siły bardziej ściśniętej sprężyny (szczególnie gdy tłok jest również łożyskowany) co daje efekt odwrotny, czyli potencjalnie może doprowadzić do tego, że szkielet GB padnie szybciej (oczywiście - zależnie od tego jaka jest sprężyna).

 

-

Link to post
Share on other sites
2) Zmniejszenie naprężenie na sam szkielet gearbox'u szczególnie przy zmianie sprężyny na mocniejszą

 

Tia, a jednocześnie zwiększenie siły bardziej ściśniętej sprężyny (szczególnie gdy tłok jest również łożyskowany) co daje efekt odwrotny, czyli potencjalnie może doprowadzić do tego, że szkielet GB padnie szybciej (ozywiście - zależnie od tego jaka jest sprężyna).

 

-

Wiesz Ritter ja mam 3 punkty łożyskowania i jakoś odpukać w niemalowane z półtorej roku ostrego strzelania za sobą (na sprężynie 190PDI). Od razu odpowiadam, iż gb jest CA na 7mm łożyskach.

Link to post
Share on other sites

Ale nie zaprzeczysz faktowi, że łożyskowana prowadnica powoduje większe ściśnięcie sprężyny niż niełożyskowana? :)

Dodatkowo - łożyskowanie głowicy tłoka... I co mamy? Czyżby z PDI 150 robiło się PDI 170? :)

Nie wiem jak jest naprawdę, trochę się droczę...

Ale ciekawe czy ktoś to już sprawdzał. Czyli jaki wpływ na prędkość wylotową przy identycznej spreżynie ma dodanie łożyskowanych głowicy i prowadnicy (czyli de facto ściśnięcie sprężyny).

 

-

Link to post
Share on other sites

Ritter odbiegamy nieco od tematu, ale nie sprawdzałem jak strzelałby posiadając tylko jeden punkt łożyskowania.

 

Kermit - tak mam 3 punkty łożyskowania. Jeśli chodzi o pomiar fps'ów to ogólnie zgadza się z tabelami podawanymi w internecie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Panowie zlamala mi sie raczka przednia w AUG-u tj. pret w tej raczce, na samej gorze, tam gdzie sie mocuje raczke do karabinu.:(

 

Moje pytania brzmia:

- czy da sie to naprawic?

- jesli tak to w jaki sposob?

- Jesli nie to gdzie kupowaliscie ta raczke i w jakiej cenie(narazie jest tylko w MG w cenie 50-70zl)??

 

Pozdrawiam

Raq

Link to post
Share on other sites

Niestety - standardowe uszkodzenie w tym modelu. Plus łatwa do zgubienia atrapa zaworu gazowego.

 

Machinegun ma tą rączkę? Nigdy u nich nie widziałem. Nawet w HK na WGC, odkąd pamięcią sięgam, ta część zawsze jest "Sold out".

Ale także na tymże WGC (www.wgcshop.com) niedawno widziałem sam newralgiczny trzpień "wzmocniony" (chyba stalowy) jakiejś firmy od akcesoriów.

Sony z naszego forum WMASG już nawet robił coś takiego - tyle, że z tego co pamiętam, wymiana trzpienia wymaga sprytnego przecięcia rączki (i późniejszego sklejenia). Więc niestety nie ma lekko.

 

Osobiście jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że nie lubię strzelać z rozłożoną rączką, więc na razie problemu nie mam. Ze znanych mi w Poznaniu AUGów rączkę stracił jeden. Kilka(naście?) sztuk w użyciu jest, niektóre już od dawna, więc statystyki tragiczne nie są...

 

Powodzenia i daj znać jak sobie poradziłeś. Osobiście myślałem jeszcze, czy w takiej sytuacji nie dorobić w tym miejscu w jakiś sposób "mini-szyny" pod "rączkę" - z rodzaju tych chwytów, które są sprzedawane do RISów. Może być to łatwiejsze, niż naprawianie oryginalnej. Choć oczywiście replika nie będzie już tak zgodna z oryginałem.

Link to post
Share on other sites

Ritter narazie sprawa przedstawiam sie nastepujaco:

MG przyjelo zamowienie i w przeciagu 2 tygodni maja mi owa raczke dostarczyc do domku. Problem jest jednak taki, ze bedzie to raczka do wersji Mliraty(zielona), a ja ma SR. Jednak odpowiednie malowanie w zakladzie lakiernyczym u kolegi zalatwi sprawe:)

 

Co do naprawy. Daloby sie to zrobic tylko byloby z tym troszke zabawy na ktora nie mam narazie czasu. Pret da zrobic sie na tokarce, a raczke posklejac lekko ja nadtapiajac(tak jak spaw).

Jak juz przesykla przyjdzie dam tu znac.

 

Co to Twojego pomyslu z przyspawaniem szyny RIS. To jest on dosc dobry i dalo by sie to zrobic.Moja replika i tak jest powiercona, bo mam wstawiona w miejsce regulatora gazu latarke taktyczna, podlaczona do baterii aeg-a. Jak mi padnie ta nowa raczka to nawet nie bede sie zastanawial i zorganizuje male spawanko:)

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłem o spawaniu. Raczej o przykręceniu małego kawałka szyny w miejsce, gdzie normalnie na osi obraca się trzpień rączki.

Spawanie to chyba nie najlepszy pomysł. Wszystkie te elementy są ze stopu ZnAl, więc ta technika raczej tu nie pasuje... To nie jest stal.

