Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 PTW [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamówiłem z kolegami 3 sztuki i było dosyć ciekawie.

 

1 sztuka przyszła bez problemowo wszystko działa do dzisiaj ( kilka miechów) jedyne co to zjechała sie guma hopa ale to wina ze sie zaciela kulka.

 

druga sztuka przyjechała i kolejnego dnia wróciła do servisu ( wymiana na nowy) wymiana bez żadnego problemu

i teraz śmiga. Co do jej awarii po pierwszym strzale zębatka wgniotła cylindr a także starła trochę wiórów na zębatki z tego co wiem to któraś zębatka sie urwała ale nadal sie kręciły tylko karabin nie miał siły jak włożyłem nowy cylinder.

Jakiś trefny model.

 

Trzecia sztuka niestety tak jak druga przyjechała i musiała wrócić do servisu działała ale system nie był stanie podkręcić kulki nawet po przełożeniu lufy z komora z innego zestawu. W servisie rozłożyli i złożyli ja jeszcze raz i teraz działa zobaczymy jak długo.

 

Jeżeli ktoś myśli nad kupnem to niech bierze bo naprawdę warto jedyny problem to magi musza być regularnie czyszczone.

Części tak na prawdę nie są drogie bo niema tam za wiele, obsługa jak i wymiana niektórych podzespołów są bardzo łatwe w porównaniu do standardowych AEG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

moja ma około 2k kulek za sobą i śmiga. Problemy to nie włożony poprawnie bezpiecznik przez małe rączki (jedna nóżka nie włożona w styk-jedynie dotykała od góry) . Poprawy wymagały luty na ścieżkach MOSFETU bo by się ścieżki szybko poprzepalały. Czasem potrafi nie zaskoczyć po włączeniu, ale muszę rozkminić dlaczego, może to ten bezpiecznik. Za tą cenę warto kupić. Zainstalowałem PDI, dam znać, po testach...

Edited by sławek111
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Uffff, wygląda na to, że prawie doprowadziłem moją M4 do stanu używalności.

 

15589093.jpg?1435750388

 

-wymienione kable (pozdrawiam Saimona :icon_wink: )

 

-wymieniona prowadnica kolby (jeśli dobrze kojarzę, to na G&D), stara straciła gwint, przez co nie była stabilna. Nowa jest trochę zbyt duża, przez co nie da się zbyt mocno skrócić kolby - wchodzi za ciasno. Cóż, i tak używam raczej rozłożonej. Dodatkowo nie wchodzi do prowadnicy aluminiowa obudowa mosfetu, ale bez niej też działa

 

-front free float jakiś chiński- nie siedział stabilnie (obracał się wokół własnej osi, rura gazowa nie wystarczała do unieruchomienia go), ale szyna Risfix od Madbulla rozwiązała sprawę

 

Malowanie w trakcie :icon_wink:

 

Jeśli ktoś ma jakieś problemy ze swoją Prawie-PTW, to polecam => http://wmasg.pl/pl/profil/show/46100

Edited by zielin86
Link to post
Share on other sites

Witam,

z tej nowej wersji to tylko tak naprawdę to dobrym rozwiązaniem jest ta regulacja hopsiupa.

 

panowie co może być przyczyną?

mój hopsiup nie reaguje na regulację, kręcę w prawo lewo a kulki lecą w górę. natomiast jak wykręcę całkiem śrubkę od regulacji to i owszem lecą prosto, ale po ok 30 m zaczynają spadać. ten sam objaw na złotym jak i na czarnym cylindrze.

wcześniej to leciały na 50-60 m.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Halama otworz i zobacz co jest nie tak

Uszkodzony moze byc kolnierz

Uszkodzona moze byc gumka czyli rolka

Uszkodzony moze byc pierscien uchwyt gumki moze byc zlamany przez zbyt mocne dokrecanie sroby

 

A ta komora z regulacja to lipa te pokretla chodza bardzo ciezko a ich umiejscowienie zewzgledu na budowe jest dodatkowo problemem to jest moje zdanie

Edited by SAiMOn1983
Link to post
Share on other sites

Podczas montażu zgubiłem jedną rurkę, więc wykonałem dwie nowe z izolacji z przewodu od starej baterii. Działa jeszcze lepiej niż na początku zaraz po zakupie.

