Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Yyy... no to wkręciłem prawie do końca... i zonk, kulki lecą ok ^^, a potem drugi zonk, kulki opadają po parunastu metrach. No to... albo coś jest nie tak z gwintem, albo coś nie tak z tym przedłużeniem lufy, albo z hopsiupem. Me dunno....

 

EDIT

 

Pokombinowałem z różnym stopniem wkręcenia tłumika, regulacją HU... I dalej strzelanie to loteria. Raz kulka idzie idealnie prosto a raz skręca w prawo.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja miałem podobny problem z socomem od krakmana - kulki podlatywały na dwudziestym metrze do góry a regulacja hop up nic nie dawała. Z tłumikiem kulki skręcały mi w prawo. Reklamowałem, dwa razy zresztą, przeczekałem swoje ale wychodzi na to ze sie opłaciło, wymienili mi na nowego i ten juz nie ma problemu wiekszego z hop upem.. a jak jest z tłumikiem przekonam sie po południu bo lece na wioche przetestować, napisze co i jak wieczorem.

Link to post
Share on other sites

Dogłębna analiza wykazała - Regulacja HU nic nie daje. Podlatuje jak chce. Czyli kierunek krakman...

 

[ Dodano: Thu 13 Jul, 2006 ]

BTW, bo chyba w tym temacie tego nie było... Na ile ok. starcza litr gazu?? Tzn. Ilość kulek. Wystrzeliłem z niego chyba z 400/500 już i za chiny nie wiem ile gazu mi zżarło ^^

Link to post
Share on other sites

ja koncze paczke 2000 kulek i mysle ze spokojnie drugie tyle pociagnie ;]

 

z działającą regulacją - cudo. puszke po piwie idzie spokojnie zestrzelic z 25 metrów :]

 

tyle że tłumik naprawde niewiele daje.. kulki szybciej spadaja na dol, a nawet jesli tak nie jest to i tak nie widac wiekszej poprawy w zasiegu ( który i tak jes na tyle spory ze nie trzeba go poprawiac zadnym tłumikiem ;) ]

Link to post
Share on other sites

ja socoma mam juz z polroku i nie mialem wiekszych awari oprocz peknietego tego cypelka do podtrzymywania kulek. Po dluzyszym uzytkowaniu musialem zpilowac srodek magazynka aby mi sie kulki wogole nie blokowaly. Mam nadzieje ze juz nic w nim nie bede musial robic bo bardzo sobie chwale ten pistolet.

Link to post
Share on other sites

Do puszek i tarczy w zupełności wystarcząci kulki plastikowe :)

Z przyłożenia, i może z 1 metra przebije ci dwie scianki puszki, do ok 8 metrów przebija jedną, a nawet z 20 m wciaz robi ładne wgniecenia. Mowa tu o kulkach 0,25. Na moje oko 0,88 to raczej wciaz za wysoka liga na pistolety zasilane green gasem, przy odrobinie szczescia zasieg skuteczny bedziesz miał nieco ponad 5 metrów, a to chyba nie to czego oczekujesz.

Link to post
Share on other sites

Co do pocisków plastikowych to już ich nie stosuje od 2lat! Całkowicie przerzuciłem sie na te stalowe 0.88g bo są najlepsze do strzelania w puchy ,butle.A nie wydaje mi sie że Socom z lufą długości 12,5mm bedzie strzelał 0.88g -5,6 m ??? Wydaje mi się że zasięg max 10m bez tłumika bedzie osiągalny?? Ale nikt z właścicieli Socoma narazie nie pisze jak mu sie strzela tą amunicją 0,88g??? Mam jeszcze jedno pytanie czy Green Power Gas bedzie za mocny do tego Socoma???

Link to post
Share on other sites

Jedni twierdzą że gwarancje trace ,a nastepni po zadaniu pytania odpowiadaja że nie trace gwarancji :?: Co jest grane z tym GPG nie karmić nim Sokoma bo porozrywa w nim bebechy czy tylko uszkodze magazynek na stałe????

Co do mojej pasji strzelania do puch,butli,itd...

To wiatrówki owszem posiadam ale mnie już nie rusza 4.5mm 5.5mm !

Od 3lat wale ostro co sobota idealnym do tego kalibrem 6mm i tu w tych replikach to dopiero czuje klimat strzelania ,bo magazynki np są w pełni wymiarowe o pojemnościach 13szt,25szt,28szt 50szt,a nie jakieś małe magazynki wiatrówkowe, gówienka wygladające jak magazynek rewolweru krasnoludka tylko 8strzałowe ! Taa a najlepsze jest ładowianie wiecej sie po rozsypuje niż załaduje ! A tu w ASG allagancka szybko ładownica i to o pojemności 90szt!!

