Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy to dobry wybór?


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu wertuję forum i zastanawiam się co kupić.

Myślę o replice CYMY cm.048M, do tego gumka hop-up i preclufa, ale to jak zbiorę fundusze.

Oczywiście kupuję również ładowarkę mikroprocesorową.

Do tego kulki 0,25 G&G

 

link: http://asg.warszawa.pl/repliki/karabiny-szturmowe-aeg/p,cm-048m,4581.html

kupiłbym raczej w Cytadeli w stacjonarnym bo mam w miarę blisko.

 

Z tego co przeczytałem eMka poniżej 1k się nie opłaca, a G36 nie przypada mi do gustu.

Zostaje AK, gdzie skłaniał bym się do CYMY bo chcę stałą (drewnianą) kolbę.

Jak oceniacie mój wybór, jakiej firmy gumkę polecacie i jaka ładowarka?

Link to post
Share on other sites

Na początek to się do tego sklepu przejdź z rodzicami i pomacaj sobie replikę. I tak nie kupisz repliki sam i bez dowodu bo jesteś niepełnoletni. Zobaczysz sobie czy taki kałasz nie jest dla Ciebie za wielki i czy może np. nie będzie ciekawsza jakaś MP5. Dość mała, poręczna, nie za ciężka, nie za lekka. Bardzooo fajna replika. Cena Cymowej piątki jest podobna jak replika AK 048.

Tak czy tak po kupieniu takiej repliki nie potrzebujesz szczególnie nic wymieniać. Jest już ciepło więc ani gumka ani bateria nie będą sprawiać problemów. Daj sobie trochę czasu na zaznajomienie z zakupem, porównaj z osiągami i zasięgiem innych replik i wtedy zastanów, czy potrzebujesz swoją replikę od razu modyfikować. To drogi interes, można się srogo pomylić i przepłacić lub kupić tanio ale byle jak, co może nie pasować, zepsuje się na dniach itp.

Jeśli jednak zmieniać gumkę już na wstępie; bo w sumie warto, to na zwykłą sylikonową o standardowej twardości. Systema jest najbardziej uniwersalna ale może być niedostępna.

Link to post
Share on other sites

Mki Kwa w istocie są nieco droższe ale nie wiele droższe niż chińskie a o wiele lepszej jakości. Będziesz zadowolony. AK Cymy i Boyi to kawał kloca, nie mniej wytrzymałe niż oryginał. KWA zaś jest producentem z USA więc to ich rodzima konstrukcja, wiedzą co robią. Z obu będziesz zadowolony. Wybór już należy do Ciebie, weźmiesz co Ci się najbardziej spodoba. Najlepiej jednak najpierw się wybrać do Cytadeli i wziąć kilka różnych replik do ręki.

Link to post
Share on other sites

,,Wzmocniony v.2 2GX na 9 mm łożyskach kulkowych", mam nadzieję że jest jednak lepszy niż zwykły v.2

 

 

Niestety chińskie v.2 są tak samo zawodne jak były. Nawet te hiperłożyskowokulkowe. Najtańszą dającą radę wytrzymać użytkowanie eMką jest wspomniana przez RalphaPL Evolution. (widzę ile w Cytadeli i Centrum Militarnym leży emek boyowskich i A&K to mnie żałość ogarnia)

Link to post
Share on other sites

Niestety chińskie v.2 są tak samo zawodne jak były. Nawet te hiperłożyskowokulkowe.

 

Nazwałeś gearbox V2 KWA drugiej generacji (ten sam ze słynnych emek LMT/ASG) chińskim gearboxem? Jako kałachowca mnie to raczej średnio interesuje ale, dude...seriously?

Edited by RalphPL
Link to post
Share on other sites

A gdzie arend niby napisał, że chodziło mu o v2 kwa? Mówił o v2 chińskich typu boyi, a&k itp. Chyba, że źle zrozumiałem............... :icon_smile:

 

No chyba źle zrozumiałeś. Przeczytaj post arenda i cytat w nim zawarty. Kolega przemek pytał czy gearbox v2 2 generacji KWA na 9mm łożyskach jest lepszy niż zwykły v2, a arend przyrównał go do chinczyka:

Niestety chińskie v.2 są tak samo zawodne jak były. Nawet te hiperłożyskowokulkowe.

 

W Wawie tej KWA raczej nie znajdziesz Przemek. Przypominam także o tym że ma dolną część korpusu z tworzywa, żeby nie było.

Link to post
Share on other sites

Ale jak coś się połamie, to najwyżej wymienię body na metalowe i przy okazji zyskam oznaczenia ostrej wersji.

Z tego co sie orientuje body KWA rozni sie nieco od standardu Marui. Wymiana wiec na metalowe moze wiec byc trudniejsza niz ci sie wydaje - chodzi mi tu o znalezienie body KWA z oznaczeniami.

Wcale nie twierdze ze bedziesz musial je wymieniac.

Link to post
Share on other sites

Ku mojemu zaskoczeniu kurier przejechał już w poniedziałek :icon_lol:

Na mnie replika robi bardzo dobre wrażenie.

Ponawiam pytanie o baterię, w instrukcji piszą że najmocniejsza rekomendowana przez nich to 11,1v 1600mAh.

A propo Imaxa, da się taniej czy lepiej nie ryzykować, zapłacić te 250 złoty i mieć spokój.

 

Zdjęcia i wrażenia dodam jak postrzelam.

Link to post
Share on other sites

Redox Alpha v2 jest bardzo podobną konstrukcją co Imax b6. Najlepiej kupić już z zasilaczem, koszt ok 150 złotych. Bateria lipo na początek 7,4V 1600mAh - powinna się zmieścić, rozsądna cena i da radę naciągać sprężyny do M140 włącznie. Musisz sam dokładnie pomierzyć ile masz miejsca pod chwytem, żeby kupić pakiet odpowiednich wymiarów. Polecam Turnigy, najlepiej nano-tech z jakiegoś sklepu na allegro. W sumie to 200-250 złotych za ładowarkę z zasilaczem, baterię i transport.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...