Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM / AIMS [LCT]


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję informacji na temat replik:

LCT AIMS NV

http://gunfire.pl/pr...go-AIMS-NV.html

 

LCT LCKM NV (zastanawiam się, czy nie jest to przypadkiem wersja 2009)

http://www.wgcshop.c...catid=6&cat=436

 

1. Czy są oksydowane?

 

2. Czy kolbę w AIMSie można bez problemów odkręcić, celem zamontowania kolby od AKM?

 

 

Wysłałem zapytanie do gunfire.pl , ich odpowiedź:

 

1. Górna część repliki jest oksydowana natomiast dolna część korpusu malowana. Replika w całości wykonana jest z metalu. (dotyczy aims)

 

Odpowiedź na pytanie 2. - negatywna.

 

_

Mam wątpliwości, czy powyższe odpowiedzi są wiarygodne, wiec zwracam się do Was.

Przeglądanie zdjęć nie pozwala na jednoznaczną ocenę.

Edited by Aszur
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może to troche odkopanie tematu, mając AIMS-a od VFC mogę powiedzieć, że na zdjeciach http://www.foxairsof...ic-airsoft-gun/ kolba różni się w dolnej części zaczepu od mojej, z drugiej strony wygląda od góry, że normalnie jest przykręcona na ogonie jak u mnie. A ja spokojnie wymieniłem na kolbę od ostrego AKM. Z kolejnej strony http://www.bomanufacture.com/en/produit-40-aims-nv-aeg jestem już w 95% przekonany, że da się ją odkręcić.

Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Zamówiłem AIMS`a i jeśli tylko potwierdzi się, że jest oksydowany to go zatrzymam.

Planuję konwersję na MPI-KMS, model używany przez NVA (armię NRD).

http://i33.photobuck...yofIM001770.jpg

Po rozpadzie Niemieckiej Republiki Demokratycznej szeroko eksportowany do Azji i Afryki:

http://25.media.tumb...9khx4o1_500.jpg

http://www.wgraj.org...ed2c90a34a5.jpg

Warto jednak mieć możliwość podmiany na AKM, stąd moje pytanie.

Edited by Aszur
Link to post
Share on other sites

A jednak jest oksydowany.

Podmiana kolby na drewnianą też wchodzi w grę.

Nie wiem jak wygląda wnętrze korpusu w innych AK, w przypadku LCT trzeba będzie prawdopodobnie więcej popracować z `temperówką`, ale na oko, jest to do zrobienia.

Link to post
Share on other sites

taka informacja dla chcących zakupić ak ze "stajni" LCT - przyszykujcie sobie + 400zł na wymianę części gearboxa ponieważ na stocku nie da się strzelać :)

 

-sprężyna 90 - dramat

-dysza - dramat

-prowadnica sprężyny - dramat

-silnik - nic nadzwyczajnego

Link to post
Share on other sites

taka informacja dla chcących zakupić ak ze "stajni" LCT - przyszykujcie sobie + 400zł na wymianę części gearboxa ponieważ na stocku nie da się strzelać :icon_smile:

 

-sprężyna 90 - dramat

-dysza - dramat

-prowadnica sprężyny - dramat

-silnik - nic nadzwyczajnego

 

Witam.

W moim egzemplarzu AIMSa akurat wszystko śmiga (odpukać w niemalowane) na m120 - m140. Jedyny słaby punkt to dysza. Faktycznie uszczelniona, ale nie zapewnia max efektu. Aktualnie kupiłem podwójnie uszczelnioną 19,8 mm i będę dopasowywał, bo LCtowska jest krótsza, ma 19 mm. Kupiłem nawet drugą uszczelnioną LCT, ale efekt ten sam co w stocku, średnie uszczelnienie. Kolba dostała w końcu lekkiego luzu bocznego. Guma na glowicy cylindra częściowo się odkleiła/oderwała, ale jeszcze siedzi na miejscu. Oksydowanie bardzo dobre, bo swoją replikę conajmniej raz w tygodniu używam z różną częstotliwością i w różnych warunkach pogodowych, a ślady, zadrapania itp. są nikłe. Stosuję czasami mieszanke olejów samochodowych. Zabezpiecza przed korozją i utrudnia osadzanie/zamarzanie wilgoci. W Cymie 048M po pierwszym wyjściu w teren część farby na lufie zeszła, więc mam jakieś porównanie. Drewna przyzwoite, lakier szybko mi się wytarł tam gdzie ociera się o oporządzenie. Zawsze można pozbawić lakieru i zabezpieczyć gotując w oleju, albo wymienić na ostre. No i w końcu w mocno używanej replice chwyt pęka (być może za mocno dokręcałem śrubę).

