Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pytanie za 100 pkt.

Co sądzicie o szkielecie gearboxa JG v3 np. TEN

 

Wczoraj uwaliłem sobie wzmocniony szkielet G&G :(

Jakieś spostrzeżenia, możliwości tuningów na tym szkielecie??

 

Do tej pory ganiałem z takim konfigem:

* szkielet G&G

* zestaw bore-up Classic, ale została zmieniona głowica tłoka na modyfi wzmocnioną z alu.

* tłok DF zielony z tytanowymi zębami zwężony

* zębatki chińskie SHS 32:1 (lub 1:32, bo nie wiem w która stronę sie podaje)

* łożyska guarder stalowe ślizgowe 6 mm

* łożyskowana prowadnica - nie wiem jaka

* sprężyna guarder 160MS

* antireversal systema

 

No i już mi się znudziło :P, a poza tym nie mam kasy na jakieś kosa szkielety.

Wszystkie bebechy chce zostawić, tylko zmienić sprężynę na max M140

 

Na jakie to łożyska jest??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od 2 lat strzelam snajperskim augiem.

Przemielil jakies 50-80 k kulek na springu m130 z tulejka - borek itp dawalo 500 fps.

Ostatnio z uwagi ze troche sie rozszczelnil - wstawilem m160 guardera i po strzelance nic sie nie stalo.

Przy czym to nie jest nawet wzmocniony gearbox JG czarny - ale zwykly od agua 350 fps.

Tylko kwestia taka ze nie uzywam wogole auto. Samo semi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam !

 

Mam takie małe pytanie, jak najlepiej rozładować baterię ? Gdy nie ma się ładowarki mikroprocesowej, a wolno ładowarkę... Bo wiem, że strzelanie na pusto szkodzi... A nie chce marnować kulek, bo wiem że najlepiej nie używać tych wystrzelonych... :/

 

[sorki... nie ten temat ^^ ]

Edited by HoVer
Link to post
Share on other sites

Kupic druga baterie i strzelac na pierwszej az sie rozladuje ...

Odradzam rozladowanie zarowkami i innymi pierdolami... Wogole odradzam rozladowaywanie - najlepiej wystrzelac do konca, ewenatualnie raz na jakis czas doladowac mimo ze nie jest rozladowana na maxa. Zawsze tak robilem nigdy nie bylo problemow z batkami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po 2 [!!] strzałach na M130 padł mi stockowy popychacz CA :( Co polecacie kupić? Popychacz Systemy wystarczy, czy może zainwestować w Prometheusa? Warto? Chciałbym mieć już choć z tą jedną częścią święty spokój.

 

A może problem leży w konfiguracji? Podam poniżej:

Systema M130 [Guarderów nie było ;/]

Zębatki Helical Super Torque Up CA

Tłok DF z tytanowymi zębami

Zestaw Bore Up CA

Prowadnica mosiężna DF z łożyskowaniem

Silnik ICS Turbo 3000

Mosfet AB

Anti-reversal stock CA

Pakiet Lipo 11,1V 20c

 

Myślicie, że instalacja samego tylko wzmocnionego popychacza rozwiąże sprawę? Może wymienić też od razu stockowy anti-reversal? Chciałbym mieć spokój na jakiś czas z bebechami..

Link to post
Share on other sites

Popychacz był dobrze włożony. Być może jakiś wadliwy egzemplarz, bardzo możliwe, że inny stock by na tym śmigał bez żadnych problemów.

 

Zastanawiam się też czy konfiguracja "elektryczna": silnik ICS 3000 + mosfet AB+ lipo 11,1v 20c 1500mAh to nie po prostu jest "za dużo" jak na M130 i bynajmniej nie chodzi mi tu o sam kosmiczny ROF...

Proszę o inne rady.

Link to post
Share on other sites

Moze byc zdeczka duzo... Ale popychacz jak pisal kolega nie peka raczej ... moze wina temperatur na dworze.

W kazdym razie ja nigdy o peknietym popychaczu nie slyszalem a replik zrobilem pewnie z 50 do tej pory.

Moglbys zdjecie zrobic gdzie ci pekl ? To mogloby cos wyjasnic.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Hej mam Auga JG lecz jestem poczatkujacy chcialem troche wiecej z niej wycisnac niz normalnie da rade.

