Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stworzenie karabinu o dobrym zasięgu i celności


Recommended Posts

Witam, to powinno się raczej znaleźć w dziale dla początkujących, ale tam już nie mogę pisać. A więc do rzeczy bracia airsoftowcy - chciałbym stworzyć sobie replikę, którą czasami się zwie para-snajperką, a dla mnie to po prostu dobra replika o porządnym zasięgu i celności. Zwracam się do was o poradę jaki zestaw wybrać by :

 

- wydać normalną sumę, nie jakąś bajońską (powiedzmy że okolice 1000-1100 zł)

 

- nie mieć potem nerwów z zawodną repliką, które biorąc pod uwagę pieniądze jakie wydajemy na to hobby mogą zniechęcić i popsuć humor :)

 

Po pierwsze jaką replikę wybrać ? która w tuningu na zasięg i celność da najlepsze rezultaty. Wybieram spośród repliki II klasy, karabinów szturmowych i "battle rifles" jak M14,biorąc pod uwagę mój zasięg finansowy.

Chciałbym sprawić sobie replikę, do niej lekki tuning mocowy tak do 450-470 fps, lufe prec i gumkę HU.

 

Moje typy:

 

- M14 Cyma, wersja długa. Co mi się spodobało to długość lufy i samo M14 w sobie :) Jedna rzecz jaka mi się nie podoba, to plastikowa imitacja drewna, którą bym zastąpił drewnem, miałem pomysł, by zamówić je u jakiegoś stolarza ze wzoru plastikowego body. Z tego co czytam na forum to tuningi drogie.

 

- Kałachy z Cymy CM48 lub CM40.

 

- Mka z JG. Tu z tuningiem mocy bym nie szalał (w końcu to v2).

 

- G36 w wersji długiej z JG.

 

co wyjdzie najlepiej w relacji koszt-efekt-niezawodność ?

Link to post
Share on other sites

W G36 trzeba wymienić prawie całość, ale jeżeli ktoś lubi tą replike i mu leży to nie jest problem. m14 odpada bo długo nie pożyje, Ak cymy to wystarczy tylko springa i precke z gumką wsadzić i będzie git, ale fakt jest brzydsze niz boyi ale ma za to lepsze częsci. A emka jak emka, ale o niej się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

M14 cymy jest świetne... ale poluj na tm. Ja niedawno sprzedałem M14 tm z FTK guardera za bagatela 700zł... masakra, ale sprzedawała się długo a to nawet nie cena połowy repliki. W miesiącu widziałem podobne ogłoszenia w podobnej cenie. Jak zobaczysz to bierz- świetne repliki. Wyciągniesz z nich więcej niż z każdego chińczyka.

 

CM 0.48 - fajny karabin, również powinieneś być zadowolony jeśli dodasz preckę i gumę G&G.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
M14 jest bardzo niewygodne i brzydkie. G36 jg sobie odpuść, bo brzydkie.(...)

Absolutnie nie zgadzam się ale de gustibus non est disputandum.

 

(...) m14 odpada bo długo nie pożyje, (...)

Herezja :icon_exclaim:

 

Youngmarine, jeśli znalazłbyś w komisie M14 Veteran to byłby doskonały wybór. Miałem tę replikę, jest fantastyczna. Zasięg w stocku >60 m, drewno orzechowe, nabity seryjny numer unikatowy. Niestety na polskim rynku aktualnie niedostępny.

 

Niezłym wyborem będzie też CM.032C (drewniane łoże i kolba) co prawda to nie G&G ale będzie :maniak_OK:. Po wstawieniu preclufy i ewentualnej zmianie sprężyny na 130M, uzyskasz dobrą precyzję strzału i zasięg >70 m.

Pamiętaj stosuj wyłącznie kulki dobrej jakości 0,25 G&G.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Herezja :icon_exclaim:

 

Po wstawieniu preclufy i ewentualnej zmianie sprężyny na 130M, uzyskasz dobrą precyzję strzału i zasięg >70 m.

Pamiętaj stosuj wyłącznie kulki dobrej jakości 0,25 G&G.

Nie ma takiej sprężyny jak 130M... :icon_eek2:

70m zasięgu na 0,25g.... Proszę Cię. :hahaha:

 

Do autora:

Bierz sobie Cyma 48s :icon_mrgreen: , wrzuć precke Promyka 460mm, postaraj się o szczelny zespół cylindra, załóż niebieską gumkę Madbulla, do gearboxa wrzuć SP130 Guardera (powinna dać spokojnie 460-470FPS) kup kulki 0,30g Blaster Devil i masz zasięg i skupienie jakie Cie interesuje.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Verb, proszę, dlaczego każesz komuś kupić cymę? Przecież to mordęga... Rynek wtórny jest tak bogaty że na luzie kupisz coś fajnego, są boskie kałaszki lct na allegro i w komisie, i inne gadżety nie ma co się pakować z takim kapitałem w chinole, już nie :)

 

A cyma to jak lubisz bawić się w naprawianie korpusu :)

Link to post
Share on other sites

Jakim że ja byłbym serwisantem gdyby nie mógł czegoś sam poprawić/naprawić. To mi daje największą satysfakcje. Nie lubię iść na łatwiznę jak inni :P

 

Ok. LCT też może być. Mniej w takim LCT będzie do wymiany. Spokojnie pociągnie SP130 (nowa seria) do tego promyk, gumka.

