Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Być może ponawiam pytanie, ale ni cholery nie mogę znaleźć nic na ten temat. Czy na Socoma można nakręcić normalny rasowy tłumik dźwięku? (silent do asg ofkoz). Gwint jak na moje oko to 14mm...

Z tego co wiem to trzeba dostać przejściówkę ,a przynajmniej tak jest w przypadku TM i KSC .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dokładnie tak, to nie jest 14mm niestety. Nie wiem wszakże czy przejściówka do Socoma TM/KSC pasuje

 

To JEST 14 mm (poszukaj mojego watku o przejsciowce do tlumika SOCOM dla M15A4 CA). Sek w tym ze... nie pasuje! Sa to 2 ROZNE GWINTY o TEJ SAMEJ SREDNICY 14MM (slowa szalonego jacka pirata). Przejsciowka z SOCOMa na klasyczne 14mmL istnieje, ale w druga strone juz nie... A szkoda.

Link to post
Share on other sites

Mam ten pistolet 2 miesiące i jak naraze to:

-magazynek musiałem uszczelnć silikonem bo gaz uciekał

- od magazynka ułamały się te 2 góren bolce przez co nie moge z niego strzelać :) ( przyczepiłem kropelką i jest ok)

Aha i ostatnio zauważyłem dziwną umiejętność mojego tłumika :0 co 2 kulka odbija na maksa w lewo za to bez tłumika kulki lecą nawet prosto... czy ktos wie co na to poradzić?

Link to post
Share on other sites

Mam ten pistolet 2 miesiące i jak naraze to:

-magazynek musiałem uszczelnć silikonem bo gaz uciekał

- od magazynka ułamały się te 2 góren bolce przez co nie moge z niego strzelać :) ( przyczepiłem kropelką i jest ok)

Aha i ostatnio zauważyłem dziwną umiejętność mojego tłumika :0 co 2 kulka odbija na maksa w lewo za to bez tłumika kulki lecą nawet prosto... czy ktos wie co na to poradzić?

 

To jeszcze wygładż papierem ściernym powierzchnie wewnątrz, gdzie kulki sie ładuje, bo potrafią sie zacinać ;-).

 

Na tłumik - reguluj siłą dokręcenia, u mnie zdaje egzamin.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cze,

Tak ze strony technicznej, to koncówka lufy przy gumce hop-up jest dosyc mocno skomplikowana, potrzebowal bys do tego dokladnie frezark i tokarki. A przy tym dobrego tkoarza.

Dorgon

Przymierzałem dzisiaj stockową lufę od mp5 CA. Gumka wchodzi na lufę bez żadnych problemów, połówki komory co prawda nie schodzą się idealnie, ale po skręceniu siedzi to stabilnie. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy zamontować lufę zewnętrzną - trzebaby rozwiercić końcówkę, bo lufa wewnętrzna nie chce przejść. Przy próbnych strzałach moc była ogromna, niestety nie mogłem sprawdzić na dworze, bo już było ciemno. Jutro zobacze jak z zasięgiem i celnością.

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wczoraj dostałem SOCOMa... Krakman wysłał guna zaraz po świętach więc o 13.00 nastepnego dnia zawitał kurier GLS... Plus dla sklepu za szybkośc realizacji zamówienia ;)

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Z racji tego że dostałem go do rąk dopiero wieczorem nie mogłem za bardzo go przetestować. Już przy pierwszy przeładowaniu wyłamały się te dwa jakby skrzydełka z tyłu korpusu broni przy kurku o czym pisali juz inni użytkownicy. Oddałem tylko parę strzałów (tzn. 3 magazynki :P na jednym napełnieniu gazem ) i potwierdzam: z tłumikiem jest o niebo cichszy.

Dzisiaj miałem okazję go przetestować w boju. Teperatura 0 stopni i śnieg. na poczatku sprawował się świetnie. Nie było problemów z zbytnim podkręcenie kulki o czym wspominano już w poprzednich postach. Panowie z taiwangun.com wyregulowali mi hop-up na kulki 0,25g tak jak oto prosiłem i wszystko jest ok. Co do tłumika to rzeczywiście trzeba go dobrze wkręcić bo czasami ćwierć obrotu mniej lub więcej i kulki skręcają po 15m. Niestety u mnie także wystąpiło się blokowanie kulek w magu, gdy były one wilgotne. Po za tym zdarzyło mi się kilka syfonów (dokładnie 3). Wystrzeliłem dzisiaj ok. 200 kulek a ładowałem go gazem 4 razy w ciągu strzelanki (czyli jedno ładowanie wystarczyło na 2 magi). Gdyby nie te syfony to spokojnie można by było wystrzelić 80kulek z jednego nabicia GG. Celności broni bardzo dobra. Zasięg skuteczny przy występujących dziś warunkach pogdowych ok. 30m (z tłumikiem 40m). Zdarzało się też że przycinał się spust ale olej siliconowy i wszystko gra.

Podsumowując:

ZALETY:

+waga ("czuć" ją w ręce)

+celność

+zasięg

+moc

+cena

WADY:

-średnia jakość (ułamane skrzydełka w tylnej części broni koło kurka :/ )

-kilka syfonów (przez temperaturę :/)

-blokujące się kulki w magu (kulki nie mogą być wilgotne!)

