Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rozlozenie maga (czyt. sciagniecie tej plastikowej czesci z gory) to zaden problem. Jestem z tym na swiezo bo 5 min temu skonczylem polerowac maga. Pierwsze co zrobilem to uporalem sie z nielozliwoscia ladowania kulek od dolu. Bylo tam za ciasno wiec pilniczkiem troszke obie strony spilowalem i jest dobrze. Pozniej wzialem pilniczek i od gory przepilowalem troche magazynek w srodku. Troche nie bardzo mi to szlo, wiec wzialem drobnoziarnisty papier scierny (265), zwinalem go w rulonik jak najciasniej moglem (no i oczywiscie do tego stopnia zeby ledwo wchdozil przez gore magazynka do srodka) i wlozylem go do maga. Pod wplywem panujacych sil papier nieco w magu sie rozwinal, wynikiem czego bylo dokladne przyleganie do scianek w srodku. Energicznymi ruchami dosc dlugo polerowalem caly magazynek. Aha, co do tego papieru jeszcze, to najlepiej taki kawalek dlugosci 4 cm tak zwinacna czyms malutkim okraglym,, a "nadmiar" wypuscic przez ta dziurke z przodu maga. Za ten "nadmiar" trzymamy i wycieramy caly magazynek dokladnie. Po kilku minutach wyciagamy papier, bierzemy pilniczek i pilujemy w miejscach gdzie papier nie wytarl. Sa to dwie takie szyny po dwoch stronach magazynka w srodku. Jedna jest na srodku, druga jest bardziej pod gore. Jak juz to zrobimy trzeba najpeirw wydmuchac to co sie wydmuchac da, pozniej wziac patyczki do uszu, zwilzyc je i dokladnie w kazdym miejscu magazynek powycierac (oczywiscie w srodku). Patyczkow sobie nie zalujcie, bo kazdy opilek jaki zostanie moze znalezc sie w broni, zostac tam i replika nie bedzie chodzic juz tak "cacy" ;) Pozniej wkladamy sprezyne, psikamy wszystko smarem i mamy magazynek gotowy do uzycia :P

 

A teraz troche inna sprawa. Chdzoi o hop-up w moim modelu. Jest on maxymalnie zmniejszony, strzelam na Guarderach 0,28 i pod koniec lotu kulka i tak jest podnoszona do gory (bez tlumika nawet), wiec niemozliwoscia jest zebym trafil kogos z 35 metrow bo jezeli celuje mu w nogi kulka przelatuje mu tuz nad glowa. Ma ktos jakis patent na to? Czytalem o tych wszystkich kilszach itd, ale nie wiem czy bedzie to dzialac w przypadku zbyt duzego podkrecenia, a poza tym nie mam pojecia gdzie to podlozyc.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A teraz napisze dla tych co kupili sobie SOCOMA STTI i mówią że ich broń jest za głośna. Otóż ja zauroczony SOCOMEM firmy TM z tłumikiem firmy Guarder, postanowiłem jakoś wyciszyć swoją klamkę. Okazało się że tłumik jest w pełni rozbieralny ale trzyma się na mocnym kleju (chodzi mi o tą część z gwintem). Rozebrałem ją i wyciągnąłem z niej lufę, w między czasie wysłałem siostrę do sklepu po gąbkę (najlepiej z małymi bąbelkami bo lepsze ma właściwości tłumiące). Przyciąłem ją do odpowiednich wymiarów i… i tu natknąłem się na problem gdyż gąbka nie jest sztywna i nie układa się tak jak byśmy chcieli w tłumiku, a jak wsadzimy lufę to nic nie będziemy mieli z naszego tłumienia. Więc trzeba było coś wykombinować (przepraszam że nie daje zdjęć no ale tłumik mam już sklejony), postanowiłem włożyć tam kawałek plastiku z butelki ponieważ on będzie sprężynować i rozepchnie nam gąbkę po ściankach i umożliwi przelot kulki przez lufę. Ten plasticzek należy przyciąć do wymiarów gąbki i wyciąć w nim kwadraciki 1cm x 1cm w odstępach od siebie również po 1cm. Ale tak aby się nie pokrywały, ma to wyglądać mniej więcej tak jak wygjąda szachownica.Zwijamy wszystko w rulonik i najlepiej zaklejamy taśmą aby przy wkładaniu się nam nie rozwinęło. Nakręcamy tę część z gwintem na broń i przykładamy nasz tłumik, oddajemy kilka strzałów bez kulki aby zobaczyć czy tłumi, jeżeli tak ładujemy kulki i sprawdzamy czy swobodnie przelatują. Jeżeli tłumik nie tłumi to znaczy że albo mamy za mało otworów w plastiku albo są źle rozstawione. A jeżeli nam kulka nie przelatuje oznacza to tylko to że otwory w plasticzku są za duże lub plastik wywiera na gąbke zbyt duży nacisk i przeciska ją przez otwory.

