Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako (były już) użytkownik mp5sd6 mogę powiedzieć, że twój problem najpewniej wynika z tego, że kulki obijają się o wylot z tłumika przy czym tracą energię, i zwiększają rozrzut - warto go obejrzeć pod kątem śladów pozostawionych przez kulki..

Zamiast kombinować z wymianą całego frontu proponuję, żebyś pomyślał nad wydłużeniem lufy wewnętrznej tak, by wypełniała tłumik.

Możliwe także że przy tym zabiegu będzie konieczna wymiana cylindra (patrz ten temat link), ale że i jedno i drugie nie jest najsilniejszym elementem replik JG to tak czy inaczej w końcu nadeszła by pora na ich wymianę.

Wyjdzie ci to taniej, a dzięki dłuższej lufie będziesz miał lepsze skupienie, oraz nieco więcej fps.

Link to post
Share on other sites

Witam mam replikę mp5sd5 jg. wszystko mam stockowe, chciałbym poprawić szybkość na której najbardziej mi zależy, oraz celność i odległość strzału. czy myślicie, że gdy wsadzę nowy silnik speed i baterię od razu pytam o jaką bo mam nimh i czy można wtedy wrzucić lipo ? i jak już to jaką dajecie przykłady, i może jakaś sprężyna ? Pozdrowionka !

Jeśli chcesz poprawić szybkostrzelność to najpierw wymień kable na nisko oporowe, zamontuj mosfet, dopiero potem wymień baterie na jakieś lipo (11,1v da największy przyrost szybkostrzelności). Następny w kolejności będzie silnik ewentualnie potem zębatki.

Co do poprawy zasiegu to najpierw dobra gumka hopup (systema ,guarder) potem preclufa a dopiero na końcu ingerwalbym w gearbox. Pamiętaj iz większa moc wiąże się zazwyczaj z większa awaryjnością repliki (wewnętrzne części zużywają się szybciej) do tego masz gearbox V2 wiec ni przesadzałbym ze sprerzyna

Edited by chomik_pl
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

mam replikę JG068MG ( http://gunfire.pl/pr...go-JG068MG.html ) i mam parę pytań co do jej tiuningu.

1. Czy ta prowadnica będzie pasować? http://gunfire.pl/pr...ypu-MP5-G3.html

2. Chcę kupić oRISowany front do mojej mp5. Znalazłem jakąś konwersje od Cymy, ale nie ma jej na Gunfire. Jest na AirsoftExtreme, ale nie chcę tam zamawiać bo słyszałem same złe opinie o sklepie. Więc nie wie ktoś gdzie mogę taką dostać ? ^^

3. Słyszałem że trzeba wymienić łożyska na metalowe, ale co prócz tego? Napewno chce wymienić kable na niskooporowe, ale jakie jeszcze elementy wymienić żeby podnieść moc o jakieś 20-30 fps?

4.I jeszcze czy te magazynki http://gunfire.pl/product-pol-1152195150-Magazynek-low-cap-do-replik-typu-MP5.htm będą pasować ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :icon_wink:

Edited by paszka
Link to post
Share on other sites

2. Nie będzie pasować, cyma trzyma się na kołkach, jak ostra broń. JG jest skręcone pierdyliardem śrubek - syfiasty system TM.

3. Możesz kupić taśmę teflonową i uszczelnić komorę hopa, doszczelniona dysza też się przyda

4. Pasują

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ja także posiadam MP5 SD5 od JG. Na przyszły rok myślę o niedrogim tuningu. (zależy mi na zasięgu, może fpsach, ew. celności chociaż to 1. najbardziej się liczy)

1. Co najlepiej wymienić, żeby zyskać na zasięgu i fpsach ?

2. Ile to mnie będzie kosztowało i kto w okolicach Inowrocławia potrafi to zrobić :P

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 3 months later...

Czy ktoś w was grzebał w MP5 z ostatniej serii (z regulacją FPS)?

Moja w górnym zakresie regulacji miała 330FPS. Chciałem sobie zmodyfikować tak aby przy zluzowanej sprężynie było 350FPS do CQB i mieć możliwość podnieść sobie FPSy do lasu. Wsadziłem sprężynę Guardera SP110 i najniższa wartość wyszła mi 400FPS. Zastanawiam się czy przypadkiem nie trafiłem na starą partię sprężyn z czasów kiedy Guarder zaniżał numerację.

Jeszcze jedno. W tej wersji sprężyna nie była luzem wsadzona do tłoka, tylko jest od strony tłoka zaczepiona. Aby wyjąć odczepić sprężynę od tłoka trzeba odkręcić głowicę i sprężyna wychodzi ze znalowym elementem. Odczepiłem starą sprężynę ale ten metalowy walec musiałem wmontować, bo nie mógłbym przykręcić głowicy. Ma on jakiś 1cm długości i teraz sprężyna opiera się na jego końcu.

Zastanawiam się jaką wsadzić w takim układzie sprężynę, żeby mieć minimalne FPSy na poziomie 340-350.

 

Taka ciekawostka: szkielet gearboxa ma fabryczne wzmocnienia od strony dyszy cylindra oraz stalowe łożyska ślizgowe 8mm w stocku.