Podsumowując: MK 23 US SOCOM firmy STTi jest bronią świetną jak na te pieniądze, ale niestety jak to gaziak na zimę raczej się nie nadaje :)

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem go w łapach przy 0 stopni, na power gazie strzelał bardzo dobrze.

 

To co mi się w nim podobało:

+moc

+zasięg

+celność

+waga

+solidne wykonanie

 

To co mi się w nim nie podobało:

-dłuuugi spust!!!

-a co za tym idzie, dosyć niska szybkostrzelność, najlepiej strzelać 2 palcami [oburącz]

 

A rozmiar mi się podoba, można się przyzwyczaić. Jedynie wkurza mnie ten wieeelki kabłąk, niewygodnie się trzyma techniką "wyprzedzona dłoń".

 

Ale nie kupiłbym go, długi spust i brak BB to spore wady. Dopłaciłbym 100zł i kupił G17 z KWC-KWA [również strzelałem], poręczniejszy, spust idealny, fajny BB, zasięgiem i celnością nie odbiega od SOCOMa

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Po trzech miesiącach użytkowania musze powiedzieć, że jestem zadowolony :)

Syfonony to rzadkość (zdarzył mi się chyba łącznie 4 i to w ujemnych temperaturach), hop-siup spisuje się jak na ten model wybitnie dobrze (czasami wariuje ale to w przypadku 3-4 kulek na każde 100 wystrzelonych). Gazu wsytarcza na ok. 2,5 magazynka przy temp. ok. 3-5 stopni C. Dla mnie SOCOM nei ma poważnych wad. Jedynie zdejmowanie zamka jest troche kłopotliwe. Ewentualnie można uznawać długą drogę spustu za wadę.

Niestety dzisiaj miałem niemiłą niespodziankę :/ Wyciągnąłem magazynek w czasie akcji, żeby go podładować, wsadzam spowrotem a ten... wypaduje. Okazało się, że sprężynka pod przyciskiem zwalniania magazynka wypadła :/ Niestety nie zdołałem jej znaleźć w mnóstwie liści leżących o tej porze na ziemi w lasie. Ma ktoś pomysł czym ją zastąpić? Bo nie wiem czy naprawa gwarancyjna to obejmnie :/ Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

Wracając do tematu to... udało mi się naprawić zwalniacz maga :D Jednak prawdą jest, że potrzeba jest matką wynalazków :P Na przyszłość w celu pomocy innym użytkownikom SOCOMa napiszę jak to można zrobić:

1) Szukamy jakiegoś starego długopisu sprężynowego i wyciągamy z niego sprężynę

2) Przycinamy obcęgami sprężynkę tak, żeby miała 1,4cm (wyznaczone metodą prób i błędów)

3) ściagamy z guna zamek

4) wybijamy pin przy zwalnaiczu magazynka (jest on osią obrotu zwalniacza)

5) wyciągamy zwalniacz

6) umieszczamy w dolnej cześci rowka znajdującego się w tylnej części dźwigni zwalniacza przyciętą sprężynkę , tak żeby jej druga część (czyt. wsytająca) była skierowana pod kątem 30 stopni w dół

7) wsadzamy zwalniacz na swoje miejsce i ustawiamy sprężynkę tak, żebys stykała się z body guna

8) wsadzamy pin i sprawdzamy działanie na sucho (bez wsadzonego magazynka). Jeżeli sprężynka wyskakuje lub dźwignia zwalnaicza nie działa to tzreba pobawić się z ustawieniem sprężynki rpzy body

9) montujemy zame, wsadzamy maga i wszystko powinno być ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam tą klamke i powiem tyle nawet jest dobra ale dla mnie jest za slaba... HU ma regulowany po zdjeciu gornej czesci broni... magazynek jest w miare dobry lecz lapki ktore trzymaja kulki sa latwe do urwania samemu mi ulecialy i pisze nie polecam tego pistoletu komus kto dopiero zaczyna niech sobie kupi cos slabszego...Ja posiadam Socom-a z produkcji STTI placilem za niego jakis czas temu 190zl i powiem ze cena nawet dobra poniewaz pistolet jest dobrze wykonczony oczywiscie trzeba pamietac o Oleju silikonowym bo bez niego po miesiacu uzywania replika przestanie dobrze dzialac np. blokuja sie kulki w magu albo poprostu zle dzialanie spustu itp....

