Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szczelność dysza-komora metody sprawdzania szczelności


Recommended Posts

Ja myślałem, żeby nalać do cylindra wody i strzelić na singlu - jeżeli wylałoby się choć trochę przy komorze to wiadomo :D:D Żart.

Z tym papierkiem to chyba może być trochę oszukane bo wydaje mi się, że dysza poruszając się może wytworzyć mały podmuch, a przy strzale cała replika "podskakuje" to i papierek się ruszy.

Ja sprawdzam to na golasie - wizualnie patrze czy dysza przy maksymalnym wychyleniu dochodzi gdzie dochodzić powinna.

Link to post
Share on other sites

W sprężynie poprostu zatykam palcem lufę. Jak tłok nie uderza tylko stoi lub delikatnie puknie głowicę cylindra po kilku sekundach od strzału to znaczy że układ jest szczelny. W aegu można tak samo, tylko trzeba pamiętać żeby koniecznie był ustawiony singiel.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No popatrz, jednak żyję ;) Dalej bawię się kątówką, wiertarką itp, a Warrior trochę podrósł i pluje kulkami 0,4g nadając im energię 5.0J :icon_mrgreen:

 

Żeby nie było OT - sprawdzałem aega i ww. Warriora i śmiało można stosować ten test.

Link to post
Share on other sites

Szczególnie jak są repliki co na semi 2 strzały potrafią pociągnąć z poprawnie działającym przerywaczem :icon_biggrin: Ty wiesz kiedy tak nie można, ja wiem, spoko, ale nie polecałbym tego sposobu na ogólnym forum bo potem bedzie płacz że komuś sie replika rozwaliła.

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Szczególnie jak są repliki co na semi 2 strzały potrafią pociągnąć z poprawnie działającym przerywaczem :icon_biggrin: Ty wiesz kiedy tak nie można, ja wiem, spoko, ale nie polecałbym tego sposobu na ogólnym forum bo potem bedzie płacz że komuś sie replika rozwaliła.

Brednie, każdy ma swój rozum. Jak napisze Ci że masz wskoczyć do ogniska to wskoczysz ?? .......
Link to post
Share on other sites

W sprężynie poprostu zatykam palcem lufę. Jak tłok nie uderza tylko stoi lub delikatnie puknie głowicę cylindra po kilku sekundach od strzału to znaczy że układ jest szczelny. W aegu można tak samo, tylko trzeba pamiętać żeby koniecznie był ustawiony singiel.

 

Jeśli dysza zostanie lekko cofnięta przez zatrzymujące się zębatki to nic z tego nie wyjdzie, Ja próbę szczelności robię na rozłożonym GB, lufę zaklejam szczelnie izolką, dociskam lufe z komorą do GB i reszta analogicznie do testu strzykawki, jak nic nie syczy to jest ok.

Dla hardkorów polecam sprawdzenie kompresorem złożnonej giwery przyciskając do lufy wężyk, tylko dysza musi być dociśnięta poprzez zwolnienie antyrewersala. 5 bar i wszystko jasne :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...