A ten Socom wydaje sie być idealnym do strzelania w cele do max 20m!

Link to post
Share on other sites

Wyciąg z karty którą mam od krakmana

 

"Do napędu należy używać takiego rodzaju gazu, który jest zalecany przez producenta repliki. Użycie silniejszego gazu jest możliwe na wyłączną odpowiedzialność strzelającego. W takim wypadku NIE PONOSIMY (pogrubienie nie moje) odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenie repliki"

 

Słowem - dowiedz się jaki gaz zaleca producent :) Najprościej zadzwonić do firmy w której kupiłeś Socoma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powrócę nieco do początku tematu. Otóż strzelałem z SOCOMika mojego pięknego GPG i bebeszki jak najbardziej wytrzymały. Bestia jest mocna. Ale nie ma wielkiej różnicy pomiędzy zwykłym Greengasem, szczególnie jeśli nakręci się potworka (tłumik). Mam tylko jeden problem, nie wiem czemu ale jakby sprężynka czasammi nie potrafi udźwignąć i wypchnąć kolejnej kulki z magazynka jeśli jest ich powyżej 18-20 :( Wystarczy wyjąć i włożyć magazynek, choć mnie kosztował dźwięk wkładanego magazynka kulkę w łeb. Miesiąc temu z fuckin mocnego elektryka z 7 metrów. Do dziś mam ślad. Polecam jak najbardziej gnacika, robi wrażenie jego moc, zasięg i celność, ale mam pytanko - wie ktoś może jak sprawić żeby spust był lżejszy jak w NBB? :F

Link to post
Share on other sites

yush z tego co sie na forum naczytalem to jest jakis efekt "chropowatosci" srodka magazynka. Wystarczy rozkrecic i przeszlifowac czyms drobnym.

Osobiscie dowiem sie o tym dopiero dzis (kurier u bram ;) )

 

a moze pekl ci ten plasticzek w srodku jak wszystkim?

 

a spust nie bedzie tak lekki jak w BB bo chyba tutaj sluzy do "podania kulki" or smth a w BB podawany jest podczas odskakiwania zamka?

 

mam takie pytanko tylko jeszcze:

czy pistolet "zamarza" jak sie szybko strzela? :)

Link to post
Share on other sites

Syfonu nie uświadczyłem jeszcze nigdy, nawet mimo wywalenia całego magazynka w trybie "Lucky Luke", a ładowanie przebiega najlepiej z wszystkich gaziurek, nic nie ucieka, świetny zawór. Co do chropowatosci to mozliwe - nie zwróciłem uwagi, ale i tak do ścianek magazynka stykających się z kuleczkami niełatwo się dostać. Beleczka mnoze sie ułamac - ani pomaga ani przeszkadza. A rozkladania tego maga nikomu nie życze! trzyma sie na trzech "sztyftach". Musiałem go rozłożyć bo przy upadku połamały się widełki podajnika (35pln w taiwangunie), ale włożenie obu dolnych sztyftów jest co najmniej bardzo trudne, a górnego graniczy z cudem :| ale nie przeczę, udało mi się :) Tak, spust służy do kilku rzeczy, obsługuje cały mechanizm, ale wioem że w niektórych gaziurach jest metoda. Ma ktoś namiary na jakiegoś SOCOMA z BB? Nie mówię o tym http://www.unconventional-airsoft.com/info...ocom-review.php bo raz że drogi dwa że niedostępny w Polska trzy że niby szybko robi się syfon. No i kosztuje miliard trzysta dwa czterysta :D

Link to post
Share on other sites

Ja też się pobawię i poszlifuję jeszcze dziś, ale bez rozkładania,nie chcę tego ponownie przechodzić :F Tak, zmiękcza, tak jak naciągnięcie spustu do połowy i odciągnięcie zamk , ale wyobrażasz sobie naciąganie przed każdym strzałem? Poza tym kuleczka wtedy jest mało stabilna i może się zakleszczyć i zablokować spust, a co za tym idzie, jesli mocniej pociągniesz - urwiesz spust, a w najlepszym wypadku nie strzelisz :) Mój "najlepszy wypadek" przypieczętowałem przeoraniem czoła z elektryka :F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...