Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rozglądam się za kaburą (panel udowy + kabura) do KJW M9A1. Byłoby rewelacyjnie gdyby pasowała do niej też zwykła M9, bo taką tez posiadam. Kabura ma być typu CQB, tzn. zapewniać szybkie wyjmowanie / wkładanie broni i bezpieczeństwo przed wypadnięciem.

 

Pierwszą opcją z jaką się zaznajomiłem jest kydexowa Blackhawk Serpa. Orginalna kosztuje jednak coś około ?500zł?, to jednak za dużo jak dla zabawy. Na taiwanie są plastikowe podróby za 100zł ale tylko do M9. Tutaj mam pytanie, ponieważ wyczytalem że te plastikowe podróbki mocno rysują giwerę, czy kydexowe rysują tak samo jak plastikowe ?

 

Kolejne co znalazłem to kydexowe IMI Defence:

http://jarmix-militaria.pl/p/129/1615/kabura-imi-defense-fab-beretta-92-96-vertec-czarna-na-pas-kydex-kabury-do-broni.html

http://jarmix-militaria.pl/p/127/2527/panel-udowy-redshooter-id-12-do-kabur-imi-defense-panele-udowe-kabury-do-broni.html

w sumie cena przystępna, ale żadnych opinii o niej nie znam.

 

Może znacie więcej kabur które spełniałyby kryteria? Do której bedzie najlepiej pasowała klamka od kjw? Zapraszam do dyskusji, w celu wyłonienia najlepszego wyboru.

Link to post
Share on other sites

Najpierw drobne naprostowanie twojej wiedzy: kabura imi defense to nie kydex. Serpa to też nie kydex. Kydex nie równa się każdy polimer z którego jest zrobiona kabura. U nas raczej kabury z kydexu do m9a1 nie uświadczysz (do 92/m9 z kydexu są u nas kabury g-code).

 

Kolejna kwestia to to, czy naprawdę potrzebujesz kabury na udo? W tym dziale jest gdzieś temat, nazywa się chyba "kabura na udo czy na pas" (czy jakoś tak) w którym była dyskusja na temat tego co wygodniejsze, ale generalnie są lepsze opcje.

 

Natomiast jeżeli chodzi o kwestię m9 a m9a1 to powinno być tak, że jak kabura jest do m9a1 to i m9 wejdzie (no chyba, że m9, którą masz jest niewymiarowa), w drugą stronę niekoniecznie.

 

Kabury imi zbierają dobre opinie, o chińskich kopiach serpy jest cały, długi temat (poprawka: w tym temacie jest też co nieco o kaburach imi). Warte uwagi są jeszcze kabury safariland, ale w Polsce dostępne tylko na allegro/komisie, zależnie od stanu 200-400 zł (już z panelem udowym). Co do tego, czy m9a1 kjw pasuje do kabury imi czy blackhawka to będzie się musiał ktoś inny wypowiedzieć. Do safarki będzie pasować, ze względu na możliwość regulacji nacisku w tej kaburze (tak, przymierzałem m9a1 kjw do kabury safarilandu).

 

A no i jeszcze coś: co to jest kabura typ cqb? Są kabury plastikowe i materiałowe, udowe i z montażem do pasa, czy molle itp. O podziale na kabury cqb i "leśne" (?) pierwsze słyszę.

Edited by Soul reaper
Link to post
Share on other sites

najlepsze kabury (przynajmniej dla mnie) to blackhawki cqc. na cqb tactical są po 200. czasami na allegro po 150 do 200.

Masz w nich montaz do molle, czyli dokupujesz panel udowy molle (50zł za flyye lub nawet coś lepszego) i masz.

Przy tym możesz sobie przypiąć kaburę do kamizelki, (na bok, pod brodę), na pas, gdzie chcesz.

 

Z imi defense nie miałem do czynienia.

