Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pistolet na początek


Recommended Posts

Witam jestem nowy w tych sprawach i całkiem zielony. przejdę od razu do tematu.

zaczynam moją przygodę z ASG i poszukuję pistoletu na CO2 do 300zł

chciałbym zobaczyć wasze propozycje.

osobiście zastanawiałem się nad:

http://www.sklep-asg-rc.pl/product-pol-2029-Jerycho-pistolet-ASG.html

http://www.sklep-asg-rc.pl/product-pol-2824-Smith-Wesson-M-P-pistolet-ASG-CO2.html

http://www.sklep-asg-rc.pl/product-pol-3177-Pistolet-Smith-Wesson-M-P-Metal-CO2.html

chciałbym również posłuchać ekspertów, co wy polecacie?

wiem że warto brać pistolet z funkcą Hop-Up

ale czy warto brać taki z funkcją Blow Back System?

Link to post
Share on other sites

Blow Back to fajna rzecz, ale pożera gaz - mniej kulek wystrzelisz na jednym nabiciu. To tylko taki pic dla fajnego wyglądu i lansu - w strzelaniu nie pomaga.

Ja odradzam Ci pistolet gazowy (jako replikę na początek). Dlaczego? Po pierwsze, ich eksploatacja kosztuje więcej niż eksploatacja innych replik - trzeba kupować gaz. Po drugie, magazynki zazwyczaj są drogie a dołączone do replik, o które pytasz magi mają pojemność do 30 kulek. Na większe strzelanki to zdecydowanie za mało. Trzeba dokupić magazynek a to koszt około 100zł. Po trzecie, ma

Ja bym Ci polecał kupić niewiele droższego AEGa. Np. Mp5 od Galaxy. Sądzę, że z tym lepiej (i taniej) się będziesz bawił. No, ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

odradzam te smith wessony. miałem taki- magazynek puszczał gaz, nowego nie można było dostać, zwróciłem do sklepu.

w ogóle nieszczelność magazynków to częsta przypadłość replik na naboje z CO2.

 

na początek lepiej kupić jakiś karabinek AEG. zakup wychodzi trochę drożej, ale za to potem taniej ładować baterie niż kupować naboje CO2. poza tym gra się głównie w lesie, a tam pistolet, który ma mało kulek w magazynku i mały zasięg praktycznie nie ma racji bytu, chyba że jako broń zapasowa.

no i jeśli za jakiś czas zdecydujesz się sprzedać swoją pierwszą replikę (bo dajmy na to zechcesz kupić inną) to używanego AEGa będzie łatwiej opchnąć niż używanego gaziaka.

Link to post
Share on other sites

Jak napisali koledzy wyżej, nie zaczniesz przygody z ASG od pistoletu. Szybko się zniechęcisz - mały zasięg, wysokie koszty eksploatacji.

Za niewiele większe pieniążki MP5K sprawi Ci większą radość i pożytek. Replika godna uwagi i polecenia.

Pamiętaj o ochronie oczu (atestowane okularki) i stosowaniu kulek dobrej jakości (G&G lub MadBull).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja od pewnego czasu używam H&K USP firmy UMAREX, sam pistolet kosztuje na specshopie 289zł. Szczerze bardzo mi się podoba, jest oszczędny, kapsuła CO2 wystarcza na około 200 strzałów, waży tyle ile prawdziwy czyli 970g, jak jest niezaładowany, posiada oryginalne oznaczenia H&K, duży hałas przy wystrzale to dla mnie tez na plus. Minusy tego USP to mała pojemność magazynka bo zaledwie 16 kulek, hop-up też nie jest jakis super, kapsuły nie idzie wymienić nie mając przy sobie imbusa. To by było wszystko, szczerze polecam ten pistolet.

Pozdrawiam OldWolf86.

Link to post
Share on other sites

Mam Jerycho. Korpus jest z ABS, nie ma blow backa (dla mnie to zaleta, bo jest mniejsza szansa na awarię), ma nieregulowany hop up, więc strzela tak sobie (elektryczny Glock Cymy bije go na głowę zasięgiem). Replika tylko do walki na bliskim dystansie. Fajne są oznaczenia ostrego odpowiednika, niestety są namalowane a nie wybite. Jest to jednak jedyna replika Jerycha na rynku, więc jak ktoś lubi koszerne giwery, to nie ma wyboru.

Link to post
Share on other sites

Tak, mój też ma korpus z ABS ale magazynek i zamek jest metalowy, części wewnętrzne też są metalowe, a i nie wiem jakim cudem moje USP ma oznaczenia grawerowane a nie malowane. Moge wam nawet zdjęcia pokazać jeżeli mi nie wierzycie :)

Edited by OldWolf86
Link to post
Share on other sites
Tak, mój też ma korpus z ABS ale magazynek i zamek jest metalowy, części wewnętrzne też są metalowe, a i nie wiem jakim cudem moje USP ma oznaczenia grawerowane a nie malowane. Moge wam nawet zdjęcia pokazać jeżeli mi nie wierzycie :icon_smile:

 

Jerycho to nie jest to samo co USP. W plastiku też można grawerować. Części wewnętrzne zawsze są metalowe, chyba że mówimy o zabawkach za 50 zł. Zanim zaczniesz doradzać, postaraj się nabyć trochę podstawowych informacji.

Link to post
Share on other sites

Części wewnętrzne zawsze są metalowe, chyba że mówimy o zabawkach za 50 zł.

Chciałbym tylko zaznaczyć, że powyższe nie dotyczy AEGów (elektryków). Metalowe bebechy w AEGach zaczynają się od jakiś 300zł.

Napisałem po to żeby żaden zielony sie nie naciął.

Link to post
Share on other sites

Na dobry początek zdecydowanie karabin szturmowy, a nie pistolet. Sam zaczynałem dokładnie od takiego myślenia- kupiłem piękną CZ75 P07 Duty na co2 z blow backiem. Fajna była, taka ładna i nieźle kopała. Ale nie przydała się kompletnie do niczego, a niewiele brakowało żebym ją zgubił w lesie i 400 pln poszło by się kochać... A potem szybko została sprzedana ze stratą. I cieszę się, że tylko taką małą.

 

Zasięg, skupienie strzałów i ostatecznie rzeczywista poręczność podczas starcia przemawiają zdecydownie na korzyść repliki karabinu szturmowego.

Link to post
Share on other sites

Ja też zaczynałem z karabinem, dokładnie G36C JG, dopiero później dokupiłem Berette STTi. Jedyna moja rada której jestem pewien że mam racje to jeżeli się już zdecydujesz na karabin to nie kupuj żadnej taniej M4, dobre emki zaczynają się od 800zł. Chyba że nie przepadasz za emkami. Na początek Gieta Boyi albo MP5 Galaxy, może być też Kałach Cymy (cm028)

Link to post
Share on other sites

Albo RK Boyi :)

 

Na tanich eMkqch też się przejechałem . Musiałem włożyć w nią tyle ile kosztowała by strzelała jak stock RK-03. Do tego mqjtający

się front, ktory doprowadza do szewskiej pasji.

Najtańsza dobra eMma to Evolution Ai rsoft.

(Tak, będę polecał każdemu.)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...