Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...

Przeleciałem cały temat odpowiedzi nie znalazłem.

 

A mianowicie, czy kostki stykowe z SHS-a to dobry wybór, czy lepiej sobie odpuścić.

 

 

 

Zapomniałem dopisać, że będę do tego używał lipola 11.1 (duże)C + mosfet GATE ver. 2

Kable 2,5mm głośnikowe. Myślicie, ze da radę.

 

A może zwykłe styki z JG wystarczą.

Link to post
Share on other sites

Jak masz zamiar używać mosfet to nawet firmy kogucik wystarczą... Mosfet to bramka i potrzebują jedynie lekkiego impulsu aby ją otworzyć dlatego nie powinno wystąpić spalenie się styków na mosfecie :)

Odradzam zakup jeśli posiadasz jakieś :) |

 

PS!!!! Gdzie ty wsadzisz kable 2,5mm !!!?!?!?!?!?!

Link to post
Share on other sites

Zamiast o grubość kabli zapytał bym się raczej po cholerę pchasz do repliki mosfet skoro masz zamiar wwalić tam kable głośnikowe ? [ Wrzuć modelarskie ... ]

 

Żeby nie było offtopu to kupiłem dzisiaj 2 tłoki SHS z 15 metalowymi zębami i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ich wykonaniem :]

Link to post
Share on other sites

A mój znajomy sprawdzał na specjalistycznym sprzęcie u osoby która się zajmuje elektroniką i przewód głośnikowy 1,5mm i modelarski 1,5mm dały podobne wartości a zazwyczaj używa się modelarskich 1,5mm (przynajmniej z innymi nie spotkałem się w replikach|) więc 2,5mm będzie lepsze..

Link to post
Share on other sites

Akurat przewagą przewodów modelarskich (silikonowych btw) jest fakt, iż posiadają mniejszą średnicę zewn. przy tej samej średnicy wewn. co przewód głośnikowy. Dodatkowo są mniej podatne na złamania, trudniej uszkodzić izolacje, ogólnie są mniej podatne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne, wytrzymują większe temperatury.

 

Ciekawe jaki to jest ten, specjalistyczny sprzęt do sprawdzania, jak mniemam rezystancji przewodów (no chyba że mówisz o jakiś innych wartościach, który by wypadało mimo wszystko uściślić w swej wypowiedzi).

Link to post
Share on other sites

A mój znajomy sprawdzał na specjalistycznym sprzęcie u osoby która się zajmuje elektroniką i przewód głośnikowy 1,5mm i modelarski 1,5mm dały podobne wartości a zazwyczaj używa się modelarskich 1,5mm (przynajmniej z innymi nie spotkałem się w replikach|) więc 2,5mm będzie lepsze..

Pierdółki gadasz.

 

Poza tym, dlaczego porównujesz 2,5mm głośnikowe do 1,5mm modelarskich? Tym bardziej że 2,5mm modelarskie będą miały mniejszą średnice niż głośnikowe 2,5mm (ze względu na izolacje). Nie rozumiem po jakiego grzyba tak się upierasz, że głośnikowe są takie fajne do replik, skoro modelarskie mają oczywistą przewagę nad głośnikowymi (patrz post Ruffina).

 

I chętnie bym się dowiedział, na czym polegała "lepsiejszość" kabli głośnikowych.

 

Edit: przepraszam za OT :)

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Nie powiedziałem że ogólnie kable głośnikowe są lepsze... A pod słowem modelarskie miałem na myśli standardowe 1,5mm..

Tak więc poza tym że są węższe i mniej podatne na uszkodzenia co wiem bo miałem kilka razy przyjemność spotkania się z nimi i tu powinniście zwrócić uwagę na mój pierwszy post gdzie spytałem się do jakiej repliki się zmieszczą 2,5mm głośnikowe bo jeśli oba kable mają takie same parametry pracy a cena modelarskich 2,5mm wynosi +10zł za metr jednego kabla a głośnikowych 2,5mmx2 wynosi ok 3zł czyli 1,5zł za metr to tu występuje znaczna różnica zwłaszcza jak się ma kilka replik...

 

Skoro już doszliśmy do tego że oba kable pracują tak samo a różnią się tylko wymiarami to nadal chciałbym się dowiedzieć do jakiej repliki wejdą 2,5mm głośnikowe... Chociażby dla tego że można tam wsadzić 4 lub 5mm modelarskich ?

Link to post
Share on other sites

Hmm 2,5mm^2 wejdą do M249, L85 Stara/aresa, P90, Auga i jeszcze się pewnie znajdzie kilka. Ja kiedyś w swojej emce miałem 2,5mm^2.

 

 

Do G36 też wejdą.

 

Także poczyniłem już kroki okablowanie zrobione, ale zwykłe (bez mosfetu), pracuje na 9,6 NiMH i 7,2 LiPo.

I powiem, że wielkiej różnicy nie zauważyłem z poprzednimi kablami ELEMENTA.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...