Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Peeter zburzę twój światopogląd, dostałeś w zestawie 9,6 V ;p

 

Rocker21 moim zdaniem tłoka nie będzie co wymieniać dopóki nie padnie. A o silniku pisałem jakoś na początku, to jest to samo co branduje SHS jako długi, stockowy silnik (niestety nie na neodymach).

 

Panowie prośba też o ogarnięcie się (jak i ja sam), wiem że to nowy temat i nowy produkt ale budujmy konstruktywne wypowiedzi wnoszące konkretne info i obserwacje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wracając do tematu kabli, moja replika EC-305 ma baterię w kolbie, przez co widoczne są dokładnie kable użyte w replice i ich jakość wpływa na korzystanie z kolby, najlepiej ustawić sobie kolbę na jeden poziom i trzymać, tak dopóki ma się tam batke :), (ps po sobie wiem, że w przypadku posiadania kolby, to czasem człowiek składa i rozkłada za często ;) )

 

Dzisiaj miałem okazję zobaczyć jakie kable ma kuzyn który ma Kałacha od JG, (chyba mają tego samego dostawcę).

Podobnie twarde okablowanie jak u Specna Arms.

 

CerberBP wiem, że polecałeś dokręcić śróbki w replikach od nich i na potwierdzenie tego zalecenia.

Po zaledwie jednym dniu zabawy zauważyłem, jak prowadnica kolby zaczyna się odkręcać.

 

Ps, CerberBP dzięki za kubeł zimnej wody, dla tego tematu ;)

Link to post
Share on other sites

Moja replika miała problemy z działaniem na mid capach KWA i real capach Aresa, nie łapała kulek, dopiero po dociśnięciu zaczynały działać.

Ale PJ spr short też nie chwytał real capów.

 

Zauważyłem małą przerwę między dolną częścią a górną częścią repliki przy przednim pinie.

Podobnie było w PJ kumpla.

Nie wiem czy to dlatego nie działały te magazynki, ale tak według mnie jest. brakuje dokładności wykonania.

 

Hi capa mam tylko oryginalnego, ale widać słabość wykonania i brak dobrego spasowania, gdy w innych replikach po wyjęcu magazynka z repliką do góry "nogami" kulki pozostawały w prowadnicy, tak tutaj zawsze jedna kulka wypada poza, na gearbox.

Edited by Peeter
Link to post
Share on other sites

W G&P też się zdarza szpara pomiędzy komorą spustową a nabojową. Więcej, w palnym odpowiedniku szpara jest często taka że można czytać gazetę przez nią, więc ja bym nie rozpaczał. Nie sądzę także żeby szpara w korpusie miała związek z podawaniem.

Link to post
Share on other sites

Panowie, pojawił się u mnie problem z podawaniem kulek z low capów Boyi, strzelam na g&g i praktycznie co druga kulka jest podawana albo i gorzej. Co może być przyczyną? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ w niedzielę mam milsim i jakoś mi się nie widzi bieganie z hi capem stockowym...

Link to post
Share on other sites

Panowie, pojawił się u mnie problem z podawaniem kulek z low capów Boyi, strzelam na g&g i praktycznie co druga kulka jest podawana albo i gorzej. Co może być przyczyną? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ w niedzielę mam milsim i jakoś mi się nie widzi bieganie z hi capem stockowym...

 

Po pierwsze sprawdź maga na innej replice lub kulkach - w miarę możliwości.

Po drugie zdejmij górne body i zostaw lufę z komorą tak jak by miała położenie jak w złożonej replice. Wetknij maga i sprawdź czy to wina niedociśnięcia (jak głęboko kołnierz maga wchodzi na kołnierz komory). Jeśli za płytko to trzeba by jakoś podnieść maga - może podkładka po jego rozkręceniu żeby bebechy poszły w górę - pomocny jest temat PMAG'ów ACM

Po trzecie jeśli powyższe nic nie dało sprawdź czy z komorą wsio ok, nie pamiętam czy zmieniałeś gume ale może coś z dystanserem?

 

Tyle co mi przychodzi do głowy.

Link to post
Share on other sites

Teraz wypyliłem 4 lowy na auto bez zacinki na kulkach PJ, na g&g nie podawał, o co chodzi:D Z komorą wszystko ok, hmm..trochę dziwne, że na kulasach g&g były puste strzały a na PJ 4 magi bez zająknięcia...Ale to sprawdzę dokładnie na strzelaniu w niedzielę, muszę zużyć trochę więcej kompozytu. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Teraz wypyliłem 4 lowy na auto bez zacinki na kulkach PJ, na g&g nie podawał, o co chodzi:D Z komorą wszystko ok, hmm..trochę dziwne, że na kulasach g&g były puste strzały a na PJ 4 magi bez zająknięcia...Ale to sprawdzę dokładnie na strzelaniu w niedzielę, muszę zużyć trochę więcej kompozytu. Pozdro.

