Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

E e e nie całkiem ręką... :) zdarzają się G36 gdzie baaaardzo ciężko odkręcić tłumik ognia. U mnie jak na razie się nie udało :( Wygląda, że w "produkcji" nakręcono te końcówki zaraz po nazwijmy to oksydowaniu i gwinty się zakleszczyły. W identycznym z naszej ekipy nie ma takiego problemu. "Randomizacja produktu" :)))

 

W ogóle jaki to jest gwint?

Po mojemu jest to chyba lewoskrętny M14...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znam dobrze ten problem. W moim G36 tak zakleszczył mi sie tłumik płomienia , że przez 2 miesiące nie mogłem go ruszyć. Dopiero po wsadzeniu lufy w imadło i śrubokręta "w tłumik" udało mi sie to pokonać ;) . A wszystko prrzez to , że [KTO?] robią gwinty skręcane nie w tąstrone co "normalne" ;) !

 

[Edit - KozA]

Link to post
Share on other sites

A po kiego Ci geometria w lufie zewnętrznej, która oprócz względów estetycznych ( ;) ) służy jako ochrona dla wenętrznej? Ona powinna być porysowana, powginana, zabryzgana krwią i zeszmacona, żeby było widać, że giwery się używa, a nie wiesza na ścianie i podziwia.

 

Chociaż w sumie jedno nie wyklucza drugiego ;)

 

Powiedzcie mi lepiej, ile kulek poleci mi na batce GP NiMH 10.8V 3300mAh na springu Guarder M150? :) I czy zębatki helikalne ultra torque up Hurricane są dobre? Bo właśnie takie kupiłem. :)

Link to post
Share on other sites

Wg mnie ta bateria ma za małą pojemność. Tej 1700 na 10,8v też bym nie polecał - miałem ją na M110 guardera i w zimie padała po 2,5 hicapach (w zasadzie po 2, bo po nich już tylko single fire). Podejrzewam, że na tej którą planujesz byłoby podobnie, a nawet chyba gorzej, ale istotna jest też tu kwestia tego, ile wywalasz ammo na combacie.

Ja mam M110 Guardera + bore upa i używam do tego baterii NiMH 3300. Nie ma z nią żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Próbował ktoś wyciągnąć gumę z lunetki i później ją spowrotem wsadzić?

Jest to wykonalne?

 

Niestety smarowanie gumy nie pomogło, gdy wkładam klin guma poprostu zgina się w tym miejscu i nic nie daje... Nie chcę dawać klina szerokości 0,5cm...

 

Gdyby można było wyciągnąć gumę i zamienić ją poprostu ułożeniem...

 

Denerwuje mnie już branie poprawki przy każdym strzale.

Link to post
Share on other sites

Ja mam M110 Guardera + bore upa

 

Teraz mam to samo i baterię http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=981. Jak na razie żadnych problemów. W sobote jadę na większą strzelankę, to napewno więcej będę wiedział.

Pisałem wcześniej, że miałem sprężynę 170%, a w rzeczywistości miałem sprężynę stock i ładny zestaw podkładek made in machinegun. Tak na marginesie.

Link to post
Share on other sites
Próbował ktoś wyciągnąć gumę z lunetki i później ją spowrotem wsadzić?

Tak, da się. Guma trzyma się w ten sposób, że jej rogi są zablokowane ABS-ową oprawą lunetki. Wystarczy podważyć gumkę.

A wracając do problemu regulacji lunetki - po prostu gumka z prawej strony jest zbyt szeroka, i sama lunetka nie ma miejsca na odpowiednie przechylenie... Zdejmijcie gumę i zobaczcie, na jakiej zasadzie to działa.

 

Czy wam karabin też pobiera tylko pierwsze 10 - 12 kulek, czy to ja mam takiego pecha? po wystrzeleniu tylu kulasów znowu trzeba podkręcić, czasami kulki nie lecą w ogóle mimo podkręcenia :?

 

A tak w ogóle to mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :P

 

Aj, pomyłka - guma nie trzyma się za pomocą rogów - jest po prostu wepchnięta :wink: co nie zmienia tego, że wystarczy podważyć.

Link to post
Share on other sites
Czy wam karabin też pobiera tylko pierwsze 10 - 12 kulek, czy to ja mam takiego pecha? po wystrzeleniu tylu kulasów znowu trzeba podkręcić, czasami kulki nie lecą w ogóle mimo podkręcenia :?  

 

 

A jakich kulek używasz? Może kulki blokują się w magu. Mnie się blokowały kulki Gold Fire. Bo normalnie to na jednym nakręceniu to mogę kilka długich serii wystrzelić...

Link to post
Share on other sites

Używam kulek Excel, więc zacinanie sie kulek chyba odpada. Właśnie rozkręciłem całego maga i czyszczę każdy element... i tak sobie patrzę i co widzę? jakaś mała część wypadła z gniazda... na razie badam, czy to przypadkiem nie jest coś ważnego, w końcu magazynek też część karabinu i ma działać precyzyjnie :lol:

Możliwe jednak, że faktycznie kropelka oleju pomoże i będzie po problemie. Idę smarować :wink:

Link to post
Share on other sites

Dobra, przesmarowałem maga, wytarłem i odkurzyłem wszystkie części... ale przyczyna strzelania 10kulkowymi seriami leżała tylko i wyłącznie w mojej tępocie... otóż podkręcałem magazynek tak, by było full kulek, a potem podkręcałem go dodatkowo raz, góra dwa razy :lol: Bałem się uszkodzić sprężynę magazynka, naciągając ją zbyt mocno... Teraz podkręcam 10-20 razy i strzela dłuuuuugo :D Za to po przesmarowaniu magazynka trochę smaru dostało się na same kulki - teraz gietka strzela jak granatnik - dobrze, że ten smar nie niszczył w żaden sposób części gumowych (hopsiup). Co do wypadającego elementu - gdzieś na forum była ta sprawa wyjaśniona (niestety nie pamiętam już gdzie). Chodziło o to, że po przeciwnej stronie zwalniacza kulek, na tej samej sprężynie zamontowane jest takie małe coś, co zapobiega otwieraniu się klapki do wsypywania kulek. Jednak jest to tak słabo zamocowane, a napór sprężyny zwalniacza jest tak duży, że w końcu jakiś element nie daje rady i odlatuje :? Radzę nie zwalniać sprężyny przy odwartej klapce - wtedy odlatuje od razu :ściana:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...