Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nie strzelający Rk-06


Recommended Posts

Hej,

Dzisiaj dla kumpla zdechło Rk-06 Boyi. Replika jest dość nowa - nie wypluła nawet 3k kulek. Podczas rozgrywki po prostu przestała strzelać - totalny brak reakcji na spust (tak jakby bateria nie była podpięta, żadnych dźwięków, silnik nie kręci, nic się nie dzieje). Na pewno nie jest to wina akumulatora, bo sprawdzałem go u siebie i hulał jak trzeba. Pomyślałem, że może kabel przy silniku się poluzował, ale po zdjęciu chwytu pistoletowego wszystko było na swoim miejscu. Zaniepokoił mnie jednak fakt, że silnik bardzo mocno się nagrzał, nawet sam chwyt był gorący.

 

Co mogło się stać? Słać replikę na gwarancję czy może samemu próbować coś zdziałać?

 

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites

Spróbuj zamontować inny bezpiecznik, albo strzelić bez bezpiecznika (ryzykowne),

u mojego znajomego w replice zadziałała wymiana (bezpiecznik wyglądał na cały)

Możesz także odkręcić koszyk z silnikiem, i zobaczyć, czy reaguje,

Albo spróbuj akumulatora o wyższym napięciu.

Link to post
Share on other sites

Odkręć koszyk silnika i naciśnij spust. Jeśli silnik zakręci to oznacza, że masz opór zacinkę w GB a jak nie to oznacza, że masz coś na elektryce.

 

Skorpion czemu niby strzelanie bez bezpiecznika jest ryzykowne? To jak w żadnej replice nie mam bezpiecznika to oznacza, że jestem hardcorem :D?

Link to post
Share on other sites

Hej, w końcu dorwałem się do kałaszka. W sumie to ciekawa sprawa wyszła, bo po odkręceniu koszyka, silnik kręcił - pomyślałem, że jednak coś w gearbox'ie poszło - ale złożyłem wszystko spokojnie w całość i nagle replika odżyła :icon_mrgreen: Magia haha

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites
Hej, w końcu dorwałem się do kałaszka. W sumie to ciekawa sprawa wyszła, bo po odkręceniu koszyka, silnik kręcił - pomyślałem, że jednak coś w gearbox'ie poszło - ale złożyłem wszystko spokojnie w całość i nagle replika odżyła :icon_mrgreen: Magia haha

 

Nie magia, tylko standard w chińskich AK. Wymiana sprężyny na coś firmowego, dobre wypodkładkowanie i lepszy akumulator sprawią że pozbędziesz się tego problemu. Jeśli nic z tym nie zrobisz, bądź gotów, że replika zawiedzie Cię w sytuacji, gdzie przeciwnik będzie stał od Ciebie plecami 30m a replika zrobi "tyk, tyk".

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zgodnie z przewidywaniami problem się powtarza (wyjęcie silnika pomaga, ale tylko na trochę i replika znowu się zacina). No więc kumpel miał wysyłać na gwarancję, ale postanowił pokombinować jeszcze ze śrubą w chwycie pistoletowym (tą regulującą silnik) no i tak nakombinował, że ją zgubił :teethh: Pytanie - co z tym fantem teraz zrobić?

 

 

 

 

Pozdrawiam :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...