Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sig Sauer P226 - jakiej produkcji kupić ?


Recommended Posts

Witam.

 

Zakładam temat, gdyż iż nie znalazłem takowego na forum, bądź jest kijowo ztagowany/nazwany.

Szukam pistoletu P226 w wersji na green gas, jednakże nie wiem jakiej firmy brać, a jakich unikać.

Dodam, że to będzie moja pierwsza klamka gazowa jeśli chodzi o airsoft, więc chciałbym kupić coś raz a dobre. Nie chce się męczyć z kupowaniem repliki, bo coś źle chodzi ,a to magi nie pasują, a to gaz ciągle ucieka.

 

Jakiej produkcji replikę byście polecali ? Nie ukrywam, że zależy mi na parametrze jakość/cena niż cena=jakość.

Jeśli coś danej marki, to myślę, że magazynki też tego producenta bym kupował, by nie paprać się z tym.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/kp-01-e2-kjw

http://www.taiwangun.com/magazynek-do-p-226-kp-01-kjw

 

Na przykład taka klameczka z takowym magazynkiem ?

 

Ktoś by mógł się wypowiedzieć na temat tej repliki ?

 

Czytałem trochę i właśnie wyczytałem o TM, że trzeba dokupywać body i zamek metalowy, najlepiej guardera. No ale widziałem całość, że nówka może wynieść do 1,5k PLN, więc średnio mi się widzi bawić w takie rzeczy.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Czytałem trochę i właśnie wyczytałem o TM, że trzeba dokupywać body i zamek metalowy, najlepiej guardera. No ale widziałem całość, że nówka może wynieść do 1,5k PLN, więc średnio mi się widzi bawić w takie rzeczy.

Nic nie trzeba dokupować. A już na pewno nie "dokupywać". Nikt Cię do tego nie zmusi. Jak masz kasę to poluj na TMa. Jak nie, to rozważ KJW. Mam Zastawę CZ99 (czyli P226 KJW pod brandem ASG), i poza błyszczącą farbą nie mogę się do niczego przyczepić. Do tego mam 5 magazynków - dwa oryginalne i 3 chińskie. Wszystkie są sprawne i działają perfekcyjnie. jeden czy dwa wymagały uszczelnienia przy stopce, ale nie było to nic, z czym przeciętny zjadacz chleba nie mógłby sobie poradzić. Nie eksploatuję repliki w ekstremalnych warunkach, ale wiem, że w tych airsoftowych nie zawiedzie. Kumpel też ma P226 KJW i taki sam zestaw magazynków, co ja, i również nie narzeka. Obie repliki mają przyzwoity zasięg i celność. W roli replik bocznych spisują się znakomicie. Z częściami zamiennymi do Siga nie jest za ciekawie, ale powinny pasować te od TMa, Guardera i nie wiem, czy przypadkiem nie od WE. Co do magazynków, to na głównej był kiedyś filmik prezentujący kompatybilność magów KJW, TM i WE właśnie.

Link to post
Share on other sites

Magi od WE pasują do TM, ale odwrotnie jest ciężej.

 

Ogólnie na rynku mamy:

 

Marui, KJW, KSC, WE i chinole typu SY. W pewnym zagranicznym sklepie TM kosztuje 135 dolarów. WE, w pełni metalowy ( o tym później ), z oznaczeniami dla US Navy kosztuje 120 dolarów. Wniosek nasuwa się sam. Jako miłośnik foczych zabawek a w tym P226, były posiadacz P226 od WE mogę stwierdzić, iż warto zastanowić się nad opcją zakupu TM. Obojętnie w jakiej postaci, czy z konwersją metalową czy bez, Marui jest bezkonkurencyjne.

 

WE mimo fajnego wyglądu, na prawdę mocnego blow backa, całkiem sprawnego działania ma kilka wad. Po pierwsze jest kilka % większy od oryginału, toteż nie mieści się do kabur. P226 WE z szyną nie pasuje do kabury BHI Serpa. Trzeba ją grzać i piłować. Podobnie jest z safarilandem 6004- podpiłować w kilku miejscach bądź podciąć.

Druga sprawa to kapryśne magazynki i szybko mrożący się układ gazowy. 10 kulek wystrzelonych pod rząd z tego pistoletu, w temperaturze ponad 22 stopnie powoduje syfon bądź spadek osiągów. Po 20-25 strzałach pistolet strzela już full auto ( tak było akurat w moim egzemplarzu ).

 

Tyle mogę powiedzieć od siebie. Jako że miałem kontakt z P226 KSC i TM mówię- wybieraj między tymi dwoma.

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/kp-01-e2-kjw

http://www.taiwangun...p-226-kp-01-kjw

 

Na przykład taka klameczka z takowym magazynkiem ?

 

Ktoś by mógł się wypowiedzieć na temat tej repliki ?

 

 

Pozdrawiam Miszcz

 

Zakupiłem jakiś czas temu dokładnie tego siga. Jestem zadowolony ale...

- dodatkowy magazynek który dokupiłem musiałem uszczelnić - uciekało w miejscu napełniania - dobra i prosta instrukcja na tym forum pozwoliła to zrobić samemu. Magazynek firmowy poddałem podobnej modyfikacji i oba są szczelne.

- strzela gra i buczy - zamek się fajnie rusza.

- strzelam tylko gdy jest ciepło - i to powyżej 20 stC - poniżej tej temp syfonuje.