 

Te kopie typu acm i wszystkie inne są słabe. Albo raczej są wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Samo użytkowanie jest wygodne i nie wiem o co może chodzić z rysowaniem pistoletu, ale rozwalają się po kilku miesiącach.

Zazwyczaj wyrabia się gwint i nic nie możesz zrobić.

Edited by Milekh
Link to post
Share on other sites

(...) czy naprawdę potrzebujesz kabury na udo? W tym dziale jest gdzieś temat, nazywa się chyba "kabura na udo czy na pas" (...)

 

Tak. Posiadam zwykłą kaburę na pas, trochę mi koliduje, może spaść przy fikołkach. Najbardziej będzie mi odpowiadać na nodze. Zdaję sobie sprawę że wszystko ma swoje wady i zalety, czytałem ten temat.

 

Natomiast jeżeli chodzi o kwestię m9 a m9a1 to powinno być tak, że jak kabura jest do m9a1 to i m9 wejdzie (no chyba, że m9, którą masz jest niewymiarowa), w drugą stronę niekoniecznie.

 

Chodzi o to aby wchodziła, ale też i się trzymała.

 

(...) Warte uwagi są jeszcze kabury safariland,(...)

 

Zainteresuję się tym safarilandem. Widziałem jakieś zdjęcia tego, czy ktoś wie czy klamerka chroniąca przed wypadnięciem jest może przypadkiem magnetyczna, czy zwykła na pin?

 

A no i jeszcze coś: co to jest kabura typ cqb? (...)

 

Chodzi mi o kaburę, która zabiera minimum czasu na odbezpieczenie broni (przed wypadnięciem) i jej wyciągnięcie. Wszystko to w celu szybkiej zmiany broni zamiast przeładowywania w momencie wystrzelenia całej amunicji z magazynka broni głównej (bawię się low-capami). Szukam najlepszej do tego kabury.

 

 

najlepsze kabury (przynajmniej dla mnie) to blackhawki cqc. na cqb tactical są po 200. czasami na allegro po 150 do 200.

Masz w nich montaz do molle, czyli dokupujesz panel udowy molle (50zł za flyye lub nawet coś lepszego) i masz.

Przy tym możesz sobie przypiąć kaburę do kamizelki, (na bok, pod brodę), na pas, gdzie chcesz.

 

CQC ciekawa, ale na tacticalu chyba nie mają do beretty.

Edited by zOMFG
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to aby wchodziła, ale też i się trzymała.

 

Jak wejdzie, to o ile to twoje m9 nie jest węższe/jakoś inaczej nie wymiarowe to będzie się trzymać bez problemów.

 

Zainteresuję się tym safarilandem. Widziałem jakieś zdjęcia tego, czy ktoś wie czy klamerka chroniąca przed wypadnięciem jest może przypadkiem magnetyczna, czy zwykła na pin?

 

Szczerze mówiąc to nie zrozumiałem pytania. Jeżeli chodzi ci o sposób mocowania to przykręcana, na imbusy. Jeżeli o sposób działania to obejrzyj jakiś filmik na youtube ("safariland sls" albo "safariland 6004" bo to model, którego szukasz).

Edited by Soul reaper
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

gdy kabura lewa z ladownicami jest zalozmy po lewej stronie na pasie to przeladowywuje wyciagajac magazynek z ladownicy prawa reka (jakbym dobyl szable) i wkladam . Sa jeszcze kabury z ladownicami ktore maja z jednej strony kabure a z drugiej ladownice . Jednak najwazniejsze dla mnie jest to czy jest na rynku jakas kabura przystosowana do osob leworecznych (oczywiscie w odpowiednich granicach cenowych)

Link to post
Share on other sites

Tak, a w dwa tygodnie po zakupie będzie pytanie jak odczepić ładownice od kabury, bo niewygodnie się po magi sięga. Wyrzuć ze specyfikacji te ładownice.

Poza ceną uściśliłbyś też sposób noszenia. Na pas, biodrowa, udowa, Molle?