Dzięki #SAiMOn1983 za link do tych zdjęć.

Edited by KrzyRogo
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zalecam wymianę lufy na systemę lub PDI, sam przerobiłem na frezarce z PDI 6.01 do AEG. Mój stock to był niesamowity banan... W mosfecie wypalają się ścieżki, ciekawe czy poprawili coś w nowym mosfecie. Jak ktoś kupi niech wklei zdjęcie. Jak padnie gumka na hopku zawsze można założyć kawałek silikonowej izolacji z kabla, działa lepiej niż stock, lub optymalnie zrobić customowego flathopka wtedy jest wypas...

Edited by sławek111
Link to post
Share on other sites

Najnowszy mosfet z wersji z cylindrem z nierdzewki nie jest kompatybilny z ecu z wersji poprzednich ponoc jest cos innego tak dzisiaj sie dowiedzialem ze sklepu na "T"

A dowiedzialem sie tego przy okazji zamowienia kolejnego mosfetu za trzecim razem kupie cos innego jak beda palic sie sciezki

czy ktos miksowal ecu a&k z mini mosfetem ethiny???

Edited by SAiMOn1983
Link to post
Share on other sites

Nie są kompatybilne (znalazłem gdzieś na forum), sprawdziłem z ecu OMG i faktycznie nie działa.

Przy okazji mosfet a&k zepsuł mi lipo 11.1 - bateria była podłączona przez jakiś tydzień...

Efektem jest odwrócona polaryzacja i napięcie rzędu 0.7 V na celę. Spuchnięcia nie komentuję.

Wywal to badziewie i wstaw pakiet Etiny.

Link to post
Share on other sites

Oryginalny mosfet A&K to masakra, niedolutowania, cienkie ścieżki, mała grubość ścieżek co się przekłada na niskie obciążenie prądowe, którego nie wytrzymują ścieżki. Poprawienie ścieżek cyną również nic nie daje, gdyż bardzo szybko się i tak wypala. Czy to problem zrobić coś takiego, jak etiny....

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam taki problem: replika zaliczyła zacinkę. Na singlu koła zębate zablokowały się i nie wykonały pełnego cyklu. Odłączyłem jak najszybciej baterie (ok 3-4 sekundy). Teraz jak tylko podepnę baterie, nawet jak mam na safe zębatki kręcą się jak by były na full auto. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym dalej robić? Wolałbym uniknąć serwisu, bo jestem za granicą i sklep którym kupiłem replikę potrafi serwisować ją pół roku :/

Edited by nedza
Link to post
Share on other sites

Uszkodzil sie mosfet jezeli sie chodz troche na tym znasz msisz wymienic mosfet na samej plytce sa cztery kosztuja grosze ale trzeba poszukac w sklepach i samemu lutowac

A najprosciej bedzie zadzwonic do sklepu na T polaczyc sie z serwisem i poprosic o wyslanie samego mosfetu koszt 70

Prad plynie odrazu przez mosfet na silnik czyli jeden lub wiecej jest otwarty

Edited by SAiMOn1983
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam Panowie

Z bulem serca zmuszony jestem do sprzedania swojej PTW (http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/701389)

jeśli ktoś z was lub z waszych znajomych byłby zainteresowany to proszę o kontakt SMS pod nr 726030555 w wolnej chwili oddzwonię.

 

replika wystawiona również na allegro (http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6058747023&ref=last-visited)

oraz na giełdzie na google+ (

) Edited by KrzyRogo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie,

 

Od dłuższego czasu borykałem się z zacinkami repliki, okazało się, że styki bezpieczniki są do d., nawet doginanie nic nie daje. Za to rewelacyjnie podziałało dolutowanie bezpiecznika od dołu mosfetu, tak, aby styki bezpiecznika były wolne na wszelki wypadek, gdyby bezpiecznik się spalił. Reakcja na spust nieporównywalnie lepsza, ROF również.

Polecam modyfikację. Naprawdę dobry rezultat a gniazdo na bezpiecznik jest wolne, gdyby wlutowany się spalił.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...