Link to post
Share on other sites

rozbieranie dolu magazynka to prawda rozklada sie prosto zklada sie ciezko 30 min sie meczylem zeby zlozyc dol ale z gora nie miaelm problemu, jak mi pek ten cypelek u gory i kupilem nowy to stwierdzilem ze trzeba przy okazji przeszlifowac srodek, zdjolem ten gorny zawor i cienkim pilnikiem do metalu zeszlifowalem nasmarowalem porzadnie sylikonem przeciscilem z resztek spilowanego metalu i teraz magazynek smiga bez proglemu od mometu szlifowania ani razu kulka mi sie rzadna nie zaciela

 

[ Dodano: 02 Sie 2006 00:06 ]

i mam ten sam probelm co dudi z mojim hop upem napiszcie co i jak zrobic dokladnie aby to jakos zaczelo pozadnie chodzic

Link to post
Share on other sites

malo wyszukany patent, acz skuteczny :) Ja juz na gwarancje nie oddam bo grzebalem przy magazynku, chyba ze wymieniliby tylko guna. Ale szczerze mowiac to wolalbym dostac jakas konkretna porade co zrobic z hop-upem niz wysylac do gosci replike i czekac na nowa.

Link to post
Share on other sites

Kilka osób już o tym problemie pisało, ale jeszcze raz może nie zaszkodzi. ;)

 

Przy strzelaniu z tłumikiem kulke znosi mi ostro w prawo. Regulacja hop upa nie pomaga. Na kilkanaście wystrzelonych testowych mgazynków chyba tylko dwie kulki poleciały mi prosto.

 

Wada egzemplarza, czyli reklamacja?

Link to post
Share on other sites

no dzis mialem mojego socoma na strzelance takiej letkiej :P

a w zasadzie uzywal go moj brat. na ok 10 magazynkow zadnego syfonu (troche strzelal "na rambo"). Nawet da rade przeciw mojemu well'owemu mp5. z 15 metrow dostalem prosto w czolo :F .

 

Wydaje mi sie tylko ze hop up jakis marny jest, kulki 0,25 blaster i jakby malo podnosil (w mp5 wella dziala znacznie lepiej).

 

na oko 35m zasiegu skutecznego

 

dodane ;)

 

no i stalo sie... hop up tak sie dotarl ze nawet na minimalnych ustawieniach kreci strasznie do gory :( (blaster 0,25)

 

co z tym zrobic? (zalozyc nowy watek :P )

Link to post
Share on other sites

mam go od wczoraj, jest to moj pierwszy gaziak i pojawil mi sie jeden problem, otuz i problem w tym ze nie chce juz drgnac, nie chce ciagnac na sile a i dodam ze pistolet jest odblokowany. Czy moglby mi ktos powiedziec co z tym fantem zrobic?

 

Ja ci powiem co z tym fantem zrobić. Zacznij od tego żeby nauczyć się pisać składnie, używać znaków interpunkcyjnych i zasad ortografii. Inaczej będę kasował twoje posty bez czytania.

