Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Witam wszystkich


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post na tym forum i jestem trochę "zielony" w sprawach ASG więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość... :icon_smile:

 

W ostatnim czasie z kumplami doszliśmy do wniosku że trzeba czegoś innego spróbować niż paintball...

a że jeden z kolegów już miał do czynienia z ASG stwierdziliśmy, że to może być "to" :icon_razz:

 

"Mniej, więcej" wiem od czego zacząć zabawę z ASG(mask na buźkę,okulary,jakaś kamizelka i dobre buty-z tym ostatnim to akurat nie ma problemu, dobre desanty WOJASA :icon_biggrin:) ale chciałbym sie dowiedzieć co byście mi polecili/doradzili/uzupełnili dokładnie w moim ekwipunku i mojej wiedzy.

Niecały tydzień temu zakupiłem replikę Colta 1911A1 (WE GGB0317TM2).

Z tego co czytałem na forum ludzie odradzają WE ale moim zdaniem jest to, to samo co reszta "11" które są w ofercie (może różni się detalami ale nadal jest to taka sama konstrukcja). Najważniejszymi dla mnie argumentami który przemówił mnie do zakupy tego pistoletu było to że w zestawie dostaje 2 magi(full metal), że replika nie posiada żadnych zbędnych oznaczeń i napisów (jest jeden na komorze - .45 A.C.P. - co świadczyło by o tym że nie jest to 6mm :icon_razz:) i cena która jest jak za taki zestaw naprawdę przyzwoita. Repliką wystrzelałem już z 35-40 magazynków i cały 0.5l pojemnik green gazu i stwierdzam że replika jest NAPRAWDĘ GODNA POLECENIA!

Świetnie działa BlowBack(pełen realizm), dobra masa i nawet celna jest(we wtorek powinienem dostać "precke" do niej i zobaczymy jak wtedy będzie strzelać)

 

Teraz mam zamiar kupić replike L96A1 firmy WELL G96.

Z tego co widziałem, całkiem dobre ma osiagi na samym stocku...

ale ja mam zamiar wycisnąć z niej z 600-700FPSów.

na razie wiem co mam do niej zakupić i zmienić:

-zdjąć reduktor

-zakupić lufę precyzyjną 650mm na prometheusa ,guardena lub systema...

-gumki hop-upa

 

chciałbym jednak na samym początku zakupić do niej 2 magazynki na kapsuły 12g CO2...

tylko jest problem... nie ma ich w sprzedaży w polskich sklepach(gunfire,deltashop,specshop itp.)...

znalazłem podobne ale z firmy ARES... i tu mam pytanie czy by one pasowały?

a jeśli nie to gdzie miałbym szukać?

jeśli macie jakieś ciekawe propozycje na ekwipunek i akcesoria piszcie

Edited by BiaLyMuDzyn
Link to post
Share on other sites

E tam, stać go na wszystkie te techniczne cudeńka od razu, to niech kupuje. W polu świeży nie jest (paintball) :icon_smile:.

 

Mancraft chyba robi konwersje CO2 także do replik L96. Co do lufy - Prometheus lub PDI, ale nie Raven. Na reszcie się nie znam.

 

EDIT: Literówka.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

ja ogólnie lubię sobie gdzieś "przykampić" i posiadam również wiatrówkę z naciągiem dolnym dlatego postawiłem na snajperkę a AEGami zajmą się koledzy(spróbujemy zrobić team)

zresztą zawsze można sobie później będzie można dokupić jakąś małą replikę elektryczna np.G53 itp. za 400-500zł

 

coś w stylu konwersji to myślałem żeby nawet samemu zrobić ale przy pomocy jednego z magazynków na CO2

w sposób taki, że bym dorobił bym sobie na tokarce zakrętkę do komory z kapsułą na CO2

 

3.jpg

 

(taka jak jest tutaj)

 

i zrobić w niej szybko-złącze ciśnieniowe(przy pomocy gwintu wkręcić)

fotkaprodbig-szybkozlaczka_(931).jpg

i za pomocą rurki doprowadzić do butli z CO2

Edited by BiaLyMuDzyn
Link to post
Share on other sites

BiałyMudzyn zobaczymy co będziesz mówiła na temat tej doskonałej technicznie repliki za 3 tysiące kulek jak znzl z którego jesy zrobiona się uklepie i zacznie się robić grzechota.. Nowe WeiTechy są owszem śliczne. Problemy zaczynają się wraz z przebiegiem. Dlatego większość graczy która trochę strzela z tych replik ich nie poleca.

