Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Przeczytałem na forum że po umuciu od wewnątrz wodą bolli defender robią się matowe więc czym można myc te gogle :?: :?:

WTF :?:

 

Lens

* 2.2 mm Polycarbonate

* Anti-Scratch Coated

* Anti-Fog Coated

 

Moje pytanie - skąd masz takie info? Skoro szybka zrobiona jest z Poliwęglanu

i pokryta warstwami przeciw parowaniu i przeciw zadrapaniom, to jak woda może im szkodzić?

Jeżeli woda im szkodzi, czyli najpardziej z obojętnych płynów na ziemi, to nie wiem czym to się czyści...

Spróbuj środkiem do czyszczenia okularów... dostępny u optyka

Link to post
Share on other sites

wbohun napisał -

nie ,to nie sa te same,te w zestawie mialy 3 szybki,kupilem je za 75zl(tak jak i wiele osob) a w bhp sklepach sa po 300zl,maja jedna wade,jesli naleci do nich woda(polejesz je woda) to wygladaja jakbys je papierem sciernym porysowal ,nie widzialem tego modelue w necie poza dystrybutorem bolle w polsce(ponad 300zl),a nazywaja sie jak sie nie myle commander.

tu akurat pisał o comander ale był jeszcze jeden topic gdzie pisało o defender jak znajde to wrzuce

Link to post
Share on other sites

Mycha uspokuj się :D. To nie poliwęglan matowieje tylko warstwa antifog która jest chemiczna!! Jest też w większości wypadków bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju suche szmatki. Nota bene ciekawe, ze w tanich Uvexach problem ten nie wystepuje.

Link to post
Share on other sites
Mycha uspokuj się :D. To nie poliwęglan matowieje tylko warstwa antifog która jest chemiczna!! Jest też w większości wypadków bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju suche szmatki. Nota bene ciekawe, ze w tanich Uvexach problem ten nie wystepuje.

 

Ale niezły beton, że warstwa antifog jest wrażliwa na wilgoć...

W końcu mając gogle na twarzy człowiek się poci, a pot to nic innego jak woda w "dużej" części...

Współczuję właścicielom omawaianych w tym topicu gogli i już się nie odzywam, bo pomóc nie pomogę... 8)

Link to post
Share on other sites
Mycha, a Ty jakich gogli używasz? :wink: bo na avatarze masz bolle commander, czyli te wrażliwe na wodę :wink:

No skoro pytasz, to odpowiem... :wink:

Zgadza się, commandery - nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów...

Sam topic traktuje o defenderach :wink:

Moje gogle były i myte w wodzie i pryskane środkiem przeciw parowaniu - wytrzymały wszystko... 8)

Obecnie poluję na Bolle x500 lub x800 (w zależności od zawartości portwela)

i z tego co mi wiadomo, w wyżej wymienionych także nie ma problemu z szybkami.

Może została wypuszczona na polski rynek jakaś wadliwa seria...?

BTW w samym SPAT'cie Commandery mają w sumie 4 osoby - zero problemów...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Kiedy na początku miałem uwexy, po płukaniu w wodzie letniej nic się nie działo ale używając już szmatki można uskodzić wartwe, która zapobiega parowaniu ( tak właśnie mi się stało ).No i oczywiście się zmatowiły. Teraz mam Bolle X500 i podchodze do nich bardzo ostrożnie, tylko płucze w letniej wodzie bez ingerencji szmatki, nie wiem co by się stało gdybym je przetarł :D.

Link to post
Share on other sites

To może moje są albo jakies podrobione, albo pozbawione warstwy Antifog,

bo parowały w zimie i to całkiem mocno (przy kominiarce na twarzy)

Jedyne co pomagalo, to specjalny spray optyczny i wytarcie szmatką...

W Avatarze mam te właśnie gogle po zimowych perypetiach...

Jak widać, nie jest matowa...

U nas tylko kolega Fox ma Bolle x800 i o ile mnie pamięć nie zawodzi też je smarował tym środkiem co ja... i wsio OK było :roll:

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mycha, nie używałem nigdy żadnych antyfogów ani przy Uwexach a tym bardziej przy X500. Uwexy parowały jak diabli, X500 + kominarka tylko raz i to przy dużej wilgotności. Nie wiem jak Inni ja będę oszczędzał moje X500 - będę je tylko płukał w letniej wodzie.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co pomagalo, to specjalny spray optyczny i wytarcie szmatką...