Zadbajmy też o zasilanie czyli jakiś mosfet i LiPo. :)

Link to post
Share on other sites

za używane AEGi to ja podziękuję... te M14 veteran wygląda genialnie, ale musiałbym pogrzebać w komisie. M14 z cymy z drewnianym łoże. No prośba, plastikowy kosztuje 460 na przecenie na zbrojowni, a ten drewniany na taiwanie 920 coś... patrząc na te drewienko nie sądze, żeby było warte 460 złotych bo tyle wynosi rożnica cenowa...

 

cyma 48 i 40 spoko, ale musiałbym zmienić mocowanie lufy i podstawę szczerbinki na bojowskie :icon_biggrin: koledzy mieli te cymy i sie lubiły łamać po dłuższym czasie

Edited by youngmarine
Link to post
Share on other sites

jak jestem w rozgrywce, to moim celem jest dobrze zwalczać przeciwnika i samemu nie dać się wyeliminować, wiec jak trzeba się rzucić na ziemię, albo szybko wycofać czy przenieść ogień w przeciwnym kierunku to nie będę się z repliką obchodził jak z jajkiem, omijając wszystkie gałązki i trzymając ją w rękach nad sobą przy przewrocie :icon_biggrin: pytanie jeszcze - co jest wytrzymalsze, cm 40 czy cm 48 ? podobno w gearboxie są różnice na korzyść 48

Edited by youngmarine
Link to post
Share on other sites

@Mikadorus: Kumpel ma M14 TM po tuningu 400pfs... i szału nie ma. 60m celnego za 1.5 kafla, obrzydliwe trzeszczące się łoże z plastiku, masakra. Nie ogarniam ludzi którzy kupują TM żeby wymienić wszystkie bebechy. Moje używane RK-08 za 500zł sztrzla 5m krócej niż to TM...

@Powała: korekta, M14 z drewnianym łożem jest piękne, ale przez ten cholerny rower mam słabe ramiona więc M14 jest szalenie niewygodne. Co do cymki za 900zł: "srlsly?"

odpuśc sobie AK cymy... GB różni się od boya lepszym silnikiem i metalową prowadnicą sprężyny.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Ryzbor - coś ma źle poskładane. Każdy chwali to co ma. Jednak miałem już M14 AGM, 3 cymy i jedną TM i różnica była kolosalna, choćby kultura pracy. AUG TM i AUG JG też się sporo różnią. Chociaż TM ma mniej FPS to bije na głowę wersje JG.

 

Różnica w porównaniu do cymy jest spora. To jak maruzen i warrior. Niby to samo a jednak zupełnie inne wrażenia po podobnym tuningu.

 

Weź np. części ASpro do L96 i części PDI. Na obydwu zestawach osiągniesz bez problemu 650fps a jednak karabiny będą strzelać zupełnie inaczej. Liczy się dokładność wykonania, powtarzalność i spasowanie, które idą w parze z ceną.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

TM to zabytek. Wolę kupić jakąś cyme czy bojacza i odpicować go za różnicę w cenie między replikami tych firm. Efekt? Zasięg ten sam co w japońcu. fps, w przeciwieństwie do TM, zdolne pecisnąć kulkę przez krzaczory w lesie. no i oczywiście brak gównianego plasticzku którego skrzypienie doprowadza do wymiotów. Nie no ludzie jeśli da się marujca jakiemuś laikowi to, patrząc na to "super wytrzymałe tworzywo ABS" zapyta na którym straganie można takie spluwy dostać...

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

ojej, no nie bierzcie wszystkiego co się pisze na forum dosłownie. Replika ma służyć do rozgrywki, a nie wiszenia na ścianie i pozowania do zdjęć, i jeśli chodzi o wytrzymałość to naprawdę body w cymie się rozpada szybciej niż w bojaczach z serii s. A gdybym kupił stalowego boya, a szkielet, silnik i łożyska zastąpił cymowskimi (akurat mam do dyspozycji rozwaloną cymę kolegi, bodajże 40) wrzucił zębatki SHS i kilka innych szczegółów to byłby dobry układ ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...