Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Filigranowe lipo ~7-9 V do prowadnicy


Recommended Posts

Witam.

Jako że moja kolba sf się rozleciała a i dobiegł kresu żywot niklowo-kadmowej baterii w używanym przeze mnie HK, czas wpasować nową batkę. I tu zaczynają się schody. Bateria musi mieścić się w prowadnicy - to jedyne kryterium i jest ono niestety ciężkie do obejścia.

Klasyczne lipo dzielone mieszczą się nie dość że na styk, to jeszcze wystają na tyle iż uniemożliwiają normalne korzystanie z kolby sf ( jestem dość pokaźnym chłopem, lecz mam wieloletni nawyk „krókiego” składania się, więc używam pierwszych trzech nastaw ustawienia kolby , i te akurat są blokowane przez baterię oraz T-złączkę ). Dodatkowo mam tam wciśnięty MOSFET… Bateria zatem, nie dość że musi być wąska, to jeszcze krótka. Pojemność nie jest jakimś potężnym kryterium, ponieważ działam głównie milsimowo i nigdy jeszcze nie zdarzyło się żebym wystrzelił więcej niż 11 magów w trakcie trwania dwudniówki, więc mizerne są szanse na to że będę potrzebował Batki o jakiejś dużej pojemności. Dotychczas używałem duo sticka pod SF który u schyłku swojej kariery miał … około 800 mAh pojemności ( pewnie nadal bym go używał gdyby nie pęknięta kolba i pocięte kable ).

I tu meritum:

Może ktoś z Was spotkał się z Lipo krótszym niż 120 mm, mieszczącym się do prowadnicy karabinków rodziny M4 o pojemności większej niż 900 mAh i napięciu między 7 a 9 V ?

 

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

http://www.rc4max.co...06.html<br /> Ten LiPo wchodzi do teamowego Siga 556 KA w prowadnice kolby z PicoSSR, kolba Magpull CTR, brak możliwości zsunięcia kolby do pozycji 0 oraz 1. Mam nadzieje że jakoś to pomoże :icon_smile:

 

Redoxy 7,4V LiPo scalone poniżej 1000mAh maja długość nie wiele przekraczającą 101mm

 

http://allegro.pl/turnigy-nano-tech-1000mah-20-40c-i3602194594.html

Nie miałem w rękach więc nie wiem czy pasuje ale po wymiarach sądzę że wejdzie :)

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Lipo między 7-9 V ? Tylko 7,4, innego nie widziałem. Obawiam się, że nie ma baterii o takich wymiarach...

Też nie widziałem ( i prawdopodobnei nie zobaczę , no chyba że się prawa fizyki i chemii zmienią ;) )

Po prostu spisywałem ogólne założenia.

 

A może ktoś potrafiłby zmontować coś takiego z istniejących ogniw ?

Link to post
Share on other sites

Widziałeś kiedyś prowadnice kolby M4 że polecasz takie cele do łączenia w pakiet ? Gołym okiem widać że ni jak to wsadzisz do prowadnicy kolby....

Posiadam M4, siedze w robocie i niestety nie mam przy sobie karabinu zeby to sprawdzić :icon_smile: staram sie pomóc.

 

ps. czytaj ze zrozumieniem, ja nie polecam tylko proponuję a to spora różnica.

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest jak ktoś stara się pomóc a nie wie jak i popełnia błędy lub źle doradza ale to inny temat.

A wiedza z akumulatorów LiPo też nijaka ?

Bo z tej celi co proponujesz to autor wystrzeli może z dwa magazynki kulek jeśli złożyłby z tego pakiet 7,4V... (300mAh pojemności).

Jeśli coś proponujesz to proponuj rozwiązania sprawdzone przez samego siebie.

Tak wiem, hejt....