Link to post
Share on other sites

Po ilości pytań o budżet i cenie repliki wnioskuje iż kabura będzie droższa od pistoletu . Nie mam jakoś szczególnie ograniczonego funduszu , ale zapewne powyżej 100 nie kupie napewno

 

Każdy kolejny Twój post to coraz większa parodia... Niestety, ale mnie to już nie bawi...

 

Kabury o, których pisałem kosztują jakieś 600-700zł (jak się 'postarasz' to jeszcze więcej), a Ty chcesz kaburę "do stówki" nie mając "szczególnie ograniczonego funduszu"... W takiej cenie to proponuję kupić ładownicę na magazynek do M4 (będzie wystarczająco dobra) + panel udowy...

Link to post
Share on other sites

Punisher: ta kabura jest lewa? ;)

 

 

Czyli tak naprawdę wchodzi w rachubę jakiś półsztywny Gadżet MIWO - choć bez ładownic, te winny być osobno. MIWO dostosowuje je z powodzeniem do większości pistoletów i ich replik. Może nie jest jakoś specjalnie szybka i lansiarska, a przy tym też nie chroni repliki przez brudem, ale jest całkiem przyzwoitym produktem za swoją cenę.

Link to post
Share on other sites

Jako że kupiłem kaburę IMI, ponawiam dyskusję.

 

 

W przypadku zwykłej M9 (bez szyny, producent: kjw) jest świetna. Dokładnie to co chciałem. Natomiast kiedy wkładam M9A1 (kjw) to jest już troszkę lipa, a nawet troszkę bardzo.

 

Na kaburze jest jak wół napisane "Beretta 92/96 & Vertec". Jeśli vertec ma pasowac to logicznie wydawałoby się że M9A1 też, natomiast klamka nie wchodzi do końca. Brakuje jakieś 2-3mm, nie zaskakuje blokada połączona z przyciskiem (zwalniaczem). Prawdopodobnie na dalsze wsunięcie nie pozwala osłona spustu, która w M9A1 jest od frontu grubsza niż w M9. Pistolet siedzi w kaburze sztywno, ponieważ zapiera się w miejscu szerokiej szyny (kabura jest minimalnie za wąska na pistolet z szyną, wchodzi ale z oporem). Teoretycznie da się to tak nosić, wszystko mocno się trzyma na ścisk, ale tu znowu się pojawia problem przy wyciąganiu. Nie trzeba wciskać przycisku (bo nie zaskoczyła blokada), pistolet można wyciągnąć szarpnięciem, ale jest to znaczny dyskomfort. Jeśli mam kaburę zamontowaną na płetwie na pas, to zamiast wyciągnąć pistolet, wyciągam całą płetwę. W przypadku montarzu na na panelu udowym "jakoś daje to radę", chociaż trochę boję się, że wykonując fikołki może mi pistolet popuścić i wylecieć.

 

Sprawdziłem na stronie producenta:

http://www.imidefense.com/black-polymer-product/IMI-Z1250.html

i tam jest napisane "(...) Fits Beretta 92/96, Llama 82 & Cheetah FS 85". Tu już nie ma mowy o vertec. A przecież na moim egzemplażu jest "Beretta 92/96 & Vertec"... Ponadto sam kształt kabury wyraźnie sugeruje, że jest ona stosowna dla wersji z szyną... To wygląda jakby IMI zrobiło kaburę do beretty z szyną, która okazało się że nie pasuje do beretty z szyną (bo chyba blokuje się w miejscu styku z fronetem osłony spustu, oraz jest za wąska w miejscu szyny :/ ), po czym wycofało się z oświadczenia o kompatybilności.

 

Zastanawiałem się czy przetarcie kabury w miejscach styku by coś dało. Z drugiej strony 2-3mm to będzie dziura na wylot, mogę na tym stracić stabilność usadowienia zwykłej M9 (a jest świetna). A może ktoś ma podobną kaburę i już wykonywał taki eksperyment?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...