Wina maga, trzeba by poczytać w temacie magów. Może mają takie fochy że nie przyjmują lepszych kulasów.

Link to post
Share on other sites

Wina maga, trzeba by poczytać w temacie magów. Może mają takie fochy że nie przyjmują lepszych kulasów.

4 takie same magi Boyi nie przyjmują lepszych kulek? Ok 1,2 sztuki to jeszcze, ale trafiłbym na 4 kapryśne magazynki? Dodam jeszcze, że te same magazynki u kumpla w emce JG najnowszej generacji śmigały aż miło na kulach g&g i wchodzą jak masełko a u mnie trzeba dociskać strasznie mocno... Edited by rocker21
Link to post
Share on other sites

Z moich obserwacji replika EC-604, mianowicie front, szyna dokładnie jest przykręcona na 6 śrubek, trzeba je dobrze dokręcić bo jest luz a jak jest nadal luz trzeba odkręcić szyny i dokręcić w środku tuleje która trzyma cały ris. Ma ona kilkanaście otworów nagwintowanych i można se dobrze dopasować, ja wkręciłem w tuleję jeszcze 2 śruby coby się nie odkręcała. Teraz siedzi sztywno jak cholera.

Link to post
Share on other sites

Nagraj filmik z działania repliki po tych zabiegach, jeżeli możesz :) Jestem ciekaw, czy replikę opłaca się kupić tą replikę, a jestem zainteresowany modelem EC-603 :)

Jedyne, co jest minusem też repliki, to chyba jej WAGA.. 2.5 kg.. Gdzie Boyi ma kolo 3 kg :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam EC303, waga jest podana na odwal się i napewno źle, miałem AKSU, który miał blisko 2800, tutaj w emce ciężar jest powiedziałbym ten sam a może nawet większy, tylko lepiej wyważona jest. Filmik oczywiście nagram :D Na obecną chwilę replikę jak najbardziej polecam, fajna robota.

Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam, to póki co wydaje się spoko ta replika, mimo że chinol. A czy te oznaczenia są zgodne z oryginałem? No i dlaczego niektóre wersje są droższe, choć mają takie same parametry? Wiem, że jeszcze za wcześnie, żeby mieć pewność, ale pytam jak wam się wydaje. Bo w sumie opisy i "bebechy" są te same.

 

Nie ukrywam, że zastanawiam się nad zakupem :) Bo z tego co tu piszecie to co jest nie tak da się zniwelować dość szybko i łatwo.

Link to post
Share on other sites

Z batką czy starczy czy nie to pewnie loteria. Ja jeszcze nigdy nie miałem tak szybkiego rofa na stockowej 9,6 :D

 

Byłem dzisiaj na chrono, stock z wymienioną gumką na zieloną G&G i spring zmieniony na M100 SHS dał rozrzut w granicach 332-335fps więc z powtarzalności jestem zadowolony. Fps'y wyższe niż podziewane bo SHS zaniża oznaczenie sprężyny. Na moje oko po zmianie dyszy i głowicy tłoka można będzie zyskać 30-35fps. Nie mniej jednak z mojej strony replika pozostaje w przeznaczeniu do CQB i nic więcej na długi czas w niej nie zmieniam.

 

I powyższe na:

- LiPo 7,4 dało 13 rps

- Stock 9,5 dał 14 rps

- LiPo 11.1...nie było jak sprawdzić bez przerobionej wtyczki :(

Jakie to lipo? Ile C?

 

EC-604

Po wymianie gumki na G&G zieloną oraz lufę Mad Bull Python III 363 6,03 całkowita odległość 83 m w sylwetkę można trafić z 70 m, mierzone taśmą 100 m, dzień bezwietrzny i słoneczny.

Chyba trochę przesadzasz... W takim razie, Panowie! Wszyscy, którzy chcą zostać snajperami, kupujcie emke od SA, wstawcie zieloną gume g&g i precke Madbulla, możecie jeszcze dokupić lunetę i macie karabin wyborowy!
Link to post
Share on other sites

Byłem dzisiaj na chrono, stock z wymienioną gumką na zieloną G&G i spring zmieniony na M100 SHS dał rozrzut w granicach 332-335fps więc z powtarzalności jestem zadowolony. Fps'y wyższe niż podziewane bo SHS zaniża oznaczenie sprężyny. Na moje oko po zmianie dyszy i głowicy tłoka można będzie zyskać 30-35fps. Nie mniej jednak z mojej strony replika pozostaje w przeznaczeniu do CQB i nic więcej na długi czas w niej nie zmieniam.

 

I powyższe na:

- LiPo 7,4 dało 13 rps

- Stock 9,5 dał 14 rps

- LiPo 11.1...nie było jak sprawdzić bez przerobionej wtyczki :(

 

na jakich kulkach to chrono robiłeś? 0.2 czy cięższe?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...