Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jakie rekawiczki-TF-337?


Recommended Posts

mierzyłem w sklepie i jakoś wygodniej. Jakoś wolę nosić bez palców bo niekiedy w Wawie jest ponad 30 stopni kiedy będe grał w asg :P

na razie wolę przeczytać opinie innych przed wyborem, na te natrafiłem w sklepie i sa dla w przyzwoitej cenie: które rękawice sa lepsze(mam namyśli z palcami) warto dołożyc te paręnaście złotych?

http://asg.warszawa.pl/p,gfc-rekawice-taktyczne-hdr-accuracy-olive,5758.html

http://asg.warszawa.pl/p,gfc-rekawice-taktyczne-hdr-shield-olive-l,5212.html

jakie sa wasze opinie na temat tych tf-337?

Link to post
Share on other sites

Co do rękawic mam jeden model od gfc i są ok, ogólnie polecam całą serię, jednak jeśli potrzebujesz rękawic tylko postrzelać się kilka godzin co weekend to lepiej i taniej, będzie jak wpadniesz do castoramy lub hurtowni z sprzętem bhp i tam kupisz rękawice.

Link to post
Share on other sites

Zejdzie Ci paznokieć albo rozetniesz sobie dłoń o kawał szkła w lesie to będziesz wiedział że rękawice mają być z palcami.

Wysoka temperatura to kiepski argument bo istnieją pełne rękawice z wentylacją.

Link to post
Share on other sites

@Axel, ma 100% racji. Co prawda w terenie leśnym często biegam bez rękawic ale już w mieszanym lub w CQB są niezbędne i to właśnie pełne.

Moim zdaniem obecnie najlepszy wybór (jakość/cena) to MECHANIX ale są drogie. Taką ich namiastką o połowę tańszą, są Helikony (takich używam).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała Mechanixy ssą na całej lini, ich lekkie modele to zwykłe rękawice bhp dla mechaników z 3 krotnym przebiciem na cenie. Porządne rękawice bhp lub nomexy to jest to co się przydaje i chroni, rękawice mają chronić a nie taktycznie wyglądać na zdjęciach z afganu czy innej zapadłej dziury.

Link to post
Share on other sites
(...) rękawice mają chronić a nie taktycznie wyglądać na zdjęciach z afganu czy innej zapadłej dziury.

Z tym zgadzam się w pelni. W naszym Regimencie są w użyciu rękawice BW i sprawdzają się zupełnie dobrze. Mnie w nich denerwuje bardzo wysoki mankiet i dla tego ich nie używam.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ten wysoki mankiet ma jednak zalety w lesie chociażby pozwala zabezpieczyć aby nic nie wlazło man do rękawa.

 

Viper określ do czego je potrzebujesz, zielona/czarna, coś intensywnego czy odstresowanie się w niedzielę z znajomymi?

 

Axel oczywiście zdaję sobie sprawę z ceny rękawic porządnych, jednak sam jestem osobą która lubi wypaść na dzień czy dwa do lasu i na tym kończy się moje asg więc dla mnie zakup rękawic typowych dla mechaników lub z serii gfc kewlarowych lub nomex jest wystarczający, nomexy dawały radę gdy granat dymny dostał świra i się zapalił, a kewlarowych jeszcze nie udało mi się pociąć na szkle przez rok.

Link to post
Share on other sites

O tym wiem, sam używam mechanix vent gloves bo póki co spełniają moje wymagania, ale mam świadomość że jak zacznę bawić się intensywnie pirotechniką to potrzebuje rękawic które nie topią się - argument poruszony przez Catch22 parę lat temu.

Rękawice w niższym przedziale cenowym są 'wyspecjalizowane' na ochronę przed ogniem lub cięciem, czynnikami pogodowymi etc.

 

Te które zapewniają dobrą ochronę przed wszystkimi czynnikami , zapewniające przy tym pewny chwyt i zręczność są drogie :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

ja będe grał w asg dość często więc rękawic szukam w miarę porządnych.

Mam kumpli co grają i sporo ma bez palców, podobne do tf-337.

MI osobiście lepiej leżą te bez palców, bo w lecie, kiedy w połunie jest 30 stopni ręka się poci w długich :\ dlatego raczej wybiorę te bez palców. Do tcyh którzy mają skórzane rękawice: jak je pierzecie po strzelankach? Oddajecie do pralni?

I czy te rękawice z serii Gunfire są wytrzymałe? w sensie nie ulegną szybko zniszczeniu, kiedy np. zahcaczę o coś ostrego itp.(warunki leśne)?

z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Rękawice biorę raz na ruski rok ręcznie a jak to się robi to zapytaj mamy wiele Ci wyjaśni a szczególnie jak suszyć.

To czekam na twój kolejny temat, jakie kupić rękawice z palcami bo mam bez palców i na krzakach czy butelkach rozwaliłem palce. Chłopie jak chcesz bez palców bo ci za ciepło to nie kupuj rękawic bo te bez palców i tak nie chronią twojej dłoni.

Co do rękawic od gfc wersja kewlarowa jest wytrzymała i jak na razie po niecałym roku trzyma się gdy były używane głównie w lesie i jak byś nie zauważył dwa tematy niżej mam opinię o gfc.

Link to post
Share on other sites
(...) Chłopie jak chcesz bez palców bo ci za ciepło to nie kupuj rękawic bo te bez palców i tak nie chronią twojej dłoni.(...)

Nic dodać, nic ująć. To nie wycieczka rowerowa...

 

(...) w lecie, kiedy w połunie jest 30 stopni ręka się poci w długich :\ dlatego raczej wybiorę te bez palców. (...)
Palce nie będą Ci się pociły ale dłoń nadal będzie, pomyślałeś o tym? :sciana: Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jak jest lato to musi być ciepło - w rękawiczkach tym bardziej. "Takie jest odwieczne prawo natury".

Skoro chłoptasiątko uparcie chce wyrób rękawiczkopodobny, to niech ma. Co komu do tego?

Jego portfel, jego mózg, jego ręce. EOT.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...