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprężyna opiera się o ten ciężarek, to pewnie on jest przyczyną zbyt wysokich wyników, chociaż oczywiście nie wyklucza to źle zapakowanej/oznaczonej sprężyny. Przykręć głowicę w inny sposób (z przodu śrubka zamiast wkręta, a od środka tłoka nakrętka mieszcząca się "wewnątrz" sprężyny) albo po prostu zmień ją na jakąś normalną.

 

BTW, szkielet to ten a'la KWA czy po prostu zwykły JG 8mm?

Link to post
Share on other sites

W międzyczasie też trafiłem na to zdjęcie. Wydaje mi się, że przód jest taki sam ale nie dam sobie głowy obciąć. Dzisiaj albo jutro będę wracał do stockowej sprężyny to przy okazji zrobię zdjęcia. Samą sprężynę wsadzę na próbę do SWD i będę miał porównanie co daje takie FPSy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Idzie wiosna. Do lasu przyda się powyżej 330FPS zatem będę wkładał sprężynę SP110. Ponieważ oryginalny tłok ma patent pracujący z fabryczną sprężyną, postanowiłem kupić nowy tłok z głowicą. Celuję w góra 400-410FPS. Jaki tłok i głowicę polecicie? Nie muszą być super hiper. łożyskowanie głowicy też mi do szczęścia nie potrzeba. Głownie używam semi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ambitny ja chce zrobić z mp5sd6 JG (m5-s5) replike do strzelania bardziej wyborowego.

Cel: 500fps z dobrym skupieniem, strzelane tylko na singlu.

Co zrobiłem:

Zębatki SHS CNC 32:1 high torque łożyskowane

Sprężyna Tornado M150

Dysza SHS

Tłok ze zwężanymi zębami Element

Głowica Tłoka SHS

Lufa precyzyjna SHS

Silnik Tornado high-torque

Lipo Redox 11.1.v

Mam jeszcze Głowice cylinda SHS ale cylinder stockowy i głowica cylinda miały już strzykawkę więc zostawiłem.

Generalnie jest strzykawka na układzie tłok - cylinder - głowica - dysza :icon_biggrin:

Efektu nie ma. :icon_eek2: Czemu?

Problem dodatkowo jest taki, że kultura pracy mimo własnoręcznego wypodkładkowania jest koszmarna, reakcja na spust tragiczna a zasięg niezadowalający.

Czekam jeszcze tylko aż dojdą szyny wzmacniające gearbox 0.5mm bo to jest GB V2 więc powinno pęknąć, narazie wystrzelałem około 200 kulek próbując ogarnąć HOP UP.

CO ZROBIĆ? CO ROBIĘ ŹLE? :icon_eek:

Link to post
Share on other sites

Ambitny ja chce zrobić z mp5sd6 JG (m5-s5) replike do strzelania bardziej wyborowego.

Cel: 500fps z dobrym skupieniem, strzelane tylko na singlu.

Co zrobiłem:

Zębatki SHS CNC 32:1 high torque łożyskowane

Sprężyna Tornado M150

Dysza SHS

Tłok ze zwężanymi zębami Element

Głowica Tłoka SHS

Lufa precyzyjna SHS

Silnik Tornado high-torque

Lipo Redox 11.1.v

Mam jeszcze Głowice cylinda SHS ale cylinder stockowy i głowica cylinda miały już strzykawkę więc zostawiłem.

Generalnie jest strzykawka na układzie tłok - cylinder - głowica - dysza :icon_biggrin:

Efektu nie ma. :icon_eek2: Czemu?

Problem dodatkowo jest taki, że kultura pracy mimo własnoręcznego wypodkładkowania jest koszmarna, reakcja na spust tragiczna a zasięg niezadowalający.

Czekam jeszcze tylko aż dojdą szyny wzmacniające gearbox 0.5mm bo to jest GB V2 więc powinno pęknąć, narazie wystrzelałem około 200 kulek próbując ogarnąć HOP UP.

CO ZROBIĆ? CO ROBIĘ ŹLE? :icon_eek:

Wszystko.

Dajesz zęby 32:1 i liczysz na super reakcje na spust. No way jose.

Brak zasięgu? A precfifke to jaką tam masz?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź, czyli rozumiem, że 32:1 wiąże się z tym. No to włożę li-po 11.1 40C albo 14.8 i będzie lepiej, czyż nie? Wole to, niż znowu ingerować w gearbox.

Perfifke, tak jak napisałem, SHS tzn PPS 6.03 247mm mosiądzowa

http://gunfire.pl/product-pol-1152199906-Lufa-precyzyjna-6-03-247-mm.html

Bateria poprawi reakcję na spust?

Link to post
Share on other sites

Akumulator redoxa mam używany dlatego zapatruje się na nowy a zębatki nowiutkie.

Chcesz mi powiedzieć, że dłuższa lufa i od prometheusa albo KM heada i będzie uber zasięg i skupienie? Ok, zrozumiałem.

Tylko, że zasięgu nie ma takiego jaki powinien być na ~500 fpsach. Pomińmy na chwilę obecną skupienie zaniedbane wg Ciebie krótką i słabej jakości lufą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...