Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Start- kilka upierdliwych pytań za które przepraszam.


Recommended Posts

Tak więc, jestem Emil z Gdańska, mam 19 lat i strasznie wciągnął mnie Air Soft Gun. Zacząłem w gimnazjum ale bardzo amatorsko, miałem tylko sprężynowca famasa i pistolet na green gas. Teraz chciałbym zacząć ponownie ale na poważnie. Jestem praktycznie zielony więc jeżeli ktoś byłby chętny mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Forum przeczytałem całe i coś tam już wiem no ale po kolei.

1. Jaki karabin? Rozglądam się za elektrykiem tak do 1500zł, najlepiej markowy, z chińskimi mam złe wspomnienia. Broń przyboczna również wchodzi w gre ale ją będę kupował za jakiś miesiąc lub nawet dwa.

2. Reszta sprzętu: wiem że musze mieć gogle bo oczy ma się tylko 2, wiem że nie moga to być słabe gogle tylko dobre itd. Jaki kamuflaż? czy może lepiej olać i bez? ochraniacze i kask to wszystko wiem i w zasadzie już mam.

3. Ekipe jak rozumiem najlepiej znaleźć na forum? Tylko czy kompletnych amatorów też biorą? (wiem głupie pytania ale chce się troche dowiedzieć)

Jeżeli chodzi o sklep to myślałem o militaria.pl bo w sumie mama z nimi troche historii wspólnej plus są w Gdynii co mi odpowiada. Jeżeli taki temat był i kogoś nie rajcuje odpowiadania na te same pytania po raz setny to z góry przepraszam, szukałem i nie było tak więc powinno być git. Za wszelką pomoc stawiam browara ;) jeżeli komuś się oczywiście chce jechać do Gdańska ;)

Link to post
Share on other sites

1. Podobają ci się emki, kałachy, giety? A może coś innego? Trzeba trochę zawęzić wybór, bo jest szeroki. W tej cenie jest dużo różnych dobrych replik. Wolisz coś małego, poręcznego i lekkiego, czy może wolisz czuć, że masz broń w ręku ;]? Zależy ci na szynach montażowych czy nie? Wolisz z metalu czy tworzywa?

2. Doradziłbym Ci gogle ale nie jestem na bieżąco, więc poczekamy na wypowiedź innych.

Kamuflaż? W sumie tu też mógłbyś zdecydować, co ci się podoba. Moim faworytem jest DPM. Świetnie maskuje.

Flecktarn też jest dobry, tylko tak bardziej na jesień.

Woodland jest dobry ale tylko nowiusieńki, bo lubi blaknąć.

Aha, mundurów polowych nie pierzemy w pralce, bo wyblakną. Jak śmierdzą, to wietrzymy. Jak są masakrycznie poplamione to zimna woda z mydłem czy coś.

Kask do lasu w zasadzie niepotrzebny, za to nakolanniki się zawsze przydadzą.

3. Nie wiem jak to działa na pomorzu. Czy biorą amatorów to już zależy od ekipy. Generalnie przed przystąpieniem do ekipy trochę się postrzelaj na lokalnych jebankach

Link to post
Share on other sites

1. Skłaniam sie w strone emek (zawsze lubiłem ich wygląd :D) najlepiej z szyną montażową np coś takiego: http://www.militaria.pl/g_g/karabinek_szturmowy_ebb_g_g_tgr-016-ch_(tgr-016-ch)_g_p8474.xml

2. Dzięki za porady co do kamuflażu, na pewno się przydadzą bo jak mówię jestem cholernie zielony

3. Co do ekipy to jako takie doświadczenie mam, więc problemu być nie powinno chociaż z drugiej strony jeszcze nigdy nie byłem na takiej poważnej strzelance.

Link to post
Share on other sites

1. za 1500zł możesz miećco chcesz. Od beryla po f2000 albo m41a pulse rifle z aliena.Najpierw powiedz co cie kręci.

 

2.Mundur zależałby od ekipy jednak najczęściej spotykane to polski wz.93 i flecktarm. Obydwa maskują mniej wiecej tak samo.

Co do gogli to już za 40zł masz już proste gogle bhp uvexa,a za 170zł nowe gogle revision locust które spokojnie wystarcza jak na as(http://www.bestmilit...omoo-p-200.html)

 

3. W sprawie ekip zobacz podforum dla pomorza i skontaktuj sie z ludźmi.

 

 

EDIT:

 

Ze sklepów odradzam ci militaria.pl ponieważ jako sklep mainstreamowy mają oni duże przebitki na cenę(więc nie patrz na nią) i zazwyczaj nie mają dobrego sprzętu, polecane sklepy to np: www.gunfire.pl albo www.azteko.pl.

 

Markowe firmy to np: G&G, G&P, KWA, ICS ,TM . Chińczyki to firmy pokroju cyma, boyi itp

Pierwsza lepsza markowa emka z risem: http://gunfire.pl/product-pol-1152201410-Replika-karabinka-TR15-Raider-L-BLK.html

Edited by Tiloren
Link to post
Share on other sites

1. Z emek najlepiej G&P. Ładne i dobrze strzelają. Na asgshop.pl masz spory wybór jeśli chodzi o produkty tej firmy.

2. Kamuflaż mogę polecić flecktarn. Najtańszy i najlepszy wzór jak dla mnie. Są oczywiście dziwactwa jak marpat czy multicamo, które nadją się raczej dla niedzielnych gwiazdorów, bo nie kamufluje to wcale.

3. Nie ma co na siłe pchać się do ekip. Na razie możesz pojeździć na strzelanki jako samotny wilk. Jak nabierzesz jakichś umiejętności to dopytasz na lokalnym forum lub na samej strzelance czy ktoś nie chciałby cię przygarnąć. Możesz też zrobić to od razu jesli chcesz.

Militaria.pl i airsoft, ekhem... Nie. W tym sklepie mają bardzo małe pojęcie o tym sporcie, ofertę kiepską, a produkty drogie w porównaniu do prawdziwych airsoftowych sklepów. Na głównej wmasg.pl masz taką zakładkę "sklepy", kliknij i wybierz sobie jakiś ;)

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
(...)

2.Mundur zależałby od ekipy jednak najczęściej spotykane to polski wz.93 i flecktarm. Obydwa maskują mniej wiecej tak samo.

(...)

Absolutnie się nie zgadzam z tezą, że WZ i Fleck maskują "tak samo". W naszych warunkach klimatycznych, WZ nie dorasta do pięt Fleckowi... :icon_confused:

 

(...)2. Kamuflaż mogę polecić flecktarn. Najtańszy i najlepszy wzór jak dla mnie. Są oczywiście dziwactwa jak marpat czy multicamo, które nadją się raczej dla niedzielnych gwiazdorów, bo nie kamufluje to wcale.(...)

Całkowicie się zgadzam. Z niezłych i tanich jeszcze może być DPM ale tkanina zdecydowanie słabsza niż w oryginalnych Fleckach.

 

Co do ochrony "patrzałek", jestem zwolennikiem dobrych okularów mają mniejszą tendencję do parowania niż gogle.

 

Co do ekipy, na pewno znajdziesz, tylko najpierw poszukaj odpowiedniej ekipy i dowiedz się jakiego kamo używają, żebyś nie musiał kupować kolejnego munduru i oporządzenia.

Link to post
Share on other sites

Absolutnie się nie zgadzam z tezą, że WZ i Fleck maskują "tak samo". W naszych warunkach klimatycznych, WZ nie dorasta do pięt Fleckowi... :icon_confused:

To ja panie nie wiem w jakich warunkach klimatycznych strzelacie się w łódzkim , bo w wielkopolsce jakoś wz.93 jest porównywalne z fleckiem, a nawet lepsze w okresie wiosenno-letnim, choć gorsze od flecka jesienią.

 

1. Co do replik G&P - pamiętaj że musisz do nich dokupić jeszcze zestaw akumulatora i ładowarki (~200 złotych).

Z "markowych" marek radzę unikać Classic Army.

Co do boczniaka to polecam cymę cm0.30 - może i chińcyk, ale nie do zajechania. Jest to bodaj najczęściej spotykany boczniak w polsce.

No i nie polecam kupowania repliki w Gunfire - mają okropny serwis, a ich repliki nie przechodzą przeglądów zerowych.

Warto wydać te parę złotych więcej, i oszczędzić sobie problemów :)

 

2. Gogle, czy okulary ochronne to niewielka różnica. Polecane modele to Uvex I-vo, Ess ice-crosshair-crossbow, bolle x-500/800/1000 itd.

Gogle na ogół bardziej parują, ale są pewniej zamocowane na głowie.

 

3. Polecam forum regionu pomorskiego

Edited by Tomek P-ń
Link to post
Share on other sites

1. Co do repliki to rozważam http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5174 lub http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4983, i chciałem spytać czy jakikolwiek akumulator 7,4V lub 8,4V bedzie dobry? Z przyboczną się jeszcze wstrzymam do nowego roku

2. Gogli jeszcze poszukam ale widze że w granicach 150zł się zmieszcze, dzięki za porady co do kamuflazu ;)

3. Co do samych strzelanek to rozumiem że jeżeli pojawia się jakiś temat na forum pomorskiego to można nawet jako amator się dołączyć?

Dzięki za rade co do militaria.pl ale chyba reszta sprzętu czyli: buty, ochraniacze itd. można u nich znaleźć?

Link to post
Share on other sites

Też Ci polecam Armyworld. Zwłaszcza w kontekście munduru z demobilu i butów (nowych). Jeżeli masz czas wybrać się w tygodniu, w godzinach "roboczych", to spróbuj pojechać do magazynu w Mrozach. W Żukowie mają mniejszy wybór (ale za to czynne w soboty i można płacić kartą).

 

Militaria.pl są dobre, żeby kupić u nich naboje przy założeniu, że będziesz miał boczniaka na CO2. Czasami może się też trafić replika w dobrej cenie. Moja była u nich najtańsza w polskiej sieci. Ale fakt, że większość akcesoriów lepiej kupić gdzie indziej (taniej, większy wybór).

 

A bateryjkę weź Li-Po 7,4 jaka się tylko zmieści. Póki nie zaczniesz tuningować to wystarczy. Pamiętaj tylko, że do lipo trzeba mieć odpowiednią ładowarkę procesorową.

Edited by TheVoytekBear
Link to post
Share on other sites

Obie repliki używają akumulatorów (LiPo) do prowadnicy kolby - opcji masz kilka, choć zasadniczo będą to słabe baterie (zwykle 7,4V ok. 1000-1200mAh)

Przykłady: http://deltashop.pl/pl/li-pol-3s-111v-/1288-turnigy-nano-tech-1200mah-2s-1525c.html http://deltashop.pl/pl/li-pol-2s-74v-/1296-turnigy-nano-tech-1200mah-2s-25-50c.html

 

Alternatywą jest zakupienie pokrowca na baterię na kolbę (koszt 20-30 złotych) co pozwoli ci na montaż dowolnej baterii.

Link to post
Share on other sites
To ja panie nie wiem w jakich warunkach klimatycznych strzelacie się w łódzkim , bo w wielkopolsce jakoś wz.93 jest porównywalne z fleckiem, a nawet lepsze w okresie wiosenno-letnim, choć gorsze od flecka jesienią.(...)