 

Co lepiej wybrac:

1. CA - Zestaw Bore UP do AUG

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2770

2.Guarder - Zestaw BoreUp do AUG

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3355

3. Czy moze wogole cos takiego:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4297

 

A jezeli juz o lufy chodzi to 6.04 czy 6.02?

Czy ta jest odpowiednia: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6455

 

I czy do bore upów sprezyna około 130 czy mocniejsza?

 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A ja jako wlasciciel dwuch augow powiem tak ...

Co chcesz osiagnac w replice ? Do czego ma byc ?

Stockowy gearbox jest bardzo mocny i wytrzyma duzo ... stockowe zebatki tez.

W stocku masz naprawde ladny cylinder z dziura na samym koncu - ktory pozwoli strzelac szybko i nie tracic fpsow.

Sam mam w aqugu - parasnajperskim borka CA, ale dzisiaj bym go raczej nie kupowal.

 

Na replike szybkosciowa to wiadomo - zebatki beda dobre, silnik mozna ewenatualnie zmodyfikowac na hi speeda... ale to co jest podstawa to lipol 11.1 Bez mocnej batki ani rusz. Do tego jakas uszczelniona dysza, nawet odradzal bym precke (jak siac to siac wszedzie a nie po sznurku ... w mojej kosiarce nie ma precki) Nawet pokusil sie bym jak w moim o wstawienie krotszej lufy i cylindra typu 1 lub 2. Konwersja na cqb (kosztujaca w chinach 6 dolcow) tlumik i jest fajna repliczka na cqb.

(moja ma jeszcze gearbox king armsa na 8 mm lozyskach kulkowych ale to juz jest lekka przeginka.)

 

Na replike parasnajperska:

- Lufa precyzyjna - sugerowana systema (w cenie do 150 zl), lub promyk (jak masz 210)

-Sprezyna m120 (da jakies 420-450 fps) lub opcjonalnie m130 jak chcesz wiecej i nie planujesz kupowac borka.

-Zebatki zostawiasz jakie sa powinny wytrzymac. Jak nie - wymieniasz na inne tanie chinczyki.

- Albo borek (bo wtedy masz od razu uszczelniona dysze, wyciszona glowice tloka i cylinder troche wiekszy) albo tylko dysza uszczelniona i wyciszona glowica tloka. Kwestia funduszy i czy zalerzy ci na wyciszeniu. Ostatecznie mozna zostawic stockowa glowice tloka a poszukac lepszej uszczelki albo ja rociagnac.

-prowadnice sprezyny na wzmocniona lozyskowana.

-batka - lipol 11.1 - ale wtedy sugeruje wymienic tlok na taki z metalowymi zebami zeby nie zmielilo go za szybko.

 

Czego sie nie wymienia :(komory hopa - bo jest dobra, a metalowa gp droga i nic nie zmienia, samego gearboxa - chyba ze chcesz 8 mm kulkowe lozyska zeby zyskac odrobine wiecej rofa. Zebatki w stocku tez sa ok i duzo wytrzymaja.)

 

Pamietaj ze lozyskowanie, czy to glowicy tloka, czy prowadnicy sprezyny daje dodatkowe fpsy( teoretycznie poprawia prace ale glownie - mocniej spreza sprezyne wiec masz 10 fps wiecej na kazdym lozyskowaniu).

Jak chcesz miec mozliwosc zwiekszenia fpsow o dokladna wartosc - aluminiowa tulejka do srodka tloka pomoze. Max 2 cm - (2 cm daja jakies 25-30 fps na m125).

 

Ale oczywiscie mozesz tylko wymienic sprezyne na m120 i cieszyc sie jakims 410 fpsami ;)

Link to post
Share on other sites

Ja też się udzielę, mam już AUG'a A2 III gen. Ogółem gearbox nawet fajny, nie ma co narzekać. Tłok ja bym wywalił, gdyż stałem się posiadaczem tego z przebiegiem 2k bodaj. Oczywiście pierwsze trzy ząbki już nadjechane. Kolega chyba miał zacinkę i nawet nie zareagował. Jest także coś co mnie zaskoczyło. to mój pierwszy chinol, który ma szczelność w GB jak marui. Dosłowny efekt strzykawki. JG chyba bardziej się stara niz inni. wymieniłem na razie łożyska na tulejki SRC ze stali i dodałem nową prowadnicę z łozyskowaniem. Podkładkowanie wzorowe. I tutaj mam jeden problem. Zdarza się, że singla nie chce ciągnąć, ale auto bez wysiłku. ktoś może wie o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Dacinger.

