Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozpoczęcie przygodny z ASG


Recommended Posts

Witam wszystkich ! s-minigun.gif

 

Mam na imię Piotrek, mam 27 lat (wstęp jak na spotkaniu AA)....... od dawna planowałem rozpocząć przygodę z ASG.

 

Jestem w momencie dobierania sprzętu. Jakiś tam podstawowy mundur juz posiadam, okulary upatrzone, nakolanniki również.

 

Przyszedł czas na repliczkę, zastanawiam się w co uderzyć, brać nowy czy uderzać w tuningowane używki.

 

Co do replik, to zastanawiam się nad dwoma rodzajami "broni"

 

Bardzo podobają mi się m16/m4 lub g36, choć również bardzo podobają mi się snajperki, i tu jest problem(tak mi się wydaje), bo oczytałem się że tanie snajperki to nie snajperki.

 

Na start do wydania mam jakieś 800zł, replika, batka, ładowarka, okulary (mundur i ochraniacza na kolana mam)

Ważne jest też, żeby replika przynosiła radość z gry - a nie ekstremalny wkurw, przez to że strzela wszędzie, ale nie tam gdzie celujemy. s-minigun.gif

 

A więc do rzeczy, proszę was o pomoc, na własnym przykładzie wiecie najlepiej od czego zacząć i w co się "pakować".

Link to post
Share on other sites

Jeśli myslałeś o snajperstwie na sam początek to daruj sobie nie tyle ze względów na koszty(za 600zł idzie złożyć b.dobrze strzelające swd na 85m ale dolicz do tego jeszcze boczniaka) ale na wyrzeczenia jak i bezpieczeństwo innych uczestników zabawy.

I mówię to z własnego doświadczenia gdyż zabawa w snajpera/strzelca wyborowego to nie tylko możliwość ściągnięcia przeciwnika z tych 80m ale i również odpowiedzialność za siłę jaką dysponuje replika.

Link to post
Share on other sites

1. Weź nową, nigdy nie wiadomo co używana przeszła.

1.1. CQB czy otwarty teren, praktycznie wszystkie sprzedawane nowe repliki w Polsce mają 370-430fpsów gdzie na cqb z nimi nie wejdziesz, poza markowymi gdzie na stocku mają około 320fps.

Możesz kupić replike z gearboxem z opcją szybkiej wymiany sprężyny i dodatkową sprężynę do cqb.

1.2. Na snajperkę springa musiał byś liczyć minimum ~300zł replika, 200-300zł lufa precyzyjna, sprężyna ~50zł + inne części w zależności od rodziny repliki. W tym momencie najsensowniejszym wyborem semi jest wsadzenie w replike konwersji mancraft (550zł konwersja + ~200zł manometr z adapterem) nie obciąża ona wnętrza repliki co sprawia że nie trzeba wymieniać co jakiś czas części poza uszczelkami. Co i tak wyjdzie minimum 1300 za samą replikę bez celownika, która może mieć zasięg +100m.

 

2. Popatrz na gunfire za gietami, z tym gearboxem, są tanie, polecane i gwarancja na 24 miesiące.

Link to post
Share on other sites

1. Weź nową, nigdy nie wiadomo co używana przeszła.

1.1. CQB czy otwarty teren, praktycznie wszystkie sprzedawane nowe repliki w Polsce mają 370-430fpsów gdzie na cqb z nimi nie wejdziesz, poza markowymi gdzie na stocku mają około 320fps.

Możesz kupić replike z gearboxem z opcją szybkiej wymiany sprężyny i dodatkową sprężynę do cqb.

1.2. Na snajperkę springa musiał byś liczyć minimum ~300zł replika, 200-300zł lufa precyzyjna, sprężyna ~50zł + inne części w zależności od rodziny repliki. W tym momencie najsensowniejszym wyborem semi jest wsadzenie w replike konwersji mancraft (550zł konwersja + ~200zł manometr z adapterem) nie obciąża ona wnętrza repliki co sprawia że nie trzeba wymieniać co jakiś czas części poza uszczelkami. Co i tak wyjdzie minimum 1300 za samą replikę bez celownika, która może mieć zasięg +100m.