Przepraszam że troche nie na temat ale z tego co pamiętam sprayu sie nie wyciera tylko pozostawia przez chwile aby wysechł tworząc na szybkach nieparującą warstwę... a przynajmniej ja takiego używałem...

Z uwexami mam podobny problem- po szybkim przetarciu gogli gdy skroplił sie na nich pot mam paskudną, matową, porysowaną szybkę. Może naniesienie warstwy nowego antyfoga pomoże (powinien działać jako rozpuszczalnik dla starego)

Link to post
Share on other sites

Raczej ci nie pomoże.

 

Jak chcecie ratowac i zachowac warstwy antifog to rozwiazanie jest proste. Wilgotna chusteczka higieniczna w woreczku w kieszeni. Tylko to dzialalo na drugiej szybce w uvexach i dziala na okularach z antifogiem.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że troche nie na temat ale z tego co pamiętam sprayu sie nie wyciera tylko pozostawia przez chwile aby wysechł tworząc na szybkach nieparującą warstwę... a przynajmniej ja takiego używałem...

Zgadza się, ale po wyschnięciu zostawały mi zacieki, to polerowałam cholerstwo :D

Link to post
Share on other sites
Raczej ci nie pomoże.

 

Jak chcecie ratowac i zachowac warstwy antifog to rozwiazanie jest proste. Wilgotna chusteczka higieniczna w woreczku w kieszeni. Tylko to dzialalo na drugiej szybce w uvexach i dziala na okularach z antifogiem.

 

No może nie dokońca chusteczka higieniczna. Zgodnie z instrukcją od moich ESS nie należy przecierać szkiełek papierem bo rysuje on szkiełko. Co niestety zostało potwierdzone w praktyce. Zalecają przecieranie wilgotną bawełnianą chusteczką

Link to post
Share on other sites

Do szkieł optycznych/gogli można użyć wielorazowej specjalnej miękkiej szmatki, są takie sprzedawane. Czyścić je można też pewnie specjalnymi bibułkami czyszczącymi do szkieł optycznych, choć tego nie sprawdzałem. Ja używam miękkiej szmatki do wycierania antifoga w sprayu na UVEX-ach X-One oraz SW&D i jakichś Bollach ;)

Link to post
Share on other sites

Wycfaniłam się i napisałam maila do Bolle

 

Poniżej zamieszczam moje zapytania i odpowiedź...

Mam nadzieję, że angielski nie sprawi wam kłopotów.

 

 

> Hello!!

>

> I have one question. I have Bolle Commander. In the

> future I would like to bye Bolle x500 or x800. My

> question is - how should I conserve

> anti-fog/anti-scratch polycarbonate lenses of 2.2 mm.

> With water? Or I can use something else. Some of my

> kolleagues have washes those lenses with water and

> they have become mat. That's why please answer my

> question as fast as it'spossible.

>

> Greetings!!

 

ich odpowiedź

Good morning,

 

You can wash all of our items with water and soap and dry with a soft  

tissue  

like a microfiber.

If the lens of your colleague became mat, he certainly used a chimical  

product that damaged the anti-scratch treatment.

We have also a specific range of spray to clean the lenses.

Please find attached the technical data sheet for presentation.

 

I still remain at your disposal for any further information.

 

Best regards,

 

Florence UNGAR

Military & Laser Department

Bollé Safety Europe

Tel. 33+ 4 78 85 23 64

Fax. 33+ 4 78 85 28 56

fungar@bolle-safety.com

 

 

W załączniku dostałam oferte różnych pierdółek do konserwacji szkiełek - jeśli ktoś chce - wysłać PW.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Tez mam problem z parowaniem ale nie wiem co zrobić najpierw. Trzeba chyba wypolerować szkiełko a później jakimś środkiem i żeby wyschło i założyć na gogle. Wczoraj kupiłem sobie PELTOR 5061 do czyszczenia szybki ale to nic nie daje, jak grałem to mi zaparowało całkowicie.

Link to post
Share on other sites

Tez mam problem z parowaniem ale nie wiem co zrobić najpierw. Trzeba chyba wypolerować szkiełko a później jakimś środkiem i żeby wyschło i założyć na gogle. Wczoraj kupiłem sobie PELTOR 5061 do czyszczenia szybki ale to nic nie daje, jak grałem to mi zaparowało całkowicie.

 

To już nie jest odpowiedni dział ;) http://forum.wmasg.pl/topic/31304-sposob-na-parujace-gogleokulary/ proszę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...