Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Które Mechanixy?


Recommended Posts

Mogę powiedzieć nieco jedynie o modelu fast-fit (dokładnie ten sam co w linku), który sam używam.

Według mnie bardzo wygodne rękawiczki, biją na głowę względem wygody i użytkowania wszelakie GFC HD i inne tego typu.

Spełniają swoje zadanie, w razie potrzeby można je szybko zdjąć, i równie szybko założyć, doskonale dopasowują się do dłoni, i zapewniają pewny chwyt i co najważniejsze nie utrudniają wykonywania precyzyjnych prac, tudzież regulacja hopka w emce, otwieranie blokady kulek w magazynku nie sprawiają problemów.

Innych modeli Mechanix-ów nie używałem więc się nie wypowiem czy są gorsze, czy lepsze.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

Tańsze modele zapewniają mniejszą ochronę. Fast fit ochrony dłoni praktycznie nie zapewniają. Kolejne modele mają szereg wzmocnień i ochraniaczy, przez co też są grubsze, ale wiadomo coś za coś. Ja osobiście używałem Mechanix Wear Original Vent dobrze się dopasowują na dłoni, ale też nie zapewniają jakiejś dodatkowej ochrony. Wszystko zależy na jakim terenie się strzelasz, jak sam podchodzisz do tego. Są ludzie co lubią się czołgać, wspinać itd. A inni nawet nie ubrudzą sobie rąk. Musisz też popatrzeć jak masz oporządzenie skonfigurowane, czy np w grubszych rękawicach będziesz miał łatwy dostęp do magów itd. Na rzeczy typu ustawianie hopa nie patrz bo i tak robi się to raz to można te rękawiczki zdjąć.

Link to post
Share on other sites

Ja mam m-pact 2, miałem też okazję sprawdzić m-pacty (kilku znajomych używa/używało). Jeżeli strzelasz się w lesie to moim zdaniem branie czegoś powyżej m-pactów nie ma sensu z prostego powodu - m-pact 2 są już dość grube i choć nie przeszkadzają (a przynajmniej mi nie przeszkadzały) w korzystaniu z ekwipunku to w lecie naprawdę nieźle grzeją i ja się w nich strasznie pociłem. Nie noszę ich już do lasu bo były dla mnie za ciepłe, a nie potrzebuję aż takiej ochrony. Jeżeli grasz dużo w cqb to warto się zastanowić nad m-pact 2/3, inaczej moim zdaniem nie warto.

 

M-pacty są całkiem fajne. W miarę przewiewne, zapewniają już jakąś ochronę, ale jednocześnie nie są zbyt grube, nie grzeją (a przynajmniej nie w takim stopniu jak m-pact 2). Testowałem poprzedni model i nie wiem ile zmienili w wersji 2012, ale tamta miała jedną, dużą wadę - po mniej więcej pół roku używania te gumowe osłonki na palcach po prostu się odklejały i ani kropelka, ani butapren nie były w stanie ich utrzymać dłużej niż jedną, dwie strzelanki. Możliwe, że w modelu 2012 to poprawili i tym razem te osłonki są przyszyte - może ktoś je ma i się wypowie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może czajna, też podrabiają :) Chińczycy są mistrzami, są nawet w stanie podrobić własne produkty :) (taka dygresja)

 

Ja mam originale z wgc, nie wiem dlaczego tyle wytrzymały, ale jakoś mnie to nie szokuje, kumpel ma mpacty2 tyle co ja originale i jemu też działają normalnie... No poza odklejeniem gumowego "wzmocnienia" na paluchu szczelającym.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza rzecz - zamiast kupować w militariach, dzie nie wiedzą jaki gearbox siedzi w replice możesz zajrzeć np. do www.specshop.pl, gdzie masz do wyboru nie 6, a 56 typów rękawic.

No i ludzi, któzy aktualnie znają się na swoim fachu :icon_smile:

 

Jeśli chodzi o same mechanixy to na obecne warunki mogę polecić modele fastfit, oraz ten: http://www.specshop....e_-_Bez_palcow , któy wg mnie jest najlepszym dostępnym kompromisem pomiędzy pancernością, a czucien dłoni, i przewiewnością.

Jeśli skusiłbyś się na tą wersję zwróć uwagę na to, że są dwie wersje - podlinkowana, i "rocznik 2012", któy ma znacznie gorzej rozwiązane zapięcie rzepem (testowałem obie wersje).

 

Fastfity są bardzo dobre, ale nie dają ochrony, która może czasem być potrzebna.

 

MPact-2 polecam do CQB, lub gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza 15 stopni. Inaczej się ugotujesz, jakkolwiek jest to moja propozycja zastępcza dla MPact1 FLS.

 

Mpact-3 to hmm... bardziej kasteto-rękawice. Nie polecam ich do airsoftu, gdyż wstawka z kevlaru może i pozwala wybijać okna, i otwierać drzwi ręką, ale gdy przyjdzie do wydobycia czegokolwiek z kieszeni może czekać cię niemiłe zaskoczenie.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Ja również polecam Mechanixy Original. Zdarzają się teraz za mniej niż 80zł

Używam 3 lata, głównie mil-sim, strzelnica i "pro taktyczne" szkolenia cqb.

 

Ogólnie upodobałem sobie dobrze dopasowane rękawice, bez żadnych dodatkowych ochronników, wzmocnień itp.

Inne jakie mogę Ci polecić to Camelbak Hot grip, ostatnio nabyłem też Damascus Nexstar I LG, choć poza strzelaniami na ogródku jeszcze ich nie sprawdziłem ;-)

Edited by MoreLike
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na lato nie lepiej tą wersje M-pactów bez palców ?

Było by głupio wziąć orginale i czuć, że ci ręce się gotują przy 28 stopniach C, hę ?

Tak pytam bo myślę czy sobie na lato Mechanix'ów nie sprawić...

Edited by Irnyy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...