 

ja bym użył ogniw cylindrycznych

Li-Fe LiIon to 18mm średnicy i aż 66mm długości ogniwa. Czytajcie co autor opisał w pierwszym poście. Pakiet nie może przekroczyć 120mm do tego jeszcze kable i wtyk... Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Ja staram sie mu pomóc w dośc beznadziejnej sprawie. Jeżeli chce lipola, którego nie dostanie to może kompromisem będzie zlepienie z dwóch jednego ( chociaż już wiemy, że nie wejdzie ) albo przyzwyczajenie się do kolby w pozycji od 3 w górę. Przestań hejtować i używać wiedzy do pokazywania ile to wiesz. Zgromadziliśmy się tu żeby pomóc koledze w problemie a nie ściganiu innych :icon_smile:

 

Btw składam repliki tak samo jak Ty więc nie wytykaj mi proszę.

 

Autor tematu musi przemyśleć czy aż tak bardzo będzie przeszkadzała mu kolba w pozycji 3. Kompromis zawsze spoko.

 

Ps. 2X300 mah przy 7,2V starczy spokojnie na kilka magazynków, no chyba że to replika z m150 :icon_wink:

 

Edyta: 43x17x6 x2 ( dając ogniwa wzdłuż ) daje pakiet o długości 8,6 cm. Za szeroki na bank nie bedzie!

 

http://gunfire.pl/pr...h-7-4V-20C.html ta bateria spokojnie wchodziła do mojej prowadnicy i zostawało jeszce miejsce na kable.

 

Porównując wymiary redoxa widać jak na dłoni, że jest większy niz opcjonalna samoróbka. Więc albo redox, który ma 11 cm więc mieści sie w przedziale lub samoróbka. Pojemność samoróbki mniejsza, ale i wymiary duźo mniejsze.

Edited by Said
Link to post
Share on other sites

Ad wyżej:

Wychodzę z założenia że przedmiot jest dla mnie a nie ja dla przedmiotu...

Niestety baterie cylindryczne wchodzą do prowadnicy lecz nie zostaje już miejsca na kable. Stąd właśnei cały problem. Nie wiem czy mam jakąś niestandardową prowadnicę czy producenci po prostu nie mają technologicznych możliwości produkowania baterii w całości chowających się w prowadnicy czy po prostu nie wpadli na pomysł produkcji mniejszych gabarytowo ogniw ( nawet niewielkim kosztem pojemności - dla "ebankowicza" czy użytkownika wysilonej repliki będzie to problem, ale dla sporej części graczy pojemność nie jest podstawowym kryterium. Ponadto w teren na 2X - 7x godzin i tak zabiera się zapasową lub zapasowe baterie ).

BTW. Używam karabinka w stokowej konfiguracji ponieważ mogę z nim oprócz lasu śmiało wejść do budynku - więc bateria potwór nie jest mi potrzebna.

 

Edit: Dziwi mnie że nikt do tej pory nie zadał tego samego pytania co ja.

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

Hmm... Danesz ma spore wymagania i w sumie jak chce batkę absolutnie tylko w prowadnicy to trzeba kombinować.

 

Może by tak trzymać batkę w prowadnicy ale mosfet przerzucić na przód? Oczywiście kable idą wtedy w kilometry ale parę centymetrów się zyska.

 

Edit. A skoro w batkach cylindrycznych nie ma miejsca na kable to trzeba by pomyśleć o jakimś systemie szybkiego wpinania batki gdzie ta byłaby wpychana do prowadnicy. Ale nie wiem czy znajdzie się wtyczki do tego a tym bardziej polutuje. Chyba, że jedna wtyczka bo masa po obudowie?

Edited by echelon_
Link to post
Share on other sites

Echelon. Myślałem o wpinaniu batki w T-złączkę ale jest problem z przymocowaniem tego ( męskiej wtyczki ) w stopce prowadnicy :(. A mosfet z przodu... W tą stronę nie poszedłem. Może to jest pomysł. masy w obudowie bym unikał.

Chcę batkę w prowadnicy żeby mi się kable nie poniewierały między puchą a korpusem. Uparłem się róznież na używanei kolby którą mam ponieważ jest to prezent od mojego kolegi. Zjeździła z nim kawałek świata więc tu idzie o sentymenty. :icon_wink:

Edited by danesz
Link to post
Share on other sites

No właśnie przy T będzie pewnie problem z przymocowaniem. Tu trzeba pomyśleć o czymś zupełnie innym, z poza świata ASG.

