Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam z góry przepraszam jak złym w miejscu napisałem wątek a teraz do rzeczy. Chciałbym nauczyć się zmieniać wtyczki na okablowaniach niestety poradników na YT i forach nie znalazłem albo jest to tajemna sztuka albo jest to bardz proste :( chciałbym być w końcu nie uzależniony od osób które to potrafią i nie truć im głowy. Głównie chciałbym zmienić wtyczkę z na batce 9,6 z dużej tamayi na małą

Link to post
Share on other sites

Po cholere zmieniać z dużego gówienka na małe gówienko? :icon_razz: Od razu sobie kup wtyczki T-deans i przylutuj. Wystarczy nie mieć dwóch lewych rąk. Tutaj masz wszystko pięknie opisane: KLIK

lutować nigdy nie lutowałem a co do małego gówienka wole mieć wtyk bardziej popularny wtyk wśród AEgów no przynajmniej w mojej grupie asg jest dużo ludzi z małym gównem

Link to post
Share on other sites

Eeee tam, mnie za młodu mnóstwo razy zwarło kable na pakietach NiMh i nic im się o dziwo nie stało :icon_razz:

 

NiMh to NiMh, ale z lipolką by mogło być bombowo :icon_mrgreen: No może bez przesady, ale pakiet by się pewnie uszkodził :F.

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

powiedz to mojemu znajomemu, który ma wypalony na nodze piekny klucz od zamka i dziurawe spodnie. :)

 

Pakiet 3S z odwrotna wtyczką (deans męski) włożył do kieszeni gdzie były klucze od domu. nagle zaczął tańczyć sambe, rumbę czy inne jakieś rytmy bo wtyk dotknął klucza i zrobił zwarcie. Klucz pięknie rozgrzał się do czerwoności i zrobił pięęęękny ślad na nodze. Po chwili dymu małego i telepania spodniami, wypadł klucz przez nową dziurę w spodniach i łupnął o ziemię :)

Link to post
Share on other sites

O poparzeniu przez 11V lub 7V to jeszcze nigdy nie słyszałem.

Bo to prąd a nie samo napięcie powoduje wzrost temperatury i poparzenie. A ten przy zwarciu nawet zwykłego NiMHa idzie w kilkanaście amperów - nie mówiąc o LiPolach które w burście mają nawet 100A. To już spawarka.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Dwie koszulki po 1m każda (czarna i czerwona) to koszt 3 zł. A z wtyczkami mini Tamiya to jest zero problemów. Szczypcami wyciągnij ze starego gniazda jeden kabelek, wyciągnij z konektora kabelek, załóż na niego końcówkę z nowej wtyczki, włóż kabelek do odpowiedniej dziurki w nowej wtyczce i czynność powtórz jeszcze trzy razy. Uprzednio oczywiście nawiń te koszulki termokurczliwe na kable i później je podgrzej.

Edited by Vaco
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...