Auto - zwierane jest NA ZEWNATRZ gearboxa - tyl spustu.

To jest zupelnie inny obwod niz semi ...

Moze w semi masz nadlamana jakas blaszke w gearboxie ?

Moze nadpalony stycznik ?

Moze pekniety kabel ?

Sprawdz... wlasnie to jest piekne w augu ze ma dwa obowody i jak jeden zdechnie drugi daje rade ;)

Co do szczelnosci ... aug w stocku ma swietna komore, dopasujac uszczelke - da sei z robic strzykawke na lufie ... Zamykasz palcem lufe - wciskasz stlok i masz strzykawe ...

Wogole jak masz problem daj znac czy to na gg czy na priva - auga mam rozkminionego do kazdej srubki ...

Wlasnie czeka na lufe cqb z chin :)

Link to post
Share on other sites

Nie, na pewno nie. Nic z tych rzeczy, bo GB nie ma tego problemu poza body. Muszę najwyraźniej źle to wkładać. Poza pięknie strzela, ale w body już nie. tu jest haczyk.

 

EDIT: Mam już dość tej repliki. Żałuję jej kupna. GB rozkręcałem 2 razy wszystko sprawdzając. Trudno najwyraźniej muszę walić auto. Co za kiepski atut. Spust. Niby taki super. Ja już tam wolę kałacha. Kolejna kasa na marne. Jak zwykle jakieś gówno mi się trafiło.

 

EDIT2: zrobiłem "bardzo dobry interes" nie ma co. Dalej strzela jak strzelał. Do k...wy co z tym gównem jest. Wyjąłem zatrzask i wykręciłem możliwe śruby. GB wleciało na swoje miejsce, bez siły. Gdybym wiedział, że takie coś się stanie to bym nigdy tego nie kupił.

@szumitek, czytałem co napisałeś, niestety problemy ze spustem były inne niż mój. U mnie singiel działa, tylko czasami mam efekt "słaba batka" i nie może naciągnąć, dopiero za drugim razem strzeli.

Edited by decigner12
Link to post
Share on other sites

Silnik stockowy jest bardzo slaby... masz pewnie m120 teraz ? Na 7.4 lipoli o ile nie ma duzej wydajnosci moze byc roznie...

A sprawdzales czy z jednej strony gearboxa nie wypadla ci sprezynka ktora popycha przerywacz ?

Jakbys zrobil foty rozlozonego gearboxa z kazdej strony i wyslal mogloby to pomoc ...

Sprawdz tez bez body gearboxa - ale polozony i na lewej i prawej stronie bo moze to kwestia grawitacji i cos nie wraca jak stoi gearbox.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Niedawno zakończyłem "obróbkę pilnikiem" mojego AUGA do wersji A3.

Wymaga jeszcze drobnych poprawek, ale to przy następnej fali "natchnienia".

Trochę o użytych materiałach:

-body TM

-Obudowa komory przeładowania BE (tutaj duzo piłowania bo troszkę większy SIZE, a szkoda było mi ciąć Marui)

-front set TM'a

-lufa zewnętrzna BE (znowu cięcie)

-tłumik od M14 SOCOM,a

-podstawa pod risem - ceownik aluminiowy (i znowu pilnik :))

-RIS pod optyke, oraz dodatkowe montaże - G36

-profil pod przednie montaże wycięty z tego samego ceownika co pod optykę

-lufę udało mi się upchnąć 455mm (zostalo 2cm zapasu, żeby było równo z wylotem tłumika).

Całość z pełnym magazynkiem, baterią oraz lunetą waży3,5Kg.

 

Link do galerii:

http://picasaweb.google.pl/108320166967040...622163919984194

 

a tutaj moja inspiracja:

http://www.steyr-mannlicher.com/index.php?...1307259f64c1b2f

 

Udało mi się już sprawdzić go w "terenie". Skrócenie lufy i zmniejszenie wagi zaowocowało zwiększeniem poręczności przy praktycznie nieodczuwalnej różnicy w zasięgu oraz skupieniu. Jak ktoś planuje podobną zabawę chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami.

 

Na koniec jeszcze ciekawy link z dobrym filmikiem z A3 w roli głównej:

http://www.steyrarms.com/microsites/aug/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...