Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ułamane łączenie kolby w cm.028


Recommended Posts

Witam

Po ostatniej strzelance mojej replice zdarzył się wypadek, jest to moja pierwsza replika i nie chcę nic zepsuć gdy będę chciał ją naprawić. Złamało się łączenie kolby z body. Początkowo sam chciałem jakoś zaradzić i wyciągnąć zepsutą część która trzyma kolbę ale pomimo że odkręciłem wszystkie śrubki które są wkręcone to dostało luzu ale nadal się trzyma. I tu moje pytanie, czy aby to wyciągnąć muszę rozbierać body? Czy może macie inny sposób żeby znów kolba była pewnie przykręcona? Nie znalazłem podobnego tematu, jeśli jest taki to proszę o link i wyrozumiałość jeśli jest to banalne.

 

Zdjęcia: http://imageshack.us...0130412171.jpg/

(przepraszam za jakość ale chwilowo nie mam dostępu do aparatu i musiałem zrobić telefonem)

Link to post
Share on other sites

no właśnie nie wiem czy to jest jakby całość czy jest osobno to łączenie i body. Bo tam na zdjęciach nie ma 4 śrubek które odkręcilem więc gdyby to była jedna całość to byłyby zbyteczne, a po odkręceniu całość się rusza. Tylko patrząc na allegro czegoś takiego nie widzę. myślę czy może jakiejś grubszej blaszki nie dokręcić od góry i dołu. Jak myślisz?

Edited by Majkelo95
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam! Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zadam pytanie tutaj.

Mam podobny problem co kolega (aczkolwiek nie widzę zdjęć, gdyż zostały usunięte z serwera).

 

 

Mam pęknięte łączenie korpusu z kolbą. Nie mam pojęcia jak temu zaradzić, macie pomysły?

 

 

zdjęcia:

 

 

2i8dwyu.jpg

 

24wevya.jpg

 

9sw7xx.jpg

Link to post
Share on other sites

Piękny odkop :D

Litry kropelki albo lutownica hot air (czasem mówi się na to spawarka do plastiku) albo kawałek plastiku i topić czymś ten plastik (zapalniczka, ale będzie ciężko, albo jakiś palnik gazowy bo suszarką chyba się nie uda).

Najestetyczniej i chyba najbezpieczniej będzie chyba kropelką :D

Link to post
Share on other sites

Jak nie to wymiana korpusu, przeniesienie kabli i akumulatora pod dekiel i latanie bez kolby albo w ostateczności zmiana repliki.

 

Moim zdaniem nie ma sensu kupować nowy korpus do tak taniej repliki. Przecież ten nie jest uszkodzony. Wywala się ogon kolby, kable przesuwa pod dekiel, a korpus zaślepia zaślepką z uchem na zawieszenie.

Link to post
Share on other sites

No temacik odkopałem, żeby potem ludzie mi nie pisali, że nowy zakładam, jak już taki jest na forum i ja "nie umiem korzystać z wyszukiwarki" :icon_lol:

 

Myślałem o lutowaniu itp, ale nie mam lutownicy :( Czy też o nawiercaniu dziurek i zaciągania tego drutami lub blaszkami. Za dużo roboty, a nie wiem jaki będzie efekt praktyczny (bo wizualny niezbyt dobry, ale akurat on nie jest ważny).

 

Na razie nie mam ochoty na AKS, wolałbym mieć karabin z kolbą, a AKS może kiedyś :zastanawia:

 

O kupnie nowego korpusu też myślałem, pisałem już na facebookach w grupach i szukałem ogłoszeń, lecz plastikowego w systemie TM brak. Znalazłem tylko metalowe, lecz ich cena jest dla mnie zbyt wygórowana (ponad 100zł). Może ktoś z Was ma jakiś korpus na opchnięcie, albo byłby w stanie mi z tym pomóc? :icon_rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ten montaż kolby chyba jest odkręcany? Wybaczcie moją niewiedzę, nie rozbierałem 028 jeszcze. Jeśli jest odkręcany a będą kłopoty ze znalezieniem używanego to zostaje przyklejenie hektolitrami kropelki kolby do korpusu. I to nie jest wcale taki głupi pomysł :D Jak odpadnie to jeszcze raz. Bo przykręcenie na wkręty tudzież śruby chyba odpada bo kolba w 028 jest chyba pusta w środku?

Link to post
Share on other sites

Tutaj korpus NIE jest uszkodzony. uszkodzony jest tylko ogon kolby/montaż kolby, do dostania za 10-90 zł, w zalezności od stanu, oferty i świadomości sprzedającego.

 

Nie wiem czy mogę się z Tobą zgodzić, bo mi się wydaje, że uszkodzona jest nie część kolby lecz korpusu, ponieważ te dwie ułamane blaszki są na stałe przymocowane do korpusu- tworzą jednolitą całość. Na zdjęciu dobrze widać te dwie blaszki (górną i dolną):

 

 

main.jpeg

 

Źródło: giełda wmasg

 

 

Ten montaż kolby chyba jest odkręcany?

 

Te dwie blaszki nie są odkręcane od korpusu, tylko do nich przykręca się kolbę, zobacz na zdjęciu wyżej

Link to post
Share on other sites

Miałem cymek kilkadziesiąt w łapkach.

 

140.jpg

 

Ooooo ! Świetna sprawa. Wiesz skąd takie cudo wytrzasnąć i za ile? Z drugiej strony to też powinno być logiczne, skoro korpus jest z tworzywa, a to znal, że ciężko aby to tworzyło jednolitą całość, nie pomyślałem o tym wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej... Masz do wyboru:

-Dać ogłoszenie w komisie

-Poszukać ogłoszenia w komisie

-Popytać w sklepach, może mają coś na serwisie

 

Byłem dziś w 2 serwisach i nie mieli. Także nie wiedzieli gdzie mogę to zdobyć. Jedynie wolny rynek wchodzi w grę, żeby to się opłacało. Będę musiał założyć ogłoszenie w komisie na forum- może to coś da.

 

Ale zanim wymienię ogon lub korpus na nowy, to chciałbym spróbować to przykleić. Mam klej do metali dwuskładnikowy, ale nie wiem czy to pomoże. Może Wy się orientujecie?

Oto taki klej:

 

411074.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...