Niestety też replika airsoftowa to nie marker do paintbala i aby jej bezpiecznie używać trzeba się ostrzelać. Dotyczy to zwłaszcza silnych replik. A tuningowanie snajperki to niedość że finansowo worek bez dna to i jeszcze problemy techniczne.

Dlatego tak jak i inni jestem zdania że na początek powinieneś kupić jakąś replikę karabinka. Większy fun i mniej problemów.

Link to post
Share on other sites

arend wiadomo nic nie jest wieczne... ale ja jestem technikiem i zapalonym mechanikiem samochodowym więc "dla mnie młotek, pilnik i przecinak nie jest straszny" :icon_razz:

a wracając jeszcze do tego Wella to polecilibyście czy zbierać lepiej na jakąś inna snajpe(bo mam zamiar bawić sie w ASG dłuższy czas)

 

Jak uzyskasz wahania FPS na poziomie 1-2 FPS, to zrobisz konkurencję Mancraftowi :icon_biggrin:.

 

G53? Nie G36?

 

według mnie wahania na poziomie 1-5 FPSów zawsze będą ale żeby nie było wahań dużych należy zastosować dwa zawory(tak jak to jest w spawarkach automatycznych MIG/MAG) jeden jest głowny a drugi jest od ustalenia odpowiedniego stałego ciśnienia (jest to tzw. reduktor)

Edited by BiaLyMuDzyn
Link to post
Share on other sites

Nikt nie wie czy ma zamiar bawić się długo w asg;) .Kupisz chińską snajperkę i co za tym idzie?Praktycznie wymiana wszystkiego od podstaw i wydania 2x ceny snajperki by móc to nazwać snajperką z nie przerobioną snajperką zwykły AEG może trafić Cie lepiej lobem co do przy kampienia proponuje zacząć może od strzelca wyborowego np m16?:)

Link to post
Share on other sites

Miałem właśnie pisać to co napisał kolega wyżej. Jezeli chcesz połączyć para snajperke z aegiem to kup m16 od CA albo P&J. Strzelasz na semi, jak chcesz to i na auto. Chińska snajperka to nie jest to co sobie wyobrażasz. Nie dość, że skupienie i zasięg do dupy to jeszce wykonanie niezbyt. Wiem bo miałem chińska snajperke. M16 to chyba najlepszy wybór, bo długa lufa da dobre skupienie. Zasięgowo tez nie ma sie do czego przyczepić bo CA jak i PJ ( strzelałem z obydwu) maja kopa i kuleczka leci daleko i stabilnie, nawet na stockowej lufie. Ostatecznie mozesz wybrać coś od A&K i dokupić preclufę, wyjdzie Cię to cenowo podobnie jak dwie ww repliki.

 

Pamiętaj też, że tuning sprężynowy naraża gearbox. Ja preferuję wymianę dyszy na uszczelnioną ( tak żeby była idealna strzykawka) + dobra guma i preclufka. Jeśli nie masz kasy na lufę, wymień sama gumkę i dyszę - gwarantowana poprawa zasięgu i powtarzalności strzałów.

 

peace&pozdro

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

 

 

a wracając jeszcze do tego Wella to polecilibyście czy zbierać lepiej na jakąś inna snajpe(bo mam zamiar bawić sie w ASG dłuższy czas)

 

 

Poleciłbym karabinek. Naprawdę i wcale się nie wygłupiam. Jest bardziej uniwersalny w zabawie i daje większy fun. Na snajperkę przyjdzie czas, szczególnie że aisoftowa snajperka wymaga umiejętności które zdobędziesz z karabinkiem w łapie.

