Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Allego uwaga na usera wolfelf


Recommended Posts

Kupiłem na allegro replikę M24 CA od usera wolfelf. Według opisu replika i zestaw to

 

Wymienione części:

- Lufa Systema 6.04

- Stalowy cylinder, chrom CA 300%

- tłok CA aluminum do APS 300%

- Sprężyna CA 300%

- Prowadnica sprężyny CA 300%

- Głowica cylindra CA uszczelniona 300%

- Rączka przeładowania wzmocniona CA

W zestawie z karabinkiem:

- Replika m24 CA- 570 fps,

- Luneta 3-9x40

- Stokowy zestaw cylindra ( wart ze 150-200 zł ).

- Gazowy zestaw cylindra ( nie testowany przeze mnie ).

- Magazynek

- Zapasowa komora HU, CA,

A teraz czemu piszę żeby uważać na tego usera:

Brak jednego pinu montażowego na dwójnóg

wszystkie śruby i śrubki są uszkodzone tak że kręcenie śrubokrętem jest niesamowicie utrudnione żeby coś odkręcić.

Części wewnętrzne zawalone smarem jak głupie że replika dosłownie nim pluła

Komora hop up niekompletna bratk gumek uszczelniających zamiast tego użyto taśmy izolacyjnej. W komorze również uszkodzone śrubki.

Sprężyna wielce 300% ale w rękach idzie ją ścisnąć.

Wedle aukcji replika miała mieć 575fps (ponoć mierzone na kulkach 0,40 ) ale na oko widać że to jest znacznie mniej (jeszcze na chrono nie poszła )

Magazynek uszkodzony nie podaje kulek i nie podawał.

Teraz tak dwa zestawy cylindra co miały być w zestawie są uszkodzone.

Komora HU z CA też niekompletna

Wszelkie zastrzeżenia wysłałem userowi ale nie było kontaktu więc wystawiłem negatywa. Nagle dostaje odpowiedz na e-mail że nic się nie kontaktuje i miałem pisać do niego a nei wystawiać negatywa.

treść mojego komentarza

"Negatyw ponieważ -M24CA nie ma mocy 575 FPS -W zestawie był magazynek ale uszkodzony -komora HOP-UP niekompletna -wszystkie śrubki uszkodzone -brak jednego pina przedniego na montaż dwójnogu NIE POLECAM UŻYTKOWNIKA SPRZEDAJE COŚ UKRYWAJĄC WADY"

 

i odpowiedź na niego

"Nie kontaktował się po zakupie i od razu wystawił negatyw zamiast napisać że coś mu się nie podoba. Wszystkie elementy repliki były sprawne i oryginalne. Bzdury wypisane w komentarzu świadczą o niewiedzy użytkownika, odradzam to jakiś awanturnik."

Tak więc ostrzegam społeczność dejcie se pozor na tego usera. Ze względu na to, że nie jestem pierwszym jego klientem który został oszukany.

Link to post
Share on other sites

Według sklepu 300% daje 520fps mierzone na 0.20g.

Rozumiem wyciągnąć 50fps więcej niż podaje sklep, wiadomo magia serwisanta uber części, ok.

575fps na 0,40g

Różnica fps między 0,25g a 0,20g wynosi +/- 40fps co daje + 160fps więcej na 0,20g niż 0,40g

575fps+160fps=735 fps

Więcej o 215fps to już powinno dać sygnał że gościu kręci.

Link to post
Share on other sites

Maciu - gdzieś się fizyki/ matematyki uczył. Wzrost masy o taką samą wartość nie zmniejszy fps o "zawsze taką samą" wartość.

 

Przelicz sobie 575fps na 0,4g to 813fps na 0.2g.

Na 0.25 będziesz miał 727fps.

 

Pomiędzy 0.2g a 0.25g mamy w tym przypadku różnicę 86fps..... kolejny skok masy o 0.05g będzie owocował kolejnym zmniejszeniem FPS ale o mniejszą wartość, bo o 63fps.

 

Te +40 to faktycznie będzie działaś na MNIEJSZYCH FPS.bo tych w ok. 400fps.. a i tak to jest sporo zaokrąglane.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Według mnie z opisu nie wynika, że mierzył replikę pod kątem prędkości wylotowej na kulkach 0,4 g, tylko że pod takie kulki został ustawiony hop-up. Nie wiem, czy taka konstrukcja zdania to był celowy zabieg sprzedającego, czy nie. Tak czy inaczej moim zdaniem sprawa powinna trafić przynajmniej do Allegro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...