Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, chcę zacząć swoją przygodę z asg i po przeczytaniu sporej ilości postów zdecydowałem się prawie na mp5k pdw od galaxy, które jest wręcz owiane legendą, ale po recenzji http://wmasg.pl/pl/armoury/show/60508 trochę sie przestraszyłem, zastanawiałem się wcześniej jeszcze na mp5 od JG http://gunfire.pl/product-pol-1152189563-Replika-pistoletu-maszynowego-JG070MG.html , mój kolega bardzo zachwalał ten model, jak uważacie, który wybór byłby lepszy ? Z góry mówię, że nie jestem zainteresowany cm 028, nie podobają mi się kałachy ;) Z góry dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

I jedno i drugie dobre. Galaxy na pewno wytrzymalsze ma bebechy, chociaż jak miałem Jotke od JG to po trzech czy tam blisku trzech latach cotygodniowych strzelanek pękł mi szkielet GB - bez żadnych modernizacji to i tak nieźle wytrzymał. W sumie to weź co ładniejsze xD

Link to post
Share on other sites

I co wygodniejsze. Zastanów się czy chcesz mieć baaaaaaaardzo poręczną i krótką mp5k ze składaną kolbą, czy też dłuższą mp5 zwykłą ze stałą kolbą. Skoro zaczynasz - ja bym na twoim miejscu brał kurziaka, a zaoszczędzony piniondz przeznaczył na gumkę i jakbyś dołożył to nawet preclufę :) Kiedyś na peeewno zachce Ci się kupić nową replikę, a wtedy galaxy zostanie Ci jako świetny rozpylacz do cqb ;)

Link to post
Share on other sites

No i byłem bardzo przekonany do Galaxy. Może służyć jako broń dodatkowa, przy rozłożonej kolbie idealna do CQB, ale po tym przeczytałem artykuł w linku z 1 posta i się zdziwiłem, że aż tyle z nią problemów, że egzemplarze na jakie się trafi są na prawdę losowe...

Link to post
Share on other sites

A ja mam mp5-JG a dokładnie to JG http://gunfire.pl/product-pol-1152189624-Replika-pistoletu-maszynowego-JG069MG.html

 

Jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem :) Replikę kupiłem używaną :teeth: przy okazji jako moją pierwszą :teethh: No i może się wydawać, że będzie bubel bo używki jako pierwsza replika to loteria :) U mnie wypadło na bardzo dobrze zadbaną, już nieco zmodyfikowaną (ulepszoną) eMP piątkę. Jak doszła byłem oczarowany :D (Tak to jest "podnieta" nową rzeczą w wieku >18lat) Mogę śmiało polecić, wbrew pozorom ABS'owe body wygląda fajnie (teraz przemalowałem na "sraczkowaty" :bialaflaga: i jak się ociepli to go zmywam). Replika strzela mocno, celnie i jest leciutka ;) Łap tutaj bardzo stary filmik jeszcze odkopowałem z Youtube

 

 

Niestety nie mogę porównać do MP5 Galaxy bo nie miałem tej repliki, ale masz moje zdanie na temat MP5 JG

Link to post
Share on other sites

Panowie, to jest moja pierwsza replika i nie chce wydawać na nią 600 zł, na 350 mogę jeszcze sobie pozwolić bo zdaję sobie, że jest to minimum jakie trzeba przeznaczyć na replikę. Chyba, że jakąś strzelbę od DE, a jak się wkręcę to inwestować... Chociaż nie wyobrażam sobie CQB z metrową sprężynową strzelbą

Link to post
Share on other sites

Żeby nie zaczynać nowego tematu, to napiszę tutaj. Jak to MP5 od galaxy sprawuje się na większe odległości? Lufa zdaje się być niewiele dłuższa niż w moim Glocku 17, a on zasięg skuteczny ma 20-30 m. Wiem, że długość lufy nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o zasięg całkowity, ale ma to chyba wpływ na celność i skupienie. Jeśli źle mówię, to proszę ,mnie poprawić.

Jak można sprawić, aby był celny na 40m+? Założyć tłumik, w nim schować dłuższą lufę, wymienić gumkę, co jeszcze? Czy wytrzyma tuning do mniej więcej 340 FPS?

Jeśli da radę na takim dystansie to zaoszczędziłbym około 100 zł w stosunku do MP5 JG.

Przepraszam za chaotyczność mojej wypowiedzi, jeśli wystąpią jakieś wątpliwości co do treści to pośpieszę z wyjaśnieniami.

Link to post
Share on other sites

Galaxy... przecież zasięg całkowity w stocku to 50-60 metrów w zależności od kulek.

 

 

Pss.. jak chcesz wsadzić dłuższa lufę to musisz zmienić cylinder, w moim galaxy siedzi preclufa od Guardera oraz gumka wyżej wymienionego producenta, i spokojnie trafisz w puszkę piwie z 40-45 metrów.

Edited by Kohan warrior
Link to post
Share on other sites

Długość lufy w szturmówkach nie ma większego wpływu ani na zasięg, ani na celność i skupienie. Najważniejsza jest jakość wykonania lufy. Oczywiście w przypadku MP5K mamy do czynienia z sytuacją wyjątkową, lufa ma długość pistoletu, więc skupienie nie będzie rewelacyjne, ale nie ma też dramatu. Ważna jest także jakość użytych kul.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

MP5K [Galxy] używa moja Pani z dobrym skutkiem. Mimo krótkiej lufy zasięg jest bardzo bliski zasięgowi replik o trzykrotnie dłuższych. Skupienie nie jest rewelacyjne ale zadowalające. Jeśli już cokolwiek wymieniać to tylko na preclufę 6,04 i gumkę na zieloną G&G.

Jeśli możesz zwiększyć budżet, zainteresuj się MP5K [CM]. Są na nieco wyższym poziomie i mają standardowo lufę 6,04.

Zawsze używaj wyłącznie dobrych kulek, aktualnie warte polecenia są G&G i MadBull. Optymalne do tej repliki będą 0,25 (niestety G&G nie ma w swojej ofercie 0,23 a takie byłyby najlepsze).

Link to post
Share on other sites

Replika będzie używana mimo wszystko częściej w lesie niż w budynkach, więc myślę, że kupię MP5 od JG ze stałą kolbą bez tłumika. Do tego precka i gumka zielona GG. Do galaxiaka mam zastrzeżenie pod postacią baterii, a raczej małego miejsca na nią i jak jest włożona batka to nie można używać dźwigni przeładowania. Na dodatek jest lipnie wykonana z zewnątrz. Czy MP5 JG w wyżej wymienionej konfiguracji będzie również ok?

Jeszcze jedno- dlaczego tak wiele osób poleca MP5 Galaxy mimo tych wszystkich wad? Wolałbym kupić galaxy i zaoszczędzić, ale żebym się nie wkurzał co tydzień, że coś się rozwala.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...