Link to post
Share on other sites

Powiedziała forumowa zieleninka...*

Niby masz racje, ale my już nie raz widzieliśmy ludków co to chcieli snajperkę (a najcześciej "ja hcem snajpe XD") a potem było (chronologicznie):

1. Moja snajpa to nie snajpa - strzela gorzej niż Cm 028,

2. Komary gryzą w zada, strzele raz na pięć lat (i nie trafie bo nie mam kasy na tuning), typek z shotgunem za 60zł w tym czasie wystrzeli kilkadziesiąt kulek (i zdejmie kilka osób),

3. Sprzedam Super Snajpe do ASG, strzelana tylko do tarczy.

 

Ja osobiście polecę jakiegoś elektryka. Dlaczego? Bo raz, że to łatwiejsza zabawa, dwa, że większej ilości osób się spodoba a i jest dużo tańsze. Jak się kupi najtańszego AEGa to można się nim świetnie bawić i zbierać na snajpę (i jej tuning) - wiele się nie straci bo AEG to 300-500zł - 1/5 - 1/3 (jak nie mniej) kosztu tuningu snajpy.

 

* - bez obrazy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, jak mówią przedmówcy.

 

Kup aega i strzelaj na semi. Dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zrobienie radom-huntera na bazie karabinka z serii RK boyi. Jesteś konstruktor to ogarniesz, znajdź tylko dobre zdjęcia. Nie dość, że V3 masz w tej replice, to jeszcze możesz ją tuningować do niezłych efektów.

 

Co do snajpienia przez zielonego- rób co chcesz, ale osobiście odmówiłbym strzelania się z Tobą. I podejrzewam, że większość zdroworozsądkowych teamów postąpi podobnie. "Wróć do nas ze snajpą jak bedziesz miał więcej doświadczenia", a to naprawde nie jest takie hop-siup- ot sobie strzelić i liczyć fragi, to już nie jest paintball. I słuchaj rad Arenda- mało jest na tym portalu ludzi którzy mają tyle doświadczenia i jeszcze im się chce- przecież on nie chce zadziałać na niekorzyść Twoją czy Twoich kolegów. A tu tylko o to chodzi. :icon_smile:

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Nie kwestionując, że patrząc abstrakcyjnie, dla osoby nieobeznanej z realiami "walki na kulki", zakup AEGa wydaje się rozwiązaniem bardziej pragmatycznym - myślę, że niektórzy przedmówcy popadają w fetyszyzm.

 

Niestety aprioryczne sądy na temat domniemanej nieodpowiedzialności/niedopuszczenia do gier tudzież ułomności dokonanego wyboru itp. są co najmniej nieuprawnione. Nie znacie człowieka, nie znacie środowiska. Nie wiecie nic. Ale niektórym nie przeszkadza to w wyrażaniu sadów i formułowaniu kategorycznych porad. Mimo, że ich własne doświadczenie niespecjalnie powala.

 

Delikwent napisał co chce. W odpowiedzi dowiedział się, że taki wybór powinien być przemyślany, podano stosowne powody. Ale skoro nadal chce tego co przedtem, to może warto byłoby to przyjąć do wiadomości? Bo póki co, przypomina mi się nieśmiertelny skecz, gdy ekspedientka w geesie proponuje klientowi zamiast papieru toaletowego, równie dobry papier ścierny...