 

A dlaczego boisz się masy na obudowę? Bo zwarcie? No ryzyko jest ale chyba na tyle małe, że można ryzykować usmażenie ogniw. Przetarcie mechaniczne kabli mało prawdopodobne, najwyżej te w GB które lecą obok silnika. Ale to trzeba sprawdzić w GB który kabel jest bliżej piasty silnika i jeśli to masa to obudową puścić masę albo odwrotnie.

 

Przy jednym biegunie na obudowie a drugim na wtyczce to wtedy złącze mogło by być przyklejone do łebka śruby mocującej prowadnicę kolby. Zamiast dokręcać śrubę płaskim śrubokrętem dokręcałbyś innym kluczem. O! Np. wtyczka w kształcie imbusa i dokręcanie prowadnicy tymże kluczem.

 

Tu potrzeba serwisanta z zacięciem do eksperymentów.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem, rozwiązałem go zakupem kolby:http://www.taiwangun.com/nylonowa-kolba-taktyczna-black-acm + bateryjka np. taka http://taktyczny.com/baterie-i-adowarki/7-4-v-lipo/hellfire-akumulator-lipo-7.4v-1280mah-20-c-11.html. Ja w swojej używam 11,1v/2400mah i nie da się tylko ustawić kolby na pozycję 0, ale w baterii z linka pełna regulacja od 0 do 5.

Link to post
Share on other sites

Li-Fe LiIon to 18mm średnicy i aż 66mm długości ogniwa. Czytajcie co autor opisał w pierwszym poście. Pakiet nie może przekroczyć 120mm do tego jeszcze kable i wtyk...

Verb nie znasz innych rozmiarów ogniw?

 

Oczywiście, że są ogniwa mniejsze gabarytowo np 16340 czyli 16mm średnicy, 34mm długości, 0 czyli typ walca. Ale one są za mało wydajne do asg (10C przy pojemności rzędu 500-800mAh daje od 5-8,5A więc za mało). Są większe ogniwa np 18500 i one moim zdaniem będą najlepszym wyborem.

 

edytka: przecinek.

Edited by virusotron
Link to post
Share on other sites

Verb nie znasz innych rozmiarów ogniw?

 

Oczywiście, że są ogniwa mniejsze gabarytowo np 16340 czyli 16mm średnicy, 34mm długości, 0 czyli typ walca. Ale one są za mało wydajne do asg (10C przy pojemności rzędu 500-800mAh daje od 5-8,5A więc za mało)

edytka: przecinek.

No to jeśli są nie wydajne do zastosowań w ASG to o czym tu mowa ??
Link to post
Share on other sites

Tanesz - pomyśl o pokrowcu na baterię na kolbę.

W prowadnicy batkę będziesz miał na wcisk, więc o zabezpieczeniu podprądowym będziesz mógł zapomnieć. W związku z tym, jeśli za dużo wystrzelisz będziesz mógł mieć problem przy ładowaniu (puchnięcie, lub całkowita śmierć baterii)

Nie tak dawno na jednej z sobotnich strzelanek w poznaniu zdarzyła się też sytuacja z "płonącą kolbą", bo jeden z uczestników za mocno docisnął LiPo w prowadnicy.

Mając LiPo w takim pokrowcu nie będziesz musiał się martwić dopasowaniem batki, bo włożysz tam w spokoju dowolne LiPo razem z systemem UVP.

 

Jeśli chodzi o samą batkę do prowadnicy to proponuję to:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_516&products_id=7623&name=VB_Power_-_Bateria_AEG_-_LiPo_-_11,1V_-_15C/30C_-_1300mAh

 

Zaznaczone w opisie, że batka pasuje do prowadnicy m4 - jeśli nie będzie pasowała możesz się na to powołać, i zwrócić baterię do sklepu.

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...