Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chrono "Dragon DCH 330"


Recommended Posts

Witam

chciałbym się zapytać czy ktoś wie coś na temat tego chronografu (google nie jest zbyt pomocne):

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200808-Chronograf-Dragon-DCH-330.html

 

Jak długo trzyma bateria ?

Jak z błędami pomiarowymi ?

Wpływ bodźców zewnętrznych na pomiar np. światło.

Jak z gazówkami ?

Ogólnie jak się sprawuję.

 

Chrono będzie używane w terenie. Jeśli ten chronograf nie jest godny polecenia prosiłbym o jakieś propozycje w przedziale cenowym do 350 zł.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć,

jestem posiadaczem tego chrono i mam pewien problem. Nie jestem pewny czy wina leży po stronie wadliwego egzemplarza czy braku mojej wiedzy na ten temat. Chronograf niezależnie od ustawienia wagi kulki i wagi kulki wystrzelonej pokazuję taką samą wartość.

Przykład: replika posiada ~400 fps na 0,2 (sprawdzone na innym chrono). Na tym z wykorzystaniem kulek 0,25 i ustawieniem chrono pod 0,25 również pokazuje 400fps, jednak gdy w chrono zmienię na kulki 0,2 (nie zmieniając wagi kulek w replice, 0,25) pokazuje również 400fps. Nieważne jaką gramaturę ustawię na chrono i tak pokazuje 400fps. Rzecz ma się odwrotnie gdy na chrono ustawione jest pod 0,2 a korzystam z różnej gramatury kulek (wystrzeliwanych z repliki), zawsze pokazuje 400fps. Jakiś 6-ty zmysł i chrono wykrywa wagę kulki??

Link to post
Share on other sites

Jak zwiększasz wage kulki to fpsy powinny spaść, ale energia kinetyczna kulki powinna zostać taka sama. Przy zmianie wartości na chrono fpsy są takie same (Kulka cały czas porusza się z taką samą prędkością nie zależnie od ustawień chrono, tak samo chronograf nie wie jaka kulka przez niego przelatuje. Zna tylko czas przelotu.) ale energia kinetyczna kulki powinna się zmieniać. Więc jeśli ustawisz sobie chrono na 0,2g i pokaże ci 400 fps to J będzie mniejsze niż gdy ustawisz chrono na 0,25g.

Chodzi o to że jak ustawisz 0,25g to program do wzoru podstawia 0,25g i zmienia się energia w stosunku do innych ustawień, zakładając że mierzymy cały czas na tych samych kulkach (FPS są stałe).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odkopuje trochę temat gdyż cena na Gun Fire spadła tymczasowo do 200 zł, a przydałoby się kupić jakieś chrono, a cena zawsze gra rolę.

 

Pytanie do użytkowników:

Jak się sprawdza po dłuższym czasie? Wszystko działa?

Czy porównywaliście wyniki z wynikami na innych chronografami?

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Fajny sprzęt, co prawda mając go w rękach zawsze boję się, że rozsypie się w pył, bo jest poskładany w mega niskiej jakości. Jednak mierzy dość dokładnie. Już pare niedoróbek w replikach wyłapał.

Mój egzemplarz niestety miał przerywający wyświetlacz, czasem gasnął całkowicie.

Zasilanie było ok, więc obstawiłem poluzowaną magistralę pd wyświetlacza. Rozkręciłem, przedmuchałem sprężonym powietrzem, podociskałem złączki i problem ustąpił prawie całkowicie. Niestety na następny dzień znowu zaczął się nasilać, więc zasadziłem temu chińskiemu wyrobowi, ze trzy konkretne buły od siebie - od tamtego czasu działa idealnie :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.Też posiadam ten sprzęt.Parę razy oberwał z kulki przez złe przyłożenie lufy do komory pomiarowej lecz nic złego mu się nie stało.Używam go w domu i terenie.Działa wyśmienicie,pomiar wiarygodny.Co do zmiany wartości gramatury kulki to służy tylko i wyłącznie do obliczenia J naszej repliki.Wartość fps jest stała niezależnie od ustawienia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...