- mam dwa gazy - i każdy inaczej się na tej klamce zachowuje - jeden szybciej syfonuje drugi wolniej - nie wnikam używam jako ostateczność a w większości jako wypełniacz kabury.

Klamka zgrabnie leży w moich dłoniach i jestem z niej zadowolony.

Czy kupiłbym ponownie - pewno tak.

 

Dodatkowe info - sig dobrze leży w kaburze w Assault vescie DPM, DDPM, kaburze dołączanej do PLCE. Do kabury dedykowanej od IMI Defense wchodzi mocno ciężko - ale chwila pracy z pilnikiem lub papierem ściernym rozwiązuje ten problem.

Link to post
Share on other sites

Mam zwykłą wersję tego siga od kjw.

Jest trochę rozklekotany, ale działa dobrze już ponad rok.

Oryginalna lufa i gumka nie nadawały się do użytku.

Części jest masa do TM, które powinny pasować.

Jednak by zamontować lufę zewnętrzną z gwintem od vfc, dedykowaną tm-owi,

to musiałem mocno przypiłować komorę hopa bo była za gruba.

Trochę o porównania z innymi:

http://blog.gunfire.pl/2012/07/01/sigow-wielka-komparacja/

Link to post
Share on other sites

W tym porównaniu nie chodzi o konkurencje sklepów czy coś w tym rodzaju.

Artykuł pokazuje modele jednego i tego samego pistoletu, które z resztą wszystkie można było swojego czasu kupić w tym sklepie.

Więc co za różnica który jest lepszy?

Niema to więc wiele wspólnego z marketingiem.

I co najważniejsze mamy ładne zdjęcia wszystkich modeli obok siebie, plus test kompatybilności.

Link to post
Share on other sites

Otóż ma całkiem duże znaczenie-wtedy GF nie miało na stanie Sigów TM, miało za to KJW i WE i jaki sig wygrywa w kategorii działania? No patrz WE przed TM i KJW, podczas gdy prawda (przynajmniej z mojego doświadczenia jako osoby, która w gaziakach grzebie regularnie) wygląda tak-chcesz najlepszego siga-bierzesz TM, chcesz woła roboczego-bierzesz KJW, chcesz na maksa po taniości bierzesz SY. WE fajnie kopie, nie wchodzi do żadnej kabury a zawory w magazynku lubią robić przykre niespodzianki, co więcej syfon pogania syfon. No, ale na ganfajerze był najlepszy :>.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Nath, ostatnio zidentyfikowałeś mojego P226 jako SY i napisałeś, że o klon TM. Czy w związku z tym nie jest to replika o najlepszym stosunku jakość/cena?

Ten mój Sig "kopie" wspaniale, mag trzyma gaz bezproblemowo, ciężar bardzo przyzwoity, wchodzi nawet do kabury BW. Jedyna jego wada, to że jest "plasticzany". Używałem go przez rok bezawaryjnie, później leżał sobie grzecznie przez dwa lata, teraz po konserwacji w REVOLUTION znowu chodzi jak "ta lala".

Może gadam głupoty, bo moja wiedza o gaziakach jeszcze nie wyszła z pampersa... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@Miszcz120 Wół roboczy=nie wygląda, ale robi robotę, mieli kulki i nie stęka, nie idzie "na chorobowe" z byle powodu-po prostu dobra replika w niewygórowanej cenie.

@Powała-SY to loteria-dawno temu robione były z plastikowym zamkiem który lubił pękać, SY wprowadziło więc repliki z metalowym zamkiem. Natomiast co do działania-jak Chińczykowi się udało to masz replikę, która będzie działać dobrze, jak trafiłeś na gorszy dzień w fabryce to problem będzie poganiał problem.

Inną sprawą, i to jest chyba najważniejsze jeśli rozmawiamy o gaziakach-intensywność eksploatacji-w gaziaku czy krótkim czy długim prędzej czy później coś padnie-tłoczek strzeli, sprężynka się rozciągnie, zamek pęknie (WE), magazynek się rozszczelni, szczęki się ukruszą, zawór zacznie puszczać-to jest naturalna kolej rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie. Przyznaję jeśli chodzi o gaziaki jestem "zielony" choć mam ich trzy "Lugera", "Makrova" i "P226". Używane są rzadko, bo traktuję je jako repliki boczne, zapasowe. Może dla tego nie mam z nimi kłopotów.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony nie mogę złego słowa powiedzieć o KSC, mam go już jakieś 3 lata, z czego w pierwszym roku nie miałem innej repliki więc sporo z niego strzelałem, waga, wyważenie, faktura i kolor materiałów wszystko perfect, strzela zarówno na HCF134a jak i na green gazie (zamek bez problemu wykonuje pełny cykl na słabszym gazie i blokuje się po ostatniej kulce) więc w razie potrzeby jest "regulacje fps" magazynki są genialne, zdarzało się, że przez 3 miesiące nie strzelałem a nabicie do połowy, z którym go zostawiałem i tak pozwalało wystrzelać 1-1.5 magazynka, do kabury dedykowanej pod P226 IMI Defense pasuje idealnie

 

między 15-25m jest celny, dalej nie miałem okazji przestrzelać i trochę wszystko mi jedno czy kulka doleci na 40m bo i tak raczej bym się chował i przeładowywał główną niż strzelał z pistoletu na taki dystans

 

TMki nigdy nie miałem więc nie wiem na ile jest lepszy, bardziej niezawodny. Może jak te nowe USP się pokażą to sobie sprawię i porównam do USPka od KSC, którego też posiadam i sobie chwalę ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...