Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki ICS


Recommended Posts

Chodzi ci o kulki dostepne w military, 49pln/5000sztuk? Trudno z pewnoscia stwierdzic kto jest producentem, bo sa pakowane w terebki foliowe, ale wystrzelalem juz ze 3 tysiace 0,20 bez najmniejszych problemow. Kumpel tez gdzies wywalil podobna ilosc bez klopotow, ale lufy mamy stockowe. Kulki sa wykonane ladnie, bez znieksztalcen, szwow itp, poza tym nie sa mleczno-biale, maja lekko zoltawy odcien.

 

Generalnie polecam, bo cena ok 10 pln za 1000 sztuk jest naprawde swietna, a nic nie mozna im zarzucic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Temat trochę odświeżę bo kulki znów się pojawiły na rynku i to w kilku odmianach.

 

Dostaliśmy partię kulek do przetestowania z MadOnionu. Strzelałem z nich przez dwie "niedziele" wnioski są następujące.

 

Kulki wyglądają na perfekcyjnie wykonane, idealnie gładkie, bez szwów lub innych zniekształceń... dostaliśmy także kulki w wersji czarnej ;)

 

Pierwsze zaciekawiony "nowością" (dla mnie) kulkami czarnymi postanowiłem je przetestować. Kulki lecą... ale... nie wiadomo gdzie :) kompletnie ich nie widać... jak dla mnie odpadają... bo po celowniku to nie jestem w stanie celować ... ale u snajperów, użytkowników minimi lub na śniegu mogą mieć zastosowanie.

 

Następnie kulki białe. I tu pojawił się problem... kulki chyba za bardzo są wypolerowane... hicapy g36 miały kłopoty z ich podawaniem :) w low-capach działały bez problemu, używałem ich przy lufie precyzyjnej systemy - zero zacięć.

 

W następną niedziele strzelałem z m4, zero zacięć, ale kulki tak jakoś dziwnie latały... być może to wina pogody (duża wilgoć) ale trochę mnie to zraziło do tych kulek, przy Blasterach nigdy nie miałem takiego problemu.

 

Jako ciekawostkę dodam, że są tak wypolerowane, że wymagają ciut większego podkręcenia hopupu niż blastery o tej samej wadze.

 

P.S. Wystrzeliłem ich ok 3000 ... jeszcze sporo ich zostało więc może po dalszych testach zweryfikuję opinię :)

 

Pozdrawiam Capp

Link to post
Share on other sites

A w G36 też dziwnie latały? Czy tylko w M4? Bo to może być zastanawiające czemu w jednum AEGu mogą dobrze latać a w innym już nie tak perfekcyjnie.

 

Czekam na dalszą zweryfikowaną opinię :D

 

Będę się z pewnością przymierzać do kulek ICSa, bo cena naprawdę kusi.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To i ja dorzucę swoje 3 grosze, ponieważ wystrzeliłem kilka tysięcy tych kulek, trochę też ich sprzedałem.

 

Co do jakości wykonania nie można się przyczepić, idealnie okrąglutkie o niemal lśniącej powierzchni... ALE, czasami w paczce znajdowały się "kulki", które wyglądały jak wypluta guma do żucia - bezkształtny kawałek plastiku. Może zbyt często tego nie widziałem, bo chyba 3 pojedyncze na kilkadziesiąt opakowań, ale np. w opakowaniach XP czegoś takiego nie uświadczymy ;)

Link to post
Share on other sites

Kulkami przesłanymi mi do testów podzieliłem się z kilkoma osobami, dla większej obiektywności. Wypóbowałem paczkę czarnych 0.25 białych 0.25 oraz słoik białych 0.2. Zacięć żadnych nie było - są wypolerowane i śliskie, więc bardzo dobrze podawały w midcapach. Jedna osoba stwierdziła, że mają trochę gorsze skupienie niż blastery (0.25), ale ja nie zauważyłem różnicy. Jedyny mankament jest związany własnie z wypolerowaniem - trzeba mocniej podkręcić hopup żeby leciały prosto. Nie miałem jeszcze okazji zmierzyć FPSów na tych kulkach, ale wiadomo, że im mocniej trzeba podkręcać HU, tym mniej FPS. Gdy ustawiłeem HU do ICSów 0.25, tak aby leciały prosto, to gdy zmeniłem magazynek na Blastery 0.25, to porywało je mocno do góry.

Wniosek: ICSy wymagają mocniejszego podkręcenia.

 

Czarne kulki nie nadają się dla snajperów. Kążdy, kto się bawi w snajpienie w ASG i potwierdzi, że strzelając na 70-80 metrów zawsze patrzy się przez lunetę na tor kulki i bierze poprawkę. Na takim dystansie w zależności od wiatru i kąta strzału (pod górę, w dół) rozrzut może być całkiem spory. Jeśli ktoś ma minimi to może wymieszać kulki czarne z białymi. Ofierze będzie trudniej określić, skąd dokładnie sieje.

Oczywiście czarne kulki powinny się spodobać Mil-simowcom, w końcu to większy realizm jak nie celujesz po kulkach, a musisz używać przyżądów celowniczych.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

I mi było dane z tymi kulkami mieć do czynienia,ale ja zauważyłem coś innego: spadek mocy. Na extreamach przebijałem denko puszki,na ICS-ach tylko duże wgniecenie,czasem z pęknięciem denka ale nie przebiło,znów zmiana na extreamy i dziura w puszce...strzelając "na odległość" ICS-y spadały bliżej niż Extr. W karabinku nie miałem zamontowanej precki. Wydaje mi sie ze te kuleczki są jakby mniejszej średnicy,fajnie by było sprawdzić je na lufie 6,01 :-F

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Odgrzeje troche kotleta... Nie wiem czy jest inny temat z tymi kulkami w roli głównej.

Wystrzelałem 2 paczki 0.25 po 4k tych kulek i nie polecam. O ile nie zacinają się za bardzo w midach ( tak jak extreamy ) to w KM headzie tną się niestety dosyć nagminnie. Przez te zacinki zjadło mi do końca stockowy tłok w VFC. Długo strzelam z blasterów i z nimi nie ma żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Strzelam tylko z tych kulek w "zwykłych" repliksch (zwykłe znaczy nie snajperskie) od jakichś 2-3 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów. W lufach stockowych czy w preclufach MB, TanioKoba i innych.

Wg mnie najlepsze kulki w wadze 0.25 w tej chwili za naprawdę rozsądne pieniądze.

 

Czarne sa SUPER ;) Ale trzeba niestety mieć białe żeby wyregulować przyrządy ;)

Link to post
Share on other sites

 

Czarne sa SUPER ;) Ale trzeba niestety mieć białe żeby wyregulować przyrządy ;)

 

Zeby wyregulowac przyrzady wystarczy laser sight'a wlozyc w lufe 8-)

 

Wystrzelilem swojego czasu kilka paczek czarnych na lufie 6,03 promka. Zaciec nie stwierdzilem.

Jezeli masz dobrze ustawiony kolimator, to fajnie jak sie kolesie dziwia ze cos lupie krzak za ktorym siedza a nie widza skad.

U mnie tez mocniej trzeba bylo hu podkrecic.

Bialych nie trzeba miec. Wystarczy ustawiac hu na tle bialych scian. Ogolnie jak kto lubi ;-)

 

Pozdrawiam

zylet

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...