 

2. Popatrz na gunfire za gietami, z tym gearboxem, są tanie, polecane i gwarancja na 24 miesiące.

 

 

1. W pełni się zgadzam

 

1.1 Bzdura, wiekszość replik chińskich (za wyjątkiem serii rk i cm.040<), nie ma 350 fpsów. Poza tym nie do końca rozumiem zwrot "gdzie na CQB z nimi nie wejdziesz". Wszystko zależy od środowiska w jakim się strzela, jakie mają tam limity i czy w ogóle je mają.

 

1.2 ~300 zł?? Z całym należytym szacunkiem, ale nawet seria MB od wella podchodzi pod pieć stówek. Dasz linka?

300zł, to kosztuje markowa lufa zewnętrzna.

 

2. G36 z GFC albo boyi, poza tym masz mp5 od JG, mp5 od cymy (przy twoim budżecie bardziej polecane), Seria rk (kałachy) od boyi, bardzo udana i wiele innych. M4 w twoim budżecie raczej nie wciśniesz. Nie sugeruj się długością, czy przeznaczeniem w "realu". Długość lufy oraz typ broni nie ma aż tak dużego znaczenia, jak na prawdziwym polu bitwy.

 

 

I pochwal się, jakie okulary wybrałeś. Może ktoś doradzi coś bezpieczniejszego w tej samej cenie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, fakrycznie, może na początek lepiej żebym sobie odpuścił snipienie. Jak się wciągne, to i będę skłonny wydać sporo więcej.

Wezmę g36, tylko zstanawiam się jakiego producenta i który ma system szybkiej wymiany sprężyny.

 

Co do ochrony oczu to myślałem o tym : http://www.taiwangun.com/gogle-taktyczne-typ-desert-locust-black-acm

 

Ale dopiero teraz doczytałem :"UWAGA!

PRODUKT NIE JEST PRZEZNACZONY DO WYKORZYSTYWANIA PODCZAS GIER TAKTYCZNYCH/WOJENNYCH/ASG."

Link to post
Share on other sites

Co do ochrony oczu to ja moge polecić okularki Maxim Ballistic. Wytrzymałe (strzał z 10m przy 580 fps i tylko zielona mgiełka po kulce która zeszła po dmuchnięciu na nie) jak i również jakoś strasznie nie parują.

 

Ps:Mają wytrzymałość szkieł klasy FT.

Link to post
Share on other sites

Tym tekstem o przeznaczeniu produktu do gier ASG itd. to się nie przejmuj. Zresztą po zakupie repliki również uświadczysz w instrukcji tekstów typu "nie strzelać do ludzi".

Ale jest pewna różnica. O ile podczas zabawy w ASG repliką możesz strzelić do kumpla lekceważąc instrukcję, tak już o ochronie oczu musisz poczytać poradniki oraz stosować się do norm jakie dane okulary/gogle prezentują.

 

Tutaj masz poradnik:

 

http://wmasg.pl/pl/articles/show/342574?highlight=ochrona

 

Czy coś się od tamtego poradnika zmieniło? Z pewnością doszły nowe produkty, równie bezpieczne, albo i bardziej. Wtedy należy zaprzyjaźnić się z Google.pl i szukać informacji na temat danego produktu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli myslałeś o snajperstwie na sam początek to daruj sobie nie tyle ze względów na koszty(za 600zł idzie złożyć b.dobrze strzelające swd na 85m

 

 

W marzeniach sennych chyba. Koszt złożenia sprężynowej snajperki o stabilnych parametrach przekracza 2000pln. Mimo zapewnień znawców że konwersje i takietam inne bzdety się da powsadzać że wyjdzie za 1300. Owszem wyjdzie 500fps z różnicą między strzałami rzędu 100 fps. I będzie to siało jakbyś pluł grochem z rurki.

 

Co do okularów ochronnych JAK JESZCZE KTOŚ NAPISZE ŻE CHIŃSKIE PODRÓBKI SĄ BEZPIECZNE W UŻYCIU TO POJADĘ I DO DUPY NAKOPIĘ. JAK CHCESZ RYZYKOWAĆ SWOJE OCZY TO PROSZĘ ALE NIE NAMAWIAJ DO GŁUPOTY INNYCH.

 

Okulary i gogle TYLKO z atestem. Mogą być Bolle, Uvexy Czy jakiekolwiek balistyki a nie z dopiskiem "TYPU". Tanie dobre gogle można kupić od użytkownika Zielona Pantera na Allegro.