 

Podsumowując:

oksyda +

gearbox+

spasowanie+

 

dysza -

chwyt -

 

Pozdrawiam

Przemek

Link to post
Share on other sites
taka informacja dla chcących zakupić ak ze "stajni" LCT - przyszykujcie sobie + 400zł na wymianę części gearboxa ponieważ na stocku nie da się strzelać :icon_smile:

Fajna bajeczka... Pińcet od razu.

 

Porównywanie LCT z Cymką jest lekką przesadą... :P

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

Pozwolę sobie odkopać temat.

Jestem zainteresowany AKM'em od LCT. Pytanie brzmi: co na to powiecie.

Zamierzam swoje AK-47 ( cm.046 ) zmienić na coś lżejszego, i ładniejszego, gdyż powoli mnie waga i wygląd wnerwia, a AKM ma swój urok, mimo to, że to prawie to samo.

Proszę mi powiedzcie, jeżeli ktoś miał styczność z tego rodzaju repliką, czy jest warta takiej kosmicznej ceny ( wg. GunFIre ), bo 1500 zł piechotą nie chodzi. Czy jak wydam te 1500 zł, to będę mieć dobrą replikę, czy tak jak mówicie na początek będę musiał do niej wpakować nową sprężynę, dyszę i części do GB ?

Powiedzcie mi swoją opinię na temat tej repliki, czy jest warta tej ceny, i najważniesze czy jest warta zamiany za AK-47. Czy to jest równa półka, czy ciut wyżej.

Link to post
Share on other sites

Fakt. Mój błąd. Za dużo się naczytałem książek gdzie to prawdziwą '47 jest cięższa od AKM czy '74. Pomyliła mi się wersja ostra z airsoftową.

Może o tej wadze wspomniałem przez przypadek, ale może i nie do końca. Bo skoro waży 3,5 kg to kolba powinna być mocniej przymocowana, i "twardsza". Może to spowodowało u mnie to, że o wadze napisałem. Ale pomińmy tą kwestię.

Powiedz mi, co w niej jest takiego lepszego, ze jest warta prawie dwukrotnej ceny cm.046 ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gearboxa się nie bój, Najważniejsze jest to, że z zewnątrz nie rozklekota się jak cyma. W lct masz wszystko stalowe. w cymie 046 98% znalu. Dodam, że repliki stalowe cechują się lepszą wytrzymałością niż Znalowe( cynk+alu)

Link to post
Share on other sites

Fajna bajeczka... Pińcet od razu.

 

chłopcze nie wiem czy mam ci pokazać rachunek i poprosić o wypowiedź jednego z moderatorów który mi dobierał bebechy do repliki i je zakładał. Zębatki, Tłok, sprężyna,dysza, prowadnica, silnik poszły od razu bo tak jak mówię mierne osiągi generowały teraz jest o niebo lepiej. Może to przypadłość mojego egz. ale nie miałem wyboru ponieważ był sprowadzany nie bity i kupiony w salonie u żółtego brata z wgc :icon_smile:

Edited by pride
Link to post
Share on other sites

Cena za replikę + 80$ transport - przeliczasz na złotówki i doliczasz 23 vatu i 3 cła - cena końcowa- ja za swojego akms'a dałem ze wszystkim ok 1400 zł W polskim sklepie akmsa od LCT nie widziałem. Jak zdecydujesz się zakupić kałacha od LCT to kup sobie też zestaw dobrych kluczy imbusowych ( nie topex itp.) bo te kałaszki to system G&G czyli wszystko na imbusach.

Edited by pride
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam LCT-ka (AK-74M) i jakoś GB oceniam na wielki plus porównując go do GB innych renomowanych firm. Dysza - wystarczy zmienić o-ring i przesmarować silikonem prowadnicę dyszy. Spring - na dobrze poskładanym układzie generuje 430 fps Oo. Prowadnica sprężyny niestety im nie wyszła, reszta to wzmocnione części. Silnik? Słaby? To zastanawia mnie jakim cudem lepiej ciągnie SP170 Guardera od Systemy Magnum... I jakoś bez zająknięcia ciągnie full auto... Co prawda mój LCT to typowy custom już, ale ich części oceniam na wielki plus.

 

Magi od Cymy trzeba dopasowywać przynajmniej w wypadku mojego egzemplarza, ale z podawaniem ujdzie w praniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...