Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

Na moją nie mam co narzekać... (kolbę oczywiście) jak na razie odpukać

Jest na każdej mojej strzelance od grudnia i nie raz nią o cos zahaczyłem

... a temperatury bywały różne...

 

Dodam, że średnio z 5-8 razy w czasie kilku godzin składam ją i rozkładam w zależności jak mi wygodniej czyli macham nią jak ryba ogonem :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Kupiłem sobie ostatnio magazynek lowcap - krótki: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=528

Parę uwag:

#1 Magazynek ma być 20 kulkowy, a mieści się w nim 19 kulek (0,25g Gold Fire),

#2 Z 19 kulek wchodzących do maga można wystrzelić 16, bo 3 zostają w kolanku

#3 Na początku miałem kłopot z jego poprawnym założeniem - zwalniacz kulek wypuszczał je przy wkładaniu maga 8O Opanowałem już to - należy go lekko pod kątem zakładać - najpierw tył (tzn. to co bliżej spustu), a potem przód, przy czym należy to zrobic mocno!

#4 Do ładowania maga trza użyć ładowarki, bo jest mocna sprężyna i ręcznie to założyć idzie około 12-14 kulek

#5 Zacięcia i braki w podawaniu kulek: NIE STWIERDZONO.

Link to post
Share on other sites

Apropo brakujących FPS-ów w replikach z machineguna.pl czy tylko mi się wydaje czy zmienili cichcem opisy do CA G36 i CA G36K?

Nagle z dumnych 360 fps zrobiło sie odpowiednio 300 i 320 fps :lol:. Hmm a może cierpie na schizofrem;) ?

A może na analfabetyzm? - KozA

 

..nię. Raczej na omsknięcie palców. Czepiasz się.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, moj CA36K jest bezawaryjny, stockowa wersja, 315-318 FPS'ow. Wale juz nim od pazdziernika 2005 i dziala bez zajakniecia. Kupilem go w firearms, troche drozej ale obsluga konkretna. Nie mowie, ze machinegun.pl to zla firma, bo jeszcze nic lewego mi nie sprzedali, natomiast nie raz spotkalem sie z opiniami ze robia ludzi w ch.... Poza tym, czy ktos kupujac wersje stuningowana otrzymal rowniez oryginalne czesci ktore sa w stockowym gunie? No nic... Jak dla mnie gun jest pierwsza klasa. Bateria 600 NiCD 8,4V starcza na jakies 750 kulek.

Link to post
Share on other sites

Możecie mi powiedziec, jak poradziliście sobie z zamontowaniem batki na kolbie?

A dokładniej - w jaki sposób przeciągneliście kable, bo ja nie widze tego inaczej niż spiłować kawałek kolby, aby mogły wyjść na zewnątrz...

 

pozdrówka

Link to post
Share on other sites

Zwykłej kolby nie trzeba piłować wystarczy odpowiednio ułożyć kable.

 

Potrzebne są dłuższe kable. I trzeba ostrożnie układać ja nad gearboxem, żeby przy otwieraniu komory zamkowej ich nie przyciąć. Z tym jest najwięcej zabawy.

 

Jak już masz z tyłu układasz je tak, żeby wychodząc z góry (jest już tam otwór) szły wzdłuż tylnej scianki body do samego dołu, potem do końca w lewo i wzdłuż kolby na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam stockowego CA36 na pierwszej baterii mogłem wystrzelać około 450 kulek 8,4 V NICD Sanyo 1400, więc musiałem kupić większą baterie kupiłem 8,4 V NIMH KAN 3000 i teraz bateria strzelając ogniem ciągłym oczywiście z przerwami wystarcza na 1000 kulek.

Wiem że seria CA36(K) charakteryzowała się dużym zużyciem, lecz patrząc na to ile inni potrafią wystrzelać tu cytuje

Bateria 600 NiCD 8,4V starcza na jakies 750 kulek.

wystrzelać zacząłem się zastanawiać co może być przyczyną.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Czy pozostaje mi tylko wymiana silnika czy może byc inna przyczyna?

Pozdrawiam

Krzys

Link to post
Share on other sites

Ja mam baterię 9,6V 1400 mAh i na zlocie w Tomaszowie w ciągu całego dnia wystrzeliłem trzy hi-capy. A kto był to wie jak tam się strzelało. One hi-cap one kill. Śmiem myśleć, że to problem z ładowarką lub z niewłaściwym ładowaniem. Przecież GB v.3 i silnik to chyba to samo co w innych modelach CA. Nie wierzę, że CA zrobiła specjalną prądożerną wersję do G36k

Link to post
Share on other sites
Śmiem myśleć, że to problem z ładowarką lub z niewłaściwym ładowaniem

 

Niestety to nie to najpierw też tak myślałem i kupiłem ładowarkę mikroprocesorową, na niej zdarza mi się ładować baterie znajomych i u nich problemu nie ma. :|

Pozdrawiam

Krzys

Link to post
Share on other sites
Jeszcze jeśli jest to bateria o napięciu 9' date='6V to tylko pozazdrościć tak energooszczędnej baterii... [/quