Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM / AIMS [LCT]


Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nabyłem "Aimsa" od dawidcwik.

Co do jakości to na pewno korpus jest wykonany lepiej niż w VFC. Dekiel jest ciężki, cięższy niż ostry, Kolba nie ma żadnych luzów. Wszystko jest dobrze spasowane i jedynie lekki luz ma suwadło. Na obsadach żadnego luzu nie ma. Nity obsad są lepsze niż VFC oraz wzmocnienia są grubsze niż w VFC/boyi. Karabin jest oksydowany.

Drewna są na podobnym poziomie co VFC. Bezpiecznik chodzi bardzo twardo, prawie tak ja w realswordzie.

To tyle po otwarciu paczki. Jedyne co denerwuje to brak oznaczeń rumuńskich oraz kolba jak w tantalu.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam Panowie.

Od ponad tygodnia jestem szczesliwym posiadaniem AKM od LCT (moja pierwsza dziecinka, dopiero zaczynam bawic sie w Airsoft),

Jako ze mieszkam w Irlandii to bron jest dostowana pod tutejsze warunki (ogranicznie do 1J) jakos mi to nie przeszkadza ale no wlasnie poszedlem ostatnio na pierwsza wargame i podczas testu wyszlo ze bron ma 298fps. Tutaj mam dwa pytania czy jest w ogole sens jakis zmian zeby bron miala te 320-328 fps? Czy raczej dac sobie spokoj. Jesli tak to macie jakies rady co zmienic bo rozumiem ze raczej zbyt wiele nie ma do wyboru. Dwa w zestawie mialem hi cap magazynek, dokupilem jeszcze 2 ale stwierdzam ze jednak to nie dla mnie i chcialbym kupic mid/low cap - tutaj pytanie w sklepie przymierzalem mid cap G&P ale niestety nie pasowal (dziwne bo hi cap wlasnie jest od G&P). Z tego co czytalem TM pasuja ale jako ze nie ma tutaj na miejscu tylko musialbym zamawiac przez net i niechce naciac sie na mine czy ktos kto ma AKM i uzywa mid cap moze polecic?

Link to post
Share on other sites

Im tańszy i tańsze kulki, tym bardziej zawodny. Mam midy od Beta-Project (190 kulek) i ani razu nie zawiódł. Tylko groch w postaci Rocketsów i jemu podobnych mi zacinał te magazynki. Te midy są dedykowane do Masada AKM (Beta Project robi midy z wylotem kulek z tyłu, więc standard TM), więc możesz śmiało brać do swojego AKMa.

Link to post
Share on other sites

Ja trochę wkurzyłem się na ak z lct; w tym kontekście że zmieniałem nakładkę w przewodzie rury gazowej, na nakładkę sklejkową z ostrego, mało że zagiąłem obsadę nakładki, to dało się skorygować młotkiem, to zerwałem spawy od strony krótszej która wchodzi do podstawy szczerbinki, są tam 3 liche spawy, dodatkowo ten przyspawany element pękł a jest wykonany z lichej stali prawdopodobnie jest z żeliwa, w środku ma "ziarnistą" strukturę , na szczęście jako zamiennik miałem część z ostrego ak , która wykonana jest prościej i solidniej.

Link to post
Share on other sites

Sorrki jeszcze jedno pytanie. Widze ze lufa precyzyjna promyka do ak ma 455mm, z tego co sie orientuje to w replice lufa ma 443mm i teraz pytanie bede musial skrocic to sam/ewentualnie poprosic w sklepie? z tego co widzialem na yt to sama wymiana lufy i hop up nie jest skomplikowana i moge to zrobic sam ale jesli juz mialbym cos skrocic to pojawia sie problem. czy moze lepszym wyborem jest jednak wziecie czegos innego ale wlasnie o wymiarze 443mm?

Edited by Danielskii
Link to post
Share on other sites

dzieki Lesiu, na razie zamowilem gumke promyka wiec jak bede zmienial to sprawdze lufe. poczytalem troche o bateriach i tu mam takie pytanie. jmam downgrade zrobiony (od razu w sklepie zeby nie przekroczylo 1j) lece teraz na baterii 7.4 lipo czy gdybym wlozyl 11.1 lipo sa jakies przeciwskazania? czy zostawic tak jak mam na 7.4v - znajomy wlozyl u siebie w m4 wlasnie 11.1 i po jednej strzelance cos mu strzelilo w gb i bron poszla na serwis. niechcialbym za bardzo kombinowac a wole uczyc sie na bledach innych niz swoich;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

11,1 przy słabej sprężynie i zębatkach przełożenia 16:1 lub 13:1 to kosiarka na maxa. Pytanie czy jest ci potrzebny rof rzędu 30 kulek na sekundę? 20 kulek na sekundę ładnie leci :) Sam miałem 29/s przy sprężynie m150 (545fps) schodzę niżej bo to za dużo!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

no i stockowa cholera mi dzisiaj padla. cale szczescie ze po strzelance. wrocilem do domu nie bylem pewien czy ostatni strzal zrobilem single wiec w ogrodzie chcialem to zrobic. strzelilem i uslyszalem mielenie (jak w mlynku do kawy) jako ze to pierwsza moja awaria myslalem ze slaba bateria (bo gralem na niej caly dzien) wrzucilem zapasowa w pelni naladowana i przez chwile to samo a pozniej juz nic. rozkrecilem kolbe wyciagnalem przewody i widze ze spalony bezpiecznik, podlaczylem do przewodu juz bez bezpiecznika sama bateria i jak wzialem single fire to tylko slysze ze silnik jakby chcial pracowac ale nic wiecej sie nie dzieje. nie mam narzedzi jutro bede jechal rozbieral ale moze jakies pomysly co moglo pojsc nie tak?

Link to post
Share on other sites

W mojej cymce 046 miałem podobny problem. Głowy uciąć nie dam, ale może to być zębatka środkowa. Przynajmniej u mnie tak było. Ten wystający bolec mógł pęknąć, po prostu. Sam lepiej nie rozkręcaj, zwłaszcza jak nie masz doświadczenia z replikami Airsoft i GearBoxami ( skoro mówisz, że to Twoja pierwsza replika ). Skoro ma gwarancje, to oddaj ją lepiej do serwisu. Masz pewność, że zrobią to dobrze, i gwarancji nie stracisz. A tak na marginesie, to niestety nie kupuje AKM'a tejże firmy ( 5/6 miesięcy temu tutaj pisałem ), tylko firmy E&L. Choć dalej leży na drugim miejscu, jak E&L mi się nie spodoba. ;)

Link to post
Share on other sites

Chinol, chinol... Łatwo powiedzieć, trudniej ocenić.

 

Nie znalazłem informacji, że ta firma to chinol. Podobno klepie ostre wersje, w co tak średnio chce mi się wierzyć.

Po reckach można rzec, że ma dość zadowalający GB w stocku ( wzmocniony i wytrzyma M150 ).

 

A nawet jeżeli to Chińczyk, to każdemu trzeba dać szansę, nawet żółtemu. :D

Skusił mnie fakt -10% na pre-orderze i to, że jest to full metal. Zobaczymy czego jest warta, jak przyjdzie. Jak na razie kończę zbierać fundusze.

Decyzja jest prosta. Jak się nie spodoba, to wyp**dalam go i kupuję LCT'ka. Kolejna sprawa, która jest na minus dla LCT'ka, to fakt iż nie ma go aktualnie w sklepie ( nie znalazłem ), a ściągać z Azji to jest dla mnie troszkę ryzykowne, zwłaszcza gwarancja.

Oczywiście nie chciałem tutaj off-topować, lecz można rzec, że to było mini "porównanie" tych replik. :P

Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem informacji, że ta firma to chinol.

 

Chinol, sam sobie chciałem jakiś czas temu ściągnąc, cena w Azji to 270-360 dolców w zależności od wersji.

 

Podobno klepie ostre wersje, w co tak średnio chce mi się wierzyć.

 

Klepie je po plecach najwyżej.

 

Ja brałbym LCT, Tobie też radzę, LCT widziałem na żywo, strzelałem, byłem zachwycony. E&L widziałem na real fotach (nie 'propagandówkach' ze sklepów) i z zewnątrz wygląda naprawdę świetnie (choć do LCT mu brakuje sporo), pytanie tylko, jak jest na żywo. W sumie odesłać możesz w ciągu 10 dni, a do tego czasu obfocić i walnąć recę 'zewnętrzną'.

Link to post
Share on other sites

w sobote jade do znajomego zajmie sie tym. probowalem rozbierac sam i dostac sie do gearboxa ale chyba rozbiera sie lct inaczej niz cymki patrzalem na yt ale nie moge nigdzie znalesc:/ nic poczekam do soboty

 

EDIT: okay udalo sie. akm rozebrany. zebatki cycek malina w porzadku. padla ta czesc tloka z plastikowymi zebami. teraz zamowic czas czesci i mam nadzieje ze po problemie:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...