Chopin

Link to post
Share on other sites

takie pytanko

 

czy od srednio szybkiego strzelania moze zamarznac gumka hop up? bo jak troche postrzelalem i postanowilem zmniejszyc hopka to nic sie nie zmienilo ( na min krecil rownie mocno jak na 50%)

natomiast w domu po paru godzinach bylo juz ok...

czy zmiana na silikon cos da?

Link to post
Share on other sites
mam go od wczoraj, jest to moj pierwszy gaziak i pojawil mi sie jeden problem, otuz naciagnolem zamek, pobralo kulke, spust sie naciagnol i problem w tym ze nie chce juz drgnac, nie chce ciagnac na sile a i dodam ze pistolet jest odblokowany. Czy moglby mi ktos powiedziec co z tym fantem zrobic?

Wg mnie wpadła ci kulka do mechanizmu (raz tak miałem). Ja poradziłem sobie z tym otwierając instrukcję na stronie gdzie jest pokazana budowa pistoletu i rozłożeniu go (na szczęście nie musiałem rozkładać w drobny mak - kulka wypadła po wyjęciu "modułu kurka" :wink: ).

Link to post
Share on other sites

No więc na początku muszę ci powiedzieć, że jeżeli się nie znasz na rozkładaniu repliki/boisz się to zrobić lub jeszcze co innego, to po prostu wyślij do serwisu. Jeżeli jednak chcesz go rozłożyć to musisz zrobić tak (przynajmniej ja tak musiałem - u ciebie kulka może być gdzie indziej):

ściągasz zamek (odciągasz go lekko do tyłu, wybijasz przedni bezpiecznik, pchasz zamek do przodu i do góry, oczywiście robisz to bez magazynka),

teraz czas na tylni bezpiecznik: wybijasz pin ze skrzydełka po prawej stronie i wyciągasz obie części bezpiecznika, pod nim zobaczysz jeszcze jeden pin, który też musisz wybić, potem odkręcasz śrubkę SC-32 i cały ten moduł powinien zejść (to, że blaszki SC35 i SC26 spadną to normalne, potem się je włoży). Kiedy masz już cały element w ręce, musisz poszukać kulki (w najlepszym wypadku sama wypadnie, w najgorszym będziesz musiał rozłożyć to w drobny mak). Ja musiałem lekko rozgiąć połówki SC24 i SC33 (sory, ale nie pamietam, czy jakies piny musiałem wybijać, bo to już parę miechów temu mi się stało) i kulka wypadła, potem jakoś to wszystko powskakiwało na swoje miejsce bez konieczności rozkładania. Jeżeli już kulkę wyjąłeś, czas złożyć pistolet, zrób wszystko w odwrotnej kolejności. Aha i pamiętaj, że przed instalacją całego spustu/kurka musisz włożyć do środka element SC53. Wiem, że wydaje się to bardzo skomplikowane, ale w praktyce nie jest. Jeżeli będziesz uważał i nie pogubisz części to na pewno się uda.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Apropo poprzedniego problemu. Po pięciominutowej wizycie u krakmanów mam sprawnego socoma. Wymienili mi zamek cały bez szemrania. Plus dla nich, ale to napiszę w topicu o ich sklepie. Poza tym... Skręcanie kulki przy tłumiku zależy od tego jak mocno się go wkręci, trzeba to zrobić "na czuja". Tak czy tak... zadowolony jestem, maksymalny zasięg ponad 50 m, skuteczny coś koło 40/45.

Link to post
Share on other sites

U mnie znowu też to samo. Nawet po wymianie zamka kulki kręcą się w górę O_o. A może po prostu ja używam za lekkich? Może powinny być do tego 0.28? Kurde... Średnio uśmiecha mi się kolejna jazda do krakmana, a już na pewno mniej uśmiecha mi się że miałbym walić headshoty celując w kolegę z 30 m w nogi...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...