Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN P90 Classic Arms czy G36K ARES?


Recommended Posts

Witam. Niecałe dwa miesiące temu napisałem posta w sprawie repliki i oporządzenia. To drugie wiem już jakie kupię, ale z repliką cały czas się zastanawiałem. Cm040, SWD i wiele, wiele innych. Ale zdecydowałem się kupić jedną z tych replik które są w temacie. Którą z nich warto kupić? Kategorie oceniania:

Zasięg: 1-10

Celność:1-10

Ergonomia:1-10

Możliwości tuningowe:1-10

Dostępność części zamiennych:1-10 {bo nie chcę czekać miesiąc na części z zagranicy}

Proszę też o małą notkę pod każdą oceną i jedną podsumowującą.

Link to post
Share on other sites

A nie prościej zacząć od pomacania, która lepiej w ręku leży?

 

Mnie G36K w ręku kompletnie nie leży (podstawa przeziernika za blisko oka mi wypada) ale mnóstwo ludzi ją chwali i uważa za bardzo wygodną.

P90 wygląda kosmicznie, i choć biegam z nią od lat, to nadal uważam, że magazynki są dzikie, i wymagają dobrego przemyslenia...

Link to post
Share on other sites

Mając ponownie wybór wziąłbym P90, ale nie od classic army, lecz g&g, king arms.

Mała, zgrabna, lekka.Jak ją dobrze poskładasz to masz swego rodzaju cichego zabójcę.

W swoją petkę włożyłem trochę pieniędzy, ale odwdzięczyła mi się świetnym zasięgem i skupieniem, w porównaniu do reszty aegów na polu.

 

Części do p90 jest wpip, tylko trzeba umięć szukać, szkielet gb jest pancerny, i 500 fpsów idzie z palcem w tyłku wyciągnąć.

Mi magi się cięły. Winą był wysoki rof. Założenie sector clipa rozwiązało problem.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Strzelam się od 6 lat. Miałem w rękach rożne repliki. Gdybym miał wybrać od początku tylko jedną replikę to było by P90 (teraz mam 3: 2 z TM i 1 z G&G) za ergonomiczność poręczność, gabaryty, możliwość strzelania z jednej ręki, łatwość rozbierania gearboksa oraz jego tuningu, dostępu do zestawu lufy

W zależności od wersji - są dwie - P90 KA ma dostęp do szybkiej wymiany sprężyny (są wersje bez tej możliwości oczywiście tańsze) oraz różna wielkość łożysk. Z magazynkami jest jeden problem - ich wielkość oraz ich przenoszenie. Na razie biegam z dwoma ładownicami udowymi, i jakoś to zdaje egzamin. W swoich P90 mam lufy 380 mm (przedłużka plus tłumik) i 318 mm (przedłużka). Zawsze to parę fps więcej oraz trochę lepsze skupienie. Co do magazynków działających przy ROF 18k/s:

- hi-cap CA 300 kulek: słabo działa trzeba wyjmować i ciągle go nakręcać

- jakiś chiński low-cap (MiC) 68 kulek działa dobrze;

- low-cap Tokyo Marui 68 kulek działa dobrze + super wygląd (atrapy nabojów) ale drogi;

- mid-cap King Arms 100 kulek - działa dobrze - w tej chwili najlepszy wybór do P90 (dobry współczynnik jakość/cena) zwłaszcza jak się zamówi pięciopak z zagranicy: http://shop.ehobbyasia.com/king-arms-100rd-magazine-for-p90-aeg-5pcs-box-set.html.

Części zamienne oczywiście można szukać tych do gearboksa v.6 (na zagranicznych forach piszą że KA skopiował gearboks TM) specyficzna dla v.6 jest głowica cylindra,komora hop-up, popychacz i dysza do p90, ale tak naprawdę większość części pasują od zwykłego v.2 (zębatki,prowadnice sprężyny itp.). Co do tuningu problem jest ze szkieletami (przynajmniej do TM) - ale rozsądny tuning do 450 fps powinien wytrzymać. Wadą jest też często łamiąca się listwa odpowiedzialna za semi - replika strzela tylko na ciągłym.

Zasilanie: tu jest problem ponieważ miejsca na baterię jest mało - do TM wejdzie batka 7,4 V 2200 mAh Redoxa, przy mosfecie (ważne bo styki się palą i ciężko dostać nowe) i sprężynie m110 Guardera i zębatkach JG daje ROF 18k/s - dla mnie wystarczy - magazynek 100 kulek schodzi w 6 sekund.

Na deser francuska recenzja KA P90: http://www.france-airsoft.fr/forum/index.php?showtopic=174788

Link to post
Share on other sites

Warto dodać, że są 2 generacje/wersje king armsa.