Ja tam Panie, biegałem w WZ-cie i siódme poty na mnie biły, doskonały jako przenośna sauna. To fakt, że fleck nieco gorzej kamufluje w lecie ale zaledwie minimalnie gorzej od WZ-ta za to wiosną gdy jeszcze na drzewach wiszą ubiegłoroczne liście a zeschnięta ściółka zalega pośród mikrej wiosennej trawki, no i oczywiście od wczesnej jesieni Fleck jest niezastąpiony. Zaś późną wiosną i latem WZ ustępuje DPM-owi. :icon_wink: No i ceny Fleck-a i DPM-a są nieporównywalne z cenami WZ-ta, nie mówiąc już o "małpiatach" i innych wynalazkach rodem z Hameryki.

Link to post
Share on other sites

Co do repliki, za 1500zł można kupić już naprawdę dobry sprzęt, a szukać powinieneś tego co ci się podoba.

W tej cenie już złej repliki nie kupisz. Ale może być potrzeba wymiany gumki hop-up. (koszt gumki to 30zł).

 

Co do kamuflażu, to też jak już pisali Fleck jest najlepszy na jesień, ale tylko na jesień. DPM się sprawdza dobrze latem,

natomiast nie ma munduru dobrego na wszystko, znaczy jest multicamo, ale to jest do wszystkiego więc do niczego i w praktyce się nie sprawdza. wz i woodland są w sumie dość uniwersalne w naszych warunkach. Ja osobiście zainwestowałem w wz.93. Oczywiście które camo wybierzesz nie będzie to zły wybór i kierowałbym się też wyglądem i portfelem. Pomijam zimę i 40cm śniegu, wtedy zabierz prześcieradło ;)

 

kolejna sprawa to ładowarka i akumulator bo będziesz musiał kupić. I powiem tak: tylko li-pol. Na początek 7,4v. 1500-2000mAh spokojnie wystarczy, koszt koło 60-70zł, jednak zakup ładowarki już boli, bo porządne to koszt 150-200zł. Ale taką ładowarką będziesz mógł naładować każde akumulatory. Ni-mh, Ni-cd, Li-pol, czego dusza zapragnie.

 

Ekip na pomorzu trochę jest. Najwięcej oczywiście się dowiesz rozmawiając osbiście z ludźmi, ale żadna większa strzelanka na razie nie jest ogłoszona. Natomiast co do tego, że dopiero zaczynasz to żaden problem. Ludzie są naprawdę otwarci i nie będzie z tym problemu. Każdy kiedyś zaczynał, ja też zacząłem na poważnie miesiąc temu. Poszukaj sobie ekip w gdańsku, napisz pogadaj z ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutacje. Oni najlepiej ci powiedzą jak to wygląda, bo w każdej drużynie jest inaczej, ale myślę że każdy cię zaprosi na strzelankę, byś się zapoznał z ludźmi, sytuacją. Coś ci napewno podpowiedzą, wytłumaczą. Nie ma się czego bać, że dopiero zaczynasz.

Link to post
Share on other sites

Przykłady dobrych ładowarek to Redox Alpha v2, IMAX b6, powerbean major, turnigy accucell 6 - ta pierwsza to bodaj najtańsza, a imax to najlepsza, choć używam jej klona - powerbean major - i dotąd nie miałem żadnych problemów. Do niektórych ładowarek procesorowych potrzebny jest zasilacz (np. imax) - przy zakupie zwróć uwagę na napięcie wejściowe czy jest to standardowe 220V.

Link to post
Share on other sites
(...) Kamuflaż wybrałem wz.93 chociaż ciągle się zastanawiam nad Fleck'iem.

Skontaktuj się z ekipą, do której zamierzasz dołączyć, bo mogą mieć szczególne wymagania mundurowe a wówczas Twój przedwczesny zakup może się okazać nie trafiony.

 

Ps

Tak przy okazji zapoznaj się z tematami:

http://forum.wmasg.p.../139614-mundur/

http://forum.wmasg.p...jecia-i-opinie/

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...