Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza repilka dla kobiety


Recommended Posts

Kwestię repliki jeszczę rozważę, nadal mam dwa typy, pójdę w teren, pooglądam, pomacam i zobaczę co bardziej mi odpowiada

 

A żeby nie zakładać osobnego tematu, mam jeszcze pytanie w kwestii okularów, bo wiem że na pewno chcę okulary i wiem że z uvexa, ale nie wiem czy przyciemniane, bezbarwne czy np. żółte, jak to się sprawdza w terenie?

 

I pytanie odnośnie munduru, gdzie jest największy wybór?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I pytanie odnośnie munduru, gdzie jest największy wybór?

 

Zależy ile masz pieniędzy na mundur i jaki kamuflaż Cię interesuje.

Currahee, MIWO L., Helikon. Znajdziesz bez problemu ;)

Możesz szukać na allegro czegoś w wz.93, flecktarnie lub dpmie.

 

Co do okularów to lepiej przymierz przed kupnem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kolor szybki to jeśli miałbym wybierać jedną to brałbym bezbarwną. Jest uniwersalna i sprawdzi się w każdych warunkach oświetleniowych. Żółte są podobno dobre przy słabym świetle - nie sprawdzałem, nie wypowiem się, ale wiem, że ciemne są problematyczne w budynkach. W budynkach często jest ciemno, a gdy do tego dołączymy przyciemnienie od szybki to prawie nic nie widać. Nie mówiąc już o walkach po zmierzchu.

Link to post
Share on other sites

No i pech...

zdecydowałam się na GFG14 i jak na złość "produkt niedostępny", muszę czekać na dostawę.

 

Ale w między czasie zapytam o zapasowy magazynek do tej repliki, jaki kupić? hi-cap? (prosiłabym o jakieś linki z gunfire)

 

No i jeszcze pytanie odnośnie kulek, jak gramowo je odpowiednio wybrać?

Link to post
Share on other sites

Kulki pewnie 0,25g będa dobre.

Jeśli chodzi o magazynki to kupiłbym przede wszystkim adapter na magi od eMki (STANAGi). Zdaje się, że łatwiej o ładownice na takie magi (i chyba też jest większy wybór samych magów).

Natomiast jeśli chodzi o wybór typu magazynka to nikt za Ciebie nie zdecyduje. Część ludzi lubi lowy/real, inni lubią midy, a niektórzy hi-capy. Ogólnie low/real capy dają większe poczucie realizmu (częste zmiany maga, ostrożniejsze sypanie kulkami), hi-capy to zaprzeczenie realizmu i w dodatku "trzeszczą" (kulki znajdują się tam w dwóch "komorach", w jednej leżą jak Tic-Taci w pudełeczku i tak samo hałasują, a druga to typowa rurka, która podaje je do repliki), trzeba je też podkręcać (by przekazać kulki z pierwszej komory do rurki). Midy są jakby po środku, ale nie trzeszczą i nie trzeba ich podkręcać.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Hicapy są troche frajerskie. Ludzie któzy ich używają są jak zawodnicy MMA walczący na puchowe poduszki. Najlepiej kupić realcapy które oferują największy realizm, ale wiadomo że na początku budzet jest ograniczony i potrzebne są pojemne magi. Datego polecam midcapy - mieszczą zazwyczaj ponad 100 kulek, jednak nie grzechoczą jak zabawki dla niemowlaków co jest mankamentem hicapów. Do tego wszystkie kulki po załadowaniu są gotowe do wystrzelenia, w hicapach trzeba co chwila kręcić kółkiem żeby doładować kolejną porcję.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Jeden hi-cap dołączony do zestawu zazwyczaj wystarcza. Sam jestem fanem low-capów, ale jeśli przeładowywanie nie sprawiałoby mi frajdy, to zostałbym przy tym jednym hi-capie. Mniej babrania się, a i tak wszyscy dookoła jadą po najmniejszej linii oporu i kręcą kciukiem :icon_razz:

Tak czy inaczej: Kwestia gustu.

 

Co do mid-capów, to z tego co słyszałem, bywają problematyczne. A szybki to tylko przezroczyste. Ciemne częściej utrudniają niż pomagają.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

W kwestii umundurowania polecam kontraktowe mundury (Firmy typu helikon i inne chińskie odpowiedniki nie są zbyt żywotne),

Najtaniej wyjdzie DPM brytyjski lub Flectarn BW

 

Edit: Miałem ze 3 lata temu prawdopodobnie low-capy z BOYI i z tego co pamiętam współpracowały dobrze z gita JG i CA

Edited by adrian0403
Link to post
Share on other sites
(...) A tak serio to albo MP5K PDW Cymy albo, jeśli znajdziesz, Tokyo Marui (zagadaj do Axela, miał swego czasu używkę na spyl, a to uczciwy chłop jest).

Pytanko, a co masz przeciwko MP5KPDW [Galaxy]? Jak dotąd od czterech lat, MP5K [Galaxy] było niezawodne w rękach Św. Pam. Aris a i teraz służy jako replika zastępcza, awaryjna, gdy komuś z naszego Regimentu coś nawali...