Link to post
Share on other sites

Przyznam się, że AEGi mnie nie pociągają(strzelałem z dwóch - jeden był AK74 po dosyć dużym i kosztownym tuningu - coś koło 500fps - i działało to tak jakby ktos mi dał "wkrętarkę" do ręki..., był celny i miał daleki zasięg... - a drugi był stock za 500zł i na 20-30 metrów to, to strzelało)... a tym bardziej samochody elektryczne...(nie mają duszy :/)

A gazówki mają w cobie to coś - dźwięk i ten realizm :icon_smile:

 

Powiem tak: mam do wykorzystania kwotę 2000-2500zł na broń, tuning i jakieś akcesoria do niej i do pistoletu...

co do tego, że "zimą nie pobiegam z gaziakiem" w zupełności się zgodzę(wiadomo jest to gaz a temperatura otoczenia wpływa mocno na jego właściwości sprężania), również i na elektrycznym też długo nie pobiegam i sobie jeszcze akumulator rozwalę w taki sposób...

 

co do kolegów z którymi będziemy tworzyć team:

1. za dwa-trzy tygodnie ma zamiar kupić replikę elektryczną SR-25(MK11mod0) firmy GFC Guns(http://gunfire.pl/pr...owego-GF25.html) lub A&K(http://gunfire.pl/pr...wego-SNR25.html) - polecilibyście mu takie coś?(miał już AK ale sprzedął dla "4.")

2. kupi MP5 JG http://gunfire.pl/pr...go-JG070MG.html

3. zastanawia się nad tą wyżej MP5 lub jakąś m4/m16

4. kupił od "1." AK-74 z rozkładana kolba Cymy za 400zł(AEG)

 

ja jeszcze zastanawiałem się nad : http://gunfire.pl/pr...ider-L-GBB.html , http://gunfire.pl/pr...-Blow-Back.html

ale stwierdziłem, że lepiej by było gdybym kupił tą L96...

ale skoro większość "starych wyjadaczy" twierdzi, że powinienem kupić jakąś porządną gazową "snajpe" lub m4/m16/m416 itp. to czekam na propozycje(linki) i 2-3 zdania dlaczego ją polecacie,czy są z nimi jakieś problemy i jak jest z dostępnością części dodatkowych(tuning) i zamiennych.

Edited by BiaLyMuDzyn
Link to post
Share on other sites

widocznie nie mówimy o tej samej zimie...

bo ja w swojej okolicy mam zimę na poziomie -15,-20 i mniej

a tam gdzie miałbym się "bawić" i często przebywam (Puszcza Białowieska i okolice) tam temperatura spada nawet do -25 w dzień

więc jak tam moja najlepsza piła spalinowa Husqvarny(mamy już ją ponad 15 lat i żadnej awarii-jedna z najlepszych pił jaka wyszła) i nie wytrzymuje to tym bardziej replika AEG

ZRESZTĄ KTO DA CI GWARANCJE DZIAŁANIA SMARÓW NA ŁOŻYSKA I ZĘBATKI poniżej 0 stopni

więc nawet nie biorę pod uwagę grania zimą w asg

 

to jak z tym WELLem?

jestem już nastawiony na "snajpę" no i mam wywalone na "komary siadające na moim tyłku" - lepszy komar na tyłku niż seria zabłądzonych kulek z AEGa na twarzy

Edited by BiaLyMuDzyn
Link to post
Share on other sites

Ale AEG to nie piła mechaniczna. To proste urządzenie, 4-5 zębatek (wraz z silnikową), obwód przerywany blaszką (styki), silnik, bateria i trzy uszczelki mające wpływ na jego działanie. Co do karabinów wyborowych, sprawdź ten link http://forum.wmasg.pl/forum/202-karabiny-wyborowe-opisy-i-tuning/ Dział pełen tematów o kązdej z nich. W przypadku Wella wszystkie informacje są kompendium w pierwszym poście.

Link to post
Share on other sites

moja najlepsza piła spalinowa [...] nie wytrzymuje to tym bardziej replika AEG

[...]

więc nawet nie biorę pod uwagę grania zimą w asg

 

Uwierz, że prędzej wymiękają ludzie niż sprzęt. Mam za sobą kilka zim i jeżeli już się zbiorą chętni na marznięcie i moknięcie w śniegu, to repliki dają radę, potrzeba tylko więcej baterii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...