Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Zamierzam "zmagpulizować" moje M4. Wobec czego mam dość proste pytanie:

 

czy jakość elementów konwersji Magpula różni się jakościowo od kopii ACM na tyle że warto płacić 3-4x wielokrotność ceny?

 

jak wygląda sprawa kolorów? Łamię się między DE a czarnym. Czy kolory w ACM są znośne?

 

Zamierzam zakupić:

 

chwyt przedni MOE

chwyt pistoletowy MOE

rączkę MVG

kolbę CTR

+ jakieś drobne dodatki

 

I z góry proszę o wstrzymanie się z wypowiedziami jakie ACM jest szajskie i się rozpada. Pytanie jest konkretne i skierowane do osób które miały styczność zarówno z oryginałem jak i kopią. Kwota jest spora nawet w wypadku części ACM, o oryginałach nie wspomnę.

 

Z góry serdecznie dziękuję.

 

PS. Jeśli podobny temat już istnieje, a niestety nie udało mi się do takiego dokopać, to proszę o wskazanie takowego nawet na PW.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Na ostrą tego pakować nie zamierzam:)

 

Jedyne czego w kolbie się obawiam to że będzie latać na prowadnicy (KWA). Natomiast widziałem że chińskie kolby (np SF od JG) w KWA siedzą wręcz jak przyklejone, ciężko jest je przestawić (co w sumie bardzo mi pasuje). Zamierzam sprawdzić to w sklepie przymierzając do prowadnicy.

 

Problem niedoskonałości i nadlewek to chwila roboty. Wiem że ACM ma kiepskie oznaczenia, ale średnio mi na nich zależy:)

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Z moich doświadczeń z chińskimi gratami magpulowymi to polecam kolbę nazywaną jako v2. Jest jakoś lepiej wykonana od v1, nie ma głupiego czegoś z przodu i jakaś taka ogólnie fajniejsza. Jak miałem do czynienia z dwoma v1, obie siedziały jakoś krzywo na prowadnicy, latały jak wściekłe i nie dało się tego zlikwidować izoldą/rzepem, bo luźny był ten bolec co wchodzi w otworki na prowadnicy. Ale v2 są eleganckie. Co do przedniego chwytu MOE to spotkałem się 3 razy. Raz z azteko, słaby szpej. Drugi raz z TG, dwukrotnie (brałem za punkty, potem komuś sprzedawałem) i były świetne, gruby, masywny plastik, ładne oznaczonka.

Link to post
Share on other sites

To jest PTS robiony przez Magpula na rynek airsoftowy. Oryginały nie mają w nazwie PTS. Swoją drogą ja kupiłem chyba z Azteko CTR'kę i do mojego HK nie pasowała absolutnie, bolec który wchodzi w otwory na prowadnicy był za krótki i kolba się nie blokowała :(

 

To, że ktoś pisze, że producentem jest Magpul, nie oznacza, że tak jest. Chinole od pewnego czasu nie boją się podrabiać Magpula na takim poziomie, by nastepnie sprzedawać to jako oryginały,

Link to post
Share on other sites

Właśnie na dniach zakupiłem front od chinczyków :icon_smile: pierwsze wrażenie bardzo dobre...łdanie spasowane, bardzo mało nadlewek, dość solidny gruby plastik o lekko chropowatej fakturze. Problemy zaczeły się z instalacją tego na KWA. Nie wiem jakim cudem chinskie 7" jest dluższe o jakieś 5 mm i za cholere nie chcialo wejść na delta ring. Napiłowałem się naszlifowałem i teraz siedzi :icon_biggrin: Szczerze mówiąć spodziewałem sie że tak może być, stąd może, mimo wszystko, moja dobra ocena :icon_smile: Chwyt mi się podoba

Edited by deber
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą ja kupiłem chyba z Azteko CTR'kę i do mojego HK nie pasowała absolutnie, bolec który wchodzi w otwory na prowadnicy był za krótki i kolba się nie blokowała :(

miałem ten sam problem z CTR v1 krakmanów , że bolec nie blokował kolby (M4 PJ). Dałem sobie z tym radę, przesuwając otwór blokujący oś obrotu dźwigni tego bolca - na ciepło zrobiłem nową dziurkę i poskładałem. Dodam, że kolba prawie nie miała luzu na prowadnicy i przesuwała się z fajnym oporem.

Link to post
Share on other sites

Właśnie na dniach zakupiłem front od chinczyków :icon_smile: pierwsze wrażenie bardzo dobre...łdanie spasowane, bardzo mało nadlewek, dość solidny gruby plastik o lekko chropowatej fakturze. Problemy zaczeły się z instalacją tego na KWA. Nie wiem jakim cudem chinskie 7" jest dluższe o jakieś 5 mm i za cholere nie chcialo wejść na delta ring. Napiłowałem się naszlifowałem i teraz siedzi :icon_biggrin: Szczerze mówiąć spodziewałem sie że tak może być, stąd może, mimo wszystko, moja dobra ocena :icon_smile: Chwyt mi się podoba

To jest kwestia korpusu KWA, podobnie zresztą jak w APS fronty MP trzeba piłować.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...