 

"Ekonomiczna"- bez szybkiej wymiany sprężyny, błyszczące body ok. 800zł

"Pro"- szybka wymiana sprężyny, matowe body i coś tam jeszcze. Ok 1100zł.

 

Ode mnie.

Na samym początku wywal stockowe kable, wymień na modelarskie + dowolny mosfet. Oszczędzisz styki, które są ciężko dostępne.

 

@ raubritter

Ubiegłeś mnie ; p

 

Proooosze skrobnij jakąś foto reckę tej od g&g bo jedyne jakie znalazłem, są z forum kanadyjskiego.

Jak się greendot sprawuje w porównaniu do teemki?

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Classikowskie p90 trzeszczy. I ogólnie jest cienko wykonane. KA w zasadzie wykonane jest trochę lepiej. Ale jeżeli chcesz p90 to najlepsze jest TM. Co ciekawe ACM/Gunfire wykonane jest dobrze (lepiej niż KA i o niebo lepiej niż CA). A G36 też mi nie leży. Choć też jest polecane jako niezła replika.

Poziom dostępności części dla obu replik jest niezły, choć oczywiście części najwyższego sorty są dostępne tylko za granicą lub na zamówienie.

Link to post
Share on other sites

Ja polecę od siebie G36. Ja mam w wersji C i ogółem w stocku replika strzela bardzo dobrze. Części wymiennie idzie dostać prawie wszystkie oprócz szkieletu GB który jest pancerny i spokojnie wytrzymie m150. P90 mam ale od ACM i bez wymiany na dzień dobry kabli i mosfetu to jest lipa. Plus do tego szybko zużywa się w P90 tryb semi ale to w ACM nie wiem jak jest w KA i innych.

Link to post
Share on other sites

Proooosze skrobnij jakąś foto reckę tej od g&g bo jedyne jakie znalazłem, są z forum kanadyjskiego.

Jak się greendot sprawuje w porównaniu do teemki?

Porządna recka P90 G&G będzie po 10 listopada.

 

Kończąc off-topa: zadzwoń do zbrojowni i się dopytaj - po cenie sadzę, że jest to ta tańsza (tactical). Widziałem gearboksy bez możliwości wymiany sprężyny w najwyższej wersji P90 (ultra grade) - zdjęcia http://www.france-ai...howtopic=174788. Co do zawartości standardowego gearboksa P90 KA:

 

P1010951.JPG

 

To też z francuskiego forum: tu poszedł tłok - dodatkowo aluminiową głowicę tłoka wymieniłbym w pierwszej kolejności.

 

 

Szanowni koledzy, nie miejcie mi tego za złe ale dyskusję o mosfetach przeniosłem do miejsca do którego o wiele lepiej pasuje: http://forum.wmasg.pl/topic/56980-oficjalny-p90/page__st__1420

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Ponieważ dzięki opiniom wielu forumowiczów portalu WMASG.PL wybrałem FN P90 KA jako moją pierwszą replikę proszę o pomoc w wyborze munduru. Na początku planowałem zakup G36 czyli planowałem stylizować się na żołnierza BW. I tu pytanie. W jakich kamuflażach biegają żołnierze z P90

Edited by Taktyczny Tricerxd
Link to post
Share on other sites

Ponieważ dzięki opiniom wielu forumowiczów portalu WMASG.PL wybrałem FN P90 KA jako moją pierwszą replikę proszę o pomoc w wyborze munduru. Na początku planowałem zakup G36 czyli planowałem stylizować się na żołnierza BW. I tu pytanie. W jakich kamuflażach biegają żołnierze z P90

Zajrzyj na stronę angielską wikipedii : http://en.wikipedia.org/wiki/FN_P90 i masz listę, kto używa P90. Jak ci nie pasuje żadna formacja to wybierz coś tańszego (niemiecki flecktarn, brytyjski DPM) zwłaszcza, że trochę się wykosztowałeś na replikę. Ładownice na magi ja swoje mam w kolorze olive w lesie się sprawdzają.

Link to post
Share on other sites

Tam od razu porada ja napisałem że G36 na jego miejscu bym wybrałi i , że ludzie piszą że niby JG dobre gietki robi .

PORADA ...

A Ty jakbyś mial kasę (bo tak z tytułu tematu wnioskuję, że gościa nie interesują chińskie wyroby) i do wyboru gietę Aresa i JG to byś kupił JG ? skandal... Poza tym kolega już dokonał wyboru więc nie wiem po co to pisałeś :) Edited by dymek_nh
Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam. Jeśli już tyle planuję wydać na replikę to może wezmę ten mundur BW, a nie będę kupował drogich multicamów itd. Zawsze w przyszłości mogę coś takiego dokupić. Dziękuję przede wszystkim użytkownikowi raubritter, Errhile, Arendowi i Nitro za pomoc w wybraniu repliki i dobraniu do niej takich rzeczy jak mostef i inne by lepiej działała.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...