Link to post
Share on other sites

Bolle dender. Najtańsze sprawdzające się gogle, ale bez hełmu możesz wyglądać w nich groźnie [LINK]

Uvex I-vo tanie, wygodne okulary.

Edit - Z giet Boyi, nie wygląda jak zabawka, strzela tak samo (może odrobinę lepiej) jak JG.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Można bawić się sprzętem od razu po wyjęciu z pudła, jednak warto wymienić gumkę hopup, żeby nieco poprawić zasięg oraz skupienie. Polecane gumki to zielona G&G, czarna SYSTEMA. strategicznym posunięciem jest kupno markowego akumulatora oraz ładowarki mikroprocesorowej. Jednak z tym można się wstrzymać do momentu pierwszych kłopotów z tym co fabryka dała :D

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Napięcie może być większe. Jeśli mówimy o fabrycznych mechanizmach w gearbox to na ogniwach NiMh max. 9,6V, jeśli LiPo to max. 7,4V. Możesz wymienić również lufę jednak to już większy wydatek ~300pln jeśli nowa lufa ma zauważalnie wpłynąć na osiągi, tanich luf nie ma sensu kupować, gdyż dają mierne rezultaty lub nie dają ich wcale. Z dobrych producentów kulek mogę polecić G&G, Guarder oraz Madbull. Ja Testowałem wiele rodzajów i do gustu najbardziej przypadły mi G&G.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ok, czy akumulator musi być o tym samym napięciu ? czy można wsadzić mocniejszy ?

Rozumiem ze lufy nie trzeba wymieniać ?

I jeszcze pytanko, jakie kulki są polecane ?

Akumulatora wymieniać nie musisz. Natomiast przyda się kupić dobrą ładowarkę. Fabryczny akumulatorek odwdzięczy się jak nie będziesz go szarpał ładowarką z pudła z repliką. Od razu ostrzegę przed ładowarkami firmy Batimex i podobnymi. Najsensowniej kupić ładowarkę Turingy lub Imax (wydatek rzędu stuparu złotych ale się opłaci).

Lufy nie musisz wymieniać ale można poprosić sklep o montaż lepszej gumy hopa. Dobre sklepy robią to za darmo (o ile kupisz u nich i gumkę i replikę).

 

Kulki polecę jak najbardziej okrągłe ;D Poczytaj Poradnik z tematów przyklejonych. Naprawdę znajdziesz tam odpowiedzi na 90% swoich pytań.

Link to post
Share on other sites

Arend i tu się zdiwisz bo ja swoje swd złożyłem za bagatela 600zł( replika 220 , lufa guarder 200zł , gumka g&g 36zł , sprężyna czeska m170 25zł i czeska komora hop-siup 100zł) co pozwoliło mi osiągnąć ponad 85m zasięgu maksymalnego i 75m zasięgu skutecznego(9/10 trafień w cel o wielkości 40cmx30cm oczywiście replika była odpowiednio ustabilizowana aby wyeliminować czynnik ludzki jak i strzelanie odbywało się w lesie przy bezwietrznej pogodzie) A co do mocy to na chrono po 10 strzałach średnia wyszła 585fps(582 najmniej , 590 najwięcej) więc mit że na dobrą snajperkę trzeba wydać xxxxzł nie jest jednak prawdziwy dla swd choć fakt faktem że przy samej replice spędziłem ok.8 godzin zanim wszystko było tak jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

to już na offtop wchodzi ale SWD nie ma tak słabego zatrzasku jak MB itp, łopatologiczna konstrukcja, a tłok obraca się przy każdym naciąganiu sprężyny co powoduje ścieranie się równomiernie. Sam tłok z metalowym wzmocnieniem kosztuje około 50zł tak więc i tak nie tworzy to xxxkzł na dobrą sniperke. SWD jest najtańszą bazą w której trzeba tylko serca żeby spełniała swoje zadanie.

Link to post
Share on other sites

ostatnie pytania i można zamykać.

 

Replikę zamawiam taką http://gunfire.pl/pr...310-JG1138.html

 

które oksy wybrać :

http://gunfire.pl/product-pol-1152193145-Okulary-I-vo-bezbarwne-oprawki-niebiesko-pomaranczowe.html

http://gunfire.pl/pr...-bezbarwne.html

 

jaki akumulator dodatkowy i jaka ładowarka

 

Chcę kupić wszystko na raz, akurat jest -21% w gunfire to skorzystam.

Edited by Enemy_Killed
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...