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Pewnego razu nie fortunnie upuściłem magazynek :wink: , po upadku ułamało mi się to plastikowe "skrzydełko”, co trzyma kulki w magu. Czytałem ze można to dokupić. Więc mam pytanie, czy ktoś wie gdzie aktualnie mogę dostać ta całą część plastikowa przy magu? :poddanie:

 

 

widziałem wcześniej odpowiedź na moje pytanie, ale było to dość dawno, i nie wiem czy to aktualne. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Pewnie maja to na stanie tylko nie maja wystawione na stronie. Jak mi sie ulamal ta plastikowa część to napisalem meila i mieli, tylko ze to jest wsumie drogie jak na taka mala czesc chyba>Chyba dalem za to 35 zl ale nie pamietam dokladnie bo to dawno bylo

Link to post
Share on other sites

użyj siły... lub sposobem ;) trzymając magazynek przodem (tak żeby było widza komorę na kulki) i kciukiem dociśnij te widełki a potem pchaj do góry :)

jeszcze jeden sposób weź cyrkiel lub inny podobny przedmiot. i tam gdze powinny byc kulki to, w pewnym momencie kończy się metalowa ścianka za zaczyna ta plastikowa część, podważ to i gotowe

Link to post
Share on other sites

Hmmm SOCOM bawiłem sie nim dzis faktycznie wygląda ok a tlumik ehhh to tylko przedlużenie lufy zas zasieg około 30m nie jest to rewelacja juz wole mojego ROUGER-a MK1 CARBINE hehe polecam SOCOM-a Dla Poczatkujących i ma HU trudno dostepne bo praktycznie trzeba go rozebrac zeby do HU mieć dostęp pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmmm SOCOM bawiłem sie nim dzis faktycznie wygląda ok a tlumik ehhh to tylko przedlużenie lufy zas zasieg około 30m nie jest to rewelacja juz wole mojego ROUGER-a MK1 CARBINE hehe polecam SOCOM-a Dla Poczatkujących i ma HU trudno dostepne bo praktycznie trzeba go rozebrac zeby do HU mieć dostęp pozdrawiam :)

 

Absolutnie nie jest to pistolet dla początkujących. 420 FPS w rękach zielonego jest zbyt dużym zagrożeniem dla otoczenia i jego samego

 

I btw. co za bzdura z 30m, ustaw sobie HU jak należy to spokojnie można strzelać na 40m i spodziewać się dobrych trafień.

Link to post
Share on other sites

Ludzie narzekacie na tłumik do tego SOCOMA, że wam kulki skręcają, lub co mnie bawi że tłumik przedłużający lufę tłumi strzał. To jest nie realne, wydaje wam się tylko bo gaz wylatuje dalej od ucha. Ja tam swój tłumik rozebrałem wybebeszyłem i zrobiłem w środku system tłumienia gazu własnego projektu. I ten tłumik naprawdę tłumi. Raz z Maxavellim porównywaliśmy jego SOCOMA z TM wraz z tłumikiem Guardera, do mojego SOCOMA z KJW z tłumikiem "Hand Made". Różnica w dźwięku była niewyczuwalna. I nie narzekam już, że kulki mi skręcają!!

Link to post
Share on other sites

Kupilem Socom`a razem z beretta m9 (tez u krakman`a), na poczatku mialem problem z gazem, tzn jedno nabicie starczylo na ok 10 normalnych strzalow :/ i to w obu replikach, ale po kilku probach jest ok. Replike testowalem na dworze i przy dosc silnym wietrze, o dziwo skuteczny zasieg strzalu (naprawde mocno wialo) to byl spokojnie 20m z tlumikiem. Niestety tlumik to tylko przedluzenie lufy wiec jego rola ogranicza sie do jej przedluzenia. Dosc powazna wada jest plastikowy gwint przy samej replice i tlumiku, juz po pierwszym przykreceniu widac ze tlumik jest nachylony lekko w dol (nie mal nie zauwazalne), zastanawiam sie czy nie przykleic go na stale bo ciagle przykrecanie na pewno bedzie mialo wplyw na dalsze uzytkowanie, niestety w budynkach tlumik moze byc:

po 1 niebezpieczny (to naprawde straszna moc dla bliskich starc);

po 2 przeszkoda w poruszaniu sie, przez co mozna zlamac gwint w gun`ie;

 

Regulacja hu to niezle wyzwanie, choc na razie nie zabieram sie za to.

 

Podsumowujac moje pierwsze wrazenie, jeszcze nie testowanego w walce socom`a: replika bardzo dobra za swoja cene (195zl), obudowa body z abs, ale wszystkie bebechy metalowe (gun wypadl mi na ziemie z ok 120 cm :/ ale jedyna usterka bylo zlamanie jednego ze "skrzydelek" body z tylu repliki, nie mialo to wplywu na moc ale szpeci lekko wyglad). W porownaniu z desert`em kumpla (180 zl w specshop.pl) socom ma wieksza moc nawet bez tlumika (choc dokladnie sprawdzimy to jeszcze)

Link to post
Share on other sites

wiec ten mój socom wali ekstra i nawet z tłumnikiem celnie ale wczoraj wieczorem cos zaczeło sie dziwnego dziac... ładowałem gazem magazynek do pełna a on strzelał ze 2 kulki a potem albo sie kulka zacinała w srodku albo leciała na 10cm a w magazynku nie było juz gazu

i tak cały czas

dzisiaj patrzyłem w domu i wszystko działa tak genialnie jak zawsze.

nie wiecie co z tym sie stalo??

czy on jest jakis rozwalony czy to przez to że było wczoraj zimno bo było 6/7 stopni max

prosze o pomoc

z góry dzieki

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...