 

-

Link to post
Share on other sites

Ja za nic nie znam sie na materialach, myslalem ze da sie to jakos delikatnie przyspawac. Racja ten niby metal jakis dziwny jest;)

 

Tak z ciekawosci jak chcialbys to przykrecic, bo moze w przyszlosci bede do tego zmuszony. Powiem Ci szczerze, ze ja nie wiem jak to przymocowac ta szyne malo inwazyjnie. Jakbys mogl przedstawic jak to zrobic. Przydalo by sie to mnie i pewnie jeszcze kilku posiadaczom AUG-ow.

Link to post
Share on other sites

Przejąłem od kolegi Aug'a :) (słuzy już 2 lata/replika) i chciałbym się dowiedzieć czy "gibanie/ruszanie/szlochanie" na boki (cześci zaznaczonej na czerwono) jest na porządku dziennym ? dsc034199rr.th.jpg

 

Czyli lufa zewnętrzna i część ktora mocuje lufe zew. z reciverem ma konkretne luzy ! bardzo widoczne...

To normalne ? jak temu zapobiec ?

 

Ja wstawiłęm baterie 8,4V od Mp5 1100mah (lezała to ja troche przerobilem i wstawiłem do AUG'a. Wynik ? Broń strzela, estetyka horror :D ale jak znajde czas to sie z tym pobawie odpowiednio :) (na zdięciu widac gdzie nalezy uciąć płytke (oddzielająco GB od Akusa)

dsc034213bo.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Co do hipotetycznej podmiany standardowej rączki na RISową.

To czysta teoria, bo jak mówiłem - ja nadal w AUGu posiadam oryginalną rączkę. Ale gdybym był zmuszony, starałbym się zrobić to następująco.

 

Fotka poglądowa - aby usunąć starą rączkę trzeba zapewne wybić oznaczoną na poniższym zdjęciu oś. Zostaje nam szczelina w której "chodził" trzpień oryginalnej rączki oraz otwór po osi.

 

aug_zblizenie.jpg

 

Nabyłbym (właściwie to gdzieś się taka wala...) najtańszą szynę, uciął kawałek o odpowiedniej długości (wystarczający do montażu rączki RIS). Resztę wyjaśnia poniższy schemat.

 

schemat.gif

 

Otwór z gwintem w szynie, przez niego śruba (zielona), w miarę możliwości dość dużej średnicy. Następnie opiłować śrubę, tak by wchodziła w miejsce po trzpieniu starej rączki. Po spiłowaniu - zrobić otwór przez nią. Kolejna śruba (czerwona) przechodzi przez otwór po osi oraz śrubę zieloną.

Wszystko spasowane (przez odpowiednie spiłowanie śruby zielonej) by nie latało.

Zapewne trzeba by zastosować jakieś podkładki zmniejszające średnicę otworów po osi. Czerwona śruba prawdopodobnie musiała by być dość małej średnicy.

 

Tyle teorii, tak próbowałbym to zrobić. Nie wymagałoby to żadnych ingerencji w samą replikę, czyli dało by się przywrócić bez problemu stan sprzed przeróbki. Ale jak powiedziałem - to tylko moja teoria.

 

---

 

Co do luzów - ze względu na sposób mocowania łatwo wyjmowalnej lufy, są wyczuwalne pewne luzy. I dotyczy to chyba wszystkich AUGów TM.

Przede wszystkim wyczuwalne jest lekkie "kręcenie" lufy wzdłuż jej osi podłużnej. Ale jakieś chybotania na boki - raczej niczego, co można by nazwać "bardzo widocznym" nie rejestruję. Może to zależy, co dla kogo jest bardzo widoczne...

Moja zabawka ma ponad 2,5 roku. Jest dość intensywnie używana. Domniemane luzy wpływu na celność, moim zdaniem, nie mają.

Zresztą chyba każdy, kto się z AUGiem w wersji TM zetknął, potwierdzi że to jedna z lepiej strzelających replik (skupienie i celność, nie chodzi oczywiście o FPSy czy zasięg "w stocku" bo te są raczej standardowe).

 

---

 

Bateria - najlepsza bateria, jaka wchodzi do AUGa bez żadnych przeróbek (nie licząc ukrycia bezpiecznika za płytką trzymającą GB) to 9,6V 1500mAh na ogniwach Sanyo KR-1500AUL. Mają one jednak spory opór wewnętrzny (chyba z 2 razy większy niż "standardowe" ogniwa KR-600AE), więc łupgrejd, który na nich da się zrealizować to prawdopodobnie coś w granicach 150% PDI.

 

Machinegun sprzedaje do AUGa baterię 9,6V 1100mAh, ale na ogniwach o jeszcze większym oporze. Raczej jej nie polecam (pomijając już dość kosmiczną jak dla mnie cenę, ale może takie są ceny ogniw w kraju nad Wisłą...).

 

Fotki akumulatorka 9,6 na KR-1500AUL poniżej. Większy pakiet do AUGa już nie wejdzie. W tym przypadku "stopka" kolby zamyka się już "na styk.

 

KR1500AUL_9-6_01.jpg

KR1500AUL_9-6_02.jpg

 

-

Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam taką baterię 9,6V 1500Mha z machineguna. Nie wiem czy to takie same ogniwa (nie podali na stronie), ale wymiary się zgadzają. Na sprężynie m100 mam wysoki ROF. Nie policzę ale na pewno większy niż stockowy klik (bateria po strzelance 700-800 kulek mniej). Co do wymiarów to się zgodzę ledwo się mieści w kolbie po schowaniu bezpiecznika pod klapkę klik (sorki za niską jakość).

Co do lekkiego okręcania się lufy to także to zauważyłem (5-cio miesięczna replika).

ps. Ritter ciekawe mocowanie latarki ja ciutkę inaczej to zrobiłem klik a włącznik zamocowałem za pomocą rzepów.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...