Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Body 'obciera' srodkowy palec


Recommended Posts

Czesc,

mam problem, w mojej emce body strasznie obciera mi palce, dokladniej to jeden palec - srodkowy. Gdy trzymam emke za chwyt pistoletowy, co bym nie zrobil jak tylko dotkne do body w miejscu gdzie konczy sie grip, zaczynam obcierac o te wlasnie body, najgorzej jest przy przeladowaniu kiedy to masa repliki 'osiada' mi na rece ktora trzymam grip, a zeby moc manipulowac replika jedna reka, duzo wagi spada na srodkowy palec, wtedy najbardziej boli.. Uzywalem jej okolo 1h-2h (dopiero co kupilem), i jest po prostu strasznie.. O tyle o ile moge to jakos zniwelowac umiejscowiajac palce i cala reke o te kilka mm nizej aby palec srodkowy nie dotykal body, to i tak jest to irytujace co chwila ta dlon poprawiac.. Body wykonane jest z plastiku , wiec myslal coby je troszke podpilowac, moze wtedy bedzie lepiej?

Nie wiem co robic, prosze o pomoc, porade.. co kolwiek.

 

Z gory dziekuje i pozdawiam, jak i zlaczam zdjecie z zaznaczona okolica gdzie zwykle trzymam srodkowy palec..

 

2m2g7le.jpg

Link to post
Share on other sites

Grip magpula (nie wiem czy original czy nie) konczy sie o milimetr za wysoko od body, 'dzieki temu' krawedz body moze sobie bezkarnie obcierac moje palce tudziez jeden palec, ktory juz biedak nabawil sie babla :I Ale na sucho mu to nie ujdzie bo chyba po prostu przejade tam pilnikiem tak jak radzicie, nie widze innego wyjscia na te chwile :P

Link to post
Share on other sites

Zakładać temat, aby zapytać się, czy przejechanie parę razy pilnikiem to dobry pomysł. Bez jaj :icon_biggrin:

 

Po to jest wmasg aby się pytać, kolega pyta i otrzymuje odpowiedź, jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz poprostu... / Scharf

Link to post
Share on other sites

@korobov - eMke mam od okoly tygodnia, wczesniejsze lata siedzialem tylko i wylacznie w kalaszkach, spluwac na eMke, teraz mnie cos podkusilo wiec i sobie jedna sprawilem. Na dzien dzisiejszy nie posiadam takowej wiedzy na temat eMek, aby moc kazdy problem rozwiazac samemu.. Myslalem ze sa moze jakies gripy ktore to miejsce zakrywaja, lub ze po prostu body jest 'zle' i tak czy siak musialbym pilowac, lub ze mozliwie przykrecilem 'za mocno' gripa.. Nie wiem, jestem w eMkach nowy :))

 

senkuPH - owszem nosze, lecz te ktore mam na lato maja pomiedzy palcami po prostusiatke, ktora w zaden sposob nie chroni od.. niczego :P

 

2vblimg.jpg

 

 

No nic, widze ze zaraz pewnie poleci hejt, wiec spiluje co musze, a temat do zamkniecia..

Link to post
Share on other sites

NIektórzy nie umieją czytać sarkazmu.

 

Niektorzy nie potrafia go madrze uzyc ; )

 

Dobra panowie i panie, nie ma co sie napinac, wszystko juz zrobione, ladnie zaokraglone nic nie obciera, ogolnie jest spoko. Dzieki za porady i za poswiecony czas, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Najlpeiej będzie jak zrobisz to tak:

 

1.Grubym papierem gramatury 80 lecisz body i minimalnie chwyt do momentu aż poziomy się zrównają.

2.Papierem gramatury 120 wstępnie lecisz miejsca starte 80tką.

3.Na koniec bierzesz powiedzmy 2setke i wykańczasz precyzyjnie robote. *

 

możesz użyc nawet 400 - wieksza precyzja ale wiecej zabawy

 

Pamiętaj o kolejnosci. Grubym papierem trzesz jak najkrócej starając się robić to wzgędnie mocno dociskając. Zwróć uwagę na to, że jeżeli będziesz zbyt szybko tarł ten platikowy chwyt to po prostu go przyjarasz ( przytopisz ). Rób wszystko z umiarem i wyczuciem. Czasem lepiej spędzić 15 minut wiecej na robocie niż żałować patrząc za każdym razem na tą robote:D pjona!

 

ps. pamiętaj, że emkowe body nie jest odlane z czarnego znalu - trąc papierkiem będzie srebrnawe! Należałoby to czymś przymalować ;)

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Uspokój się - Scharf

 

@Fedajkin - mam tej taśmy w domu cale kilometry.. mhmm, nie pomyślalem o tym :icon_razz:

 

@Said - ee tam, lubie sie pobawic z moja replika, 3 noce temu dostalem szyny na front, imbus w dlon i tak mi zeszlo 4h tylko i wylacznie na zamontowanie szyn w sposob w ktory by mi to odpowiadalo.. no i po trochu ze lubie sie ta replika pobawic.. Papieru sciernego akurat tez mam w domu tony zalegajace moja szafe po to aby dac kalaszkom ten 'fajny' efekt kilkunastu/dziesieciu lat w stecz wiec z papierem tez nie bedzie problemu.. Teraz wystarczy to juz tylko przejechac i wykonczyc wspomniana 400'tka :icon_smile:

Edited by Scharf-1ŚDKA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...