Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam problem ;)

 

Mam auga z zebatkami CA, borkiem CA, prowadnica lozyskowana CA i spring jakis dziwny niebieski niby m120 o jednakowym skoku.

Spring zle dzialal od poczatku bo potrafil sie przyciac jezeli spust puscilo sie w trakcie naciagania.

Po wielu kombinacjach wyszlo ze spring jest zbyt duzej szerokosci (szerokosc zwoju) i zle uklada sie na prowadnicy blokujac sie.

Po wymianie dla testow na springa od shotguna (ktory jest akurat o te 2 mm wezszy) wszystko ladnie smiga i nawet wskazuje kolo 370 fps.

 

Pytanie moje brzmi - jaki spring niejednolity byscie polecali ?

Czy do prowadnicy CA - CA czy raczej promyka lub systeme ?

Ktos potrafilby porownac springi ?

Chodzi mi o ta nieszczesna szerokosc zwojow - zeby dobrze ukladalo sie na prowadnicy sprezyny.

Link to post
Share on other sites

No dobra przestudiowałem wszystko i wyszło ,że trzeba wsadzic to ;D

 

Sprężyna M130

łożyskowaną.prowadnicę.prężyny,łożyskowaną głowicę tłoka

Silikonowa gumka HOP-UP - Systema

Precyzyjna lufa 509 , 510 mm

Łózyska ślizgowe metalowe

Tłok

Cylinder Typ 0

Silnik Turbo 3000

Bateria 12V

 

No dobra, Ile to by mnie wyniosło ?

 

A teraz tak na serio ;)

 

Przeczytałm cały teamt ,ale zbytnio nie dowiedzialem się co trzeba wsadzic zeby znacznie ( ''dużo bardzo'' znacznie ) zasięg i skupienie ??

 

Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Przeczytałm cały teamt ,ale zbytnio nie dowiedzialem się co trzeba wsadzic zeby znacznie ( ''dużo bardzo'' znacznie ) zasięg i skupienie ??

Z góry dzięki ;)

Dobra, przeczytałeś CAŁY temat i nie dowiedziałeś się co trzeba wsadzić żeby znacznie ( ''dużo bardzo'' znacznie ) zasięg i skupienie ??, znaczy się co? Zwiększyć? Poprawić? Masakra... i nie chodzi mi tu o błędy w zdaniu... :wink:

 

No dobra, Ile to by mnie wyniosło ?

ODP: Minimum 400 zł. Kupuj i miłej zabawy! :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Problem z zacinającą repliką został rozwiązany.

Gdyby kiedys u was zdazyla sie sytuacja ze replika co jakis czas blokuje sie i nawet podlaczone napiecie 16 V nie daje rady naciagnac sprezyny - problem lerzy w zbyt szerokiej srednicy sprezyny.

Mialem zamontowana prawdopodobnie elementa m120 (niebieska o stalym skoku).

Co jakis czas blokowala sie na prowadnicy sprezyny (nawet jak wywalilem oba lozyskowania glowicy tloka, oraz prowadnicy).

Okazalo sie ze jest o 3 mm szersza niz normalne springi (porownalem ze sprezyna z emki jg i shota chinola).

Dla sprawdzenia wlozylem sprezyne od taniego shotguna zeby sprawdzic czy bedzie sie blokowal i jaka osiagnie moc.

Przy obu lozyskowaniach i borku - daje stabilne 400-410 fps.

O tyle dziwne ze sprezyna ta jest o jakies 1.5-2 cm krótsza niz spring od elektryka.

 

Sprezyna elementa musiala wyginac sie i ktorys zwoj zaczepial o czolo prowadnicy blokujac gearbox na amen.

Warto więc zwrócic uwagę na srednice spreżyny.

Link to post
Share on other sites

Sorry, Dopiero zauważyłem błędy ... ;)

 

No dobra przestudiowałem wszystko i wyszło ,że trzeba wsadzic to ;D

 

Sprężyna M130

łożyskowaną.prowadnicę.prężyny,łożyskowaną głowicę tłoka

Silikonowa gumka HOP-UP - Systema

Precyzyjna lufa 509 , 510 mm

Łózyska ślizgowe metalowe

Tłok

Cylinder Typ 0

Silnik Turbo 3000

Bateria 12V

 

No dobra, Ile to by mnie wyniosło ?

 

A teraz tak na serio

 

Przeczytałm cały teamt ,ale zbytnio nie dowiedzialem się co trzeba wsadzic zeby znacznie bardzo znacznie poprawic zasięg i skupienie strzału ??

 

Z góry dzięki

Edited by Kurczak9
Link to post
Share on other sites

Skupienie - precka i dobra gumka (guarder np. systema moim zdaniem jest gorsza - mam ja i zmieniam na guardera)

Zasieg - sprezyna i to co do niej potrzebne.

Lozyskowanie glowicy tloka oraz prowadnicy - przeklada sie na to ze mniejsze opory przy naciaganiu sa i slabsza bateria jest potrzebna. Ale jednoczesnie zajmują miejsce gdzie rozpreza sie spring i zwiekszaja jego naprezenie - wiec w sumie wychodzi ze slabsza bateria nie pociagnie tego - lozyskowanie dziala jak podkladki i zwieksza i parenascie fpsow moc. (przy obu lozyskowaniach do 30-40 fps)

Silnik stockowy ciagnie springa m120, pociagnie pewnie tez m130 ale stracisz szybkostrzelnosc.

A ile to bedzie kosztowac ... policz sobie na sklepach.

Tylko lepiej nie bierz do m130 zestawow elementa.

Pozatym do m130 nie wymieniasz zebatek ?

To chyba dlugo na auto nie wytrzymaja...

Kwestia farta.

Wymiana tloka tez nie wiem po co. (stockowy jest ok)

Łożyska slizgowe metalowa sa w stocku.

Link to post
Share on other sites

Z bateriami jest tak.

Napiecie nie jest najwazniejsze - liczy sie tez pojemnosc baterii.

Wydajność prądowa akumulatora to jest najwazniejszy parametr ale tego nigdy nie podaja.

Ogolnie wyglada to tak ze taka sama bateria 2000 mAh a 4000 mAh - maja różnice dwukrotnie w wydajnosci. Czyli batka 9.6 V - 2000 mAh powinna pociagnac tak samo jak 8.4 V ale np 3300 mAh. Samo napiecie nie jest az tak istotne. Tylko ze batki z duża pojemnością sa drozsze.

Na m120 biez aku - 9.6 V od 2000 mAh i bedzie ok.

Im większa pojemnosc tym lepiej.

Ale do auga ciezko znalesc cos co sie zmiesci do body i bedzie mialo wiecej niz 2000 mAh.

Link to post
Share on other sites

9.6 v 1800 mAh ale musi byc na dobrych ogniwach i pociagnie ci m120 springa.

Tylko jeszcze kwestia dobrego spodkladokowania zeby chodzilo plynnie i nasmarowania.

Mi batka stockowa 8.4 V 1100 mAh naciaga m120 ale rof jest slabszy.

No i wystrzeli sie z dwa magazynki max.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

zewnętrzny tuning auga od jg http://img113.imageshack.us/my.php?image=dscn8586gl1.jpg

 

zdjęcie trochę badziewne bo prześwietlone, w realu jest ciemniejszy i nie swieci sie jak psu morda. Wszystko osiągnięte za pomocą dwoch sprayów z castorurki, arkuszu papieru i taśmy klejącej do zabezpieczenia - łączny koszt operacji 15 zl 8) W środku guma guardera, precka guardera, łożyskowana prowadnica. I śmiga aż miło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...