Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BI-5181 wersja M


Recommended Posts

Witam

Replika tak mi się spodobała na żywo, że postanowiłem ja kupić.Myślałem że baterię chowa się w okładziny, a imitacja lasera to tylko dodatek jaki miałem wyrzucić zaraz po zakupie. Okazało się ze to pojemnik na baterię :/ Nie wiem czy pomyliłem modele, ale wydawało mi się ze tego wcześniej nie było.

Otóż pytanko:

Replika z wyglądu jest wzorowa, ale ten pojemnik na baterie ją tak szpeci, jakbym ja owinął biała izolacja:/ Dodatkowo nie mogę znaleźć na YT i w sieci jak się ja rozbiera by sprawdzić czy dam rade wcisnąć baterie w okładziny, jak to w innych modelach emek bo widzę jakaś nadzieje na to. Zresztą na zdjęciach widać jak to źle wygląda(dodam iż pojemnik na baterie jest imitacja lasera i jest wykonany z najtańszego plastiku)

 

Wątpię abym mógł ja zwrócić, i dołożyć do innego modelu bo niestety jest to w opisie, a nie chce robić także komuś problemów a tylko go rozwiązać.

 

Jak pisałem proszę o informacje jak rozebrać szyny ponieważ wg instrukcji jest to niemożliwe, i czy ktoś jest pewny, że np ta bateria tam nie wejdzie, bądź wejdzie, a ja już rozkręcę ja do zera aby tylko tego dokonać.

Link do modelu:

http://www.taiwangun.com/bi-5181-full-metal-boyi

Edited by Darius81
Link to post
Share on other sites

No rozebrać szyn to ich nie rozbierzesz, bo to jednolita konstrukcja. Możesz je co najwyżej zdjąć a tu żadnej filozofii nie ma, wystarczy się przyjrzeć ustrojstwu. A baterii na bank nie zmieścisz pod szynami innej jak małego Li-Po.

 

Zawsze też możesz puszkę PEQ założyć na boczną szynę, będzie lepiej wyglądać.

Link to post
Share on other sites

Replika z wyglądu jest wzorowa,

 

Chyba mało replik widziałeś, Emki Boyi to paskudztwo :icon_lol: Lecz skoro Ci się podoba to ok.

 

Co do meritum. Widzę to tak:

 

1.http://www.postmoder...-airsoft-m4-ris Tak da się upchnąć baterię. W mojej opinii jest to najładniejsze rozwiązanie.

 

2. Kieszeń na kolbę

 

3. Zmiana okładzin Ris na chwyt Moe lub klasyczny od M4 http://www.popularai...ine-airsoft-aeg

 

4. Atrapa Ready Maga

 

5. Stała kolba

 

W każdej z tych zmian oprócz 3 musisz zmienić okablowanie co wiąże się z rozkręceniem GB a w konsekwencji utracie gwarancji. Baterię i tak wypada zmienić.

Link to post
Share on other sites

5181.JPG

 

 

 

 

 

 

cebd2f0e8b284a71.jpg

 

Widać jak wygląda po zamontowaniu pojemnika z baterią, a jak bez. I ja tego pojemnika nie chcę ani rączki. Strzałką zaznaczyłem gdzie bateria musi być nie zmieniając kabli (najszybszy sposób) Dodatkowo nie mogę sobie poradzić z zdemontowaniem szyn, aby sprawdzić co tam wejdzie, a co nie.

Edited by Darius81
Link to post
Share on other sites

Szynę dolną zdejmiesz poprzez naciśnięcie delta ringu i pociągniecie szyny w dół :icon_smile: Natomiast aby zdjąć górną szynę, musisz odkręcić śrubę mocującą, jest ona na szynie, blisko delta ringu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie potrzebujesz rączki, ani nie będziesz montował jakiejś latarki itp. - to skorzystaj z porady nr 3 jaką napisał Buniek, to powinno skutecznie rozwiązać Twój problem, w miarę tanim kosztem.

A jeśli byś się jednak decydował na przerzucanie kabli na tył i umieszczanie batki w kolbie, to możesz np zainwestować wtedy w wymianę kolby na typ SF, do której wejdzie aku. Tylko musisz się zastanowić czy jest sens.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Co do demontażu, to po wykręceniu śrubki i po wciśnięciu delta ringu, dolna szyna lekko wysuwa się ku tyłowi (kolbie) lecz nie chce zejść z obręczy i nie ma szans by ja wyciągnąć, bo z jednej strony trzyma ja delta ring a z drugiej mocowanie muszki. A górna nawet nie drgnie :icon_smile:

 

Arend - tak kupiłem i powiem ci ze żałuje już zakupu. Ładnie to ona wygląda, ale jest mało poręczna.Już mi się porobiły odciski, jest bardzo głośna, a kolba była sztywna tylko chwile. Szukałem M4 z KWA bo to na forum znalazłem, co jak już musisz M4 mieć to właśnie z KWA, ale nic w zasadzie nie znalazłem sensownego.Szkoda ze prawo konsumenta nie działa jak w innych krajach że mamy 30 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.

 

Szkoda że już jestem nią mocno zawiedziony, a przecież jeszcze nic mi się w niej nie zepsuło.

 

Może będę mieć okazje ja podmienić, wiec co polecacie do ok 700zl, ale żeby miało te 420+ FPS ? no i oczywiście zasięg. Bo fajne repliki to już mam/miałem, fajne wykonanie i celność na wysokim poziomie, ale moc jednak pozostawia niedosyt. Potrzeba mi teraz coś mocniejszego, i mało awaryjnego w tej cenie

 

Chciałem M4 bo wszędzie tylko same AK i G36

Edited by Darius81
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Możesz włożyć baterię do RISów. LiPo w listkach to najlepsza opcja.

 

Zdejmuje się to tak: stawiasz replikę na kolbie, odciągasz delta ring w kierunku tyłu repliki i z użyciem delikatnej siły (żeby nie powiedzieć na chama) wyciągasz ten dolny RIS do siebie/w kierunku od repliki.

 

Wybór niestety kiepski, jak już powiedziano. W tej cenie tylko dozbierywać i kupić EA. Albo te KWA CQR-y, one chyba po 900-1000 latają.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświeżę, bo może się innym przyda.

 

Mam tę emkę i pod RISy wchodzi na luzie batka 7,4 1200mah Redox oraz, co ciekawe i polecam, 11,1 850mah Redox(w 3 listkach). Mieści się może trochę ciasno ale śmiga jak należy. Można też oczywiście chować do kolby, lecz opcja z chowaniem batki w RISach daje możliwość zamontowania jakiejś lanserskiej kolby typu CTR. I wygląda wyśmienicie :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...