 

(...) No i jeszcze pytanie odnośnie kulek, jak gramowo je odpowiednio wybrać?

Moim skromnym zdaniem polecam G&G 0,25. Warto używać dobrych kulek, nawet do luf stockowych.

 

Tak.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

1. GFG14 - fajna replika na start - dobry wybór

2. okulary uvex oki - radzę dokupić jakiegoś stalkera do nich - zęby jak oczy też nie odrastają

3. kulki - do mocy GFG14 0,25 lub 0,23 - najlepiej sprawdzić empirycznie

4. adapter na STANAGi - jeśli nie planujesz dokupić w przyszłości repliki serii M4/16, HK416 itp to raczej nie polecam, konstrukcja adaptera jest taka, że zwalniacz maga jest z lewej strony (nie jak w serii M z prawej) i przez to łatwo o nieplanowane wypięcie maga

5. magi - wszystko zależy jak chcesz się bawić i z kim - co do samych magów wg. mojej prywatnej opinii najfajniej pracują te od jg, magi do serii G36 można spinać ale można też upiłować zaczepy (lub same się połamią) - łatwiej wtedy wpakować je i wyciągać z ładownic. Co do samych ładownic to jeden mag G36 spokojnie wejdzie do ładownicy 2x STANAG pod warunkiem, że ta nie ma jakiś wew. krawędzi (STANAGi sa gładkie magi G36 mają poziome krawędzie i ww. zaczepy, które zahaczają się o większość wew szyć w ładownicy co utrudnia ich wyjmowanie).

6. było coś o kolbach - w G36 oprócz standardu możesz zmienić kolbę na tą rozsuwaną lub kupić adapter kolby do M4 (w obu przypadkach można wtedy przenieść zasilanie na tył).

7. kolimator/optyka - najlepiej wypróbuj u kogoś i sama oceń czy w ogóle Ci to potrzebne

8. mundur - jak pisali wyżej, kup demobil BW przy Twoich 155 cm kupisz za śmieszne pieniądze (fajne i praktyczne są kombinezony pancerniaków BW - mieli a może mają jeszcze takie na armyworld.pl) a i tak będzie lepszy niż chińska kopia

9. jeśli planujesz kupić chwyt przedni - to zmień dolną szynę z tej od wersji C na tę od wersji K przesuniesz sobie chwyt nieco bliżej maga co przy Twoim wzroście ułatwi Ci trzymanie repliki (chwyt będzie bliżej)

 

Więcej grzechów nie pamiętam za żadne nie żałuję, jak coś to pytaj

Link to post
Share on other sites
(...) (fajne i praktyczne są kombinezony pancerniaków BW - mieli a może mają jeszcze takie na armyworld.pl) (...)

Św. Piotrze, bardzo cenie Twoje opinie ale zlituj się, nie proponuj kombinezonu kobiecie... :icon_eek2:

 

Queen, propnuję:

spodnie damskie

bluza damska

a na głowę zależy w czym Ci jest bardziej twarzowo:

czapka (wbrew pozorom, choć to Mil-Tec, są bardzo przyzwoicie zrobione) albo kapelutek, choć z doświadczenia, jesteś niskiego wzrostu, więc w kapelutku będziesz trochę wyglądała jak opieńka.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Pytanko, a co masz przeciwko MP5KPDW [Galaxy]? Jak dotąd od czterech lat, MP5K [Galaxy] było niezawodne w rękach

Jeśli ktoś jest zdecydowany na replikę MP5K, to chyba lepiej żeby sobie kupił "raz a porządnie" dobrą replikę, która przy mocy do CQB daje też radę postrzelać w lesie (nawet kiedyś musiałem specjalnie chronować swojego kurczaka Marui, bo ludki nie wierzyły, że ta replika ma tylko 350FPS, hopek Marui swoje robił). Galaxiak to replika nie do pobicia w swoim przedziale cenowym, ale jeśli chodzi ogólnie o MP5K to jej marność oczywiście wychodzi. No i abstrahując-poprzeglądaj moje posty, ja zazwyczaj polecam repliki markowe ;).

Link to post
Share on other sites

Św. Piotrze, bardzo cenie Twoje opinie ale zlituj się, nie proponuj kombinezonu kobiecie... :icon_eek2:

 

Queen, propnuję:

spodnie damskie

bluza damska

a na głowę zależy w czym Ci jest bardziej twarzowo:

czapka (wbrew pozorom, choć to Mil-Tec, są bardzo przyzwoicie zrobione) albo kapelutek, choć z doświadczenia, jesteś niskiego wzrostu, więc w kapelutku będziesz trochę wyglądała jak opieńka.

 

Nie wiem dlaczego ale moim skromnym zdaniem Panie najfajniej prezentują się w mundurach brytyjskich (DPM) :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

adaptera kupować nie zmamierzam, kupie normalne magi do G36

 

Chwyt przedni i owszem zamierzam nabyć od razu, więc dzięki za radę

 

A ładownice najlepiej od LV a paski szelki i co tam jeszcze od D&G :hahaha:

 

to by było dobre :hahaha:

 

Dzięki za linki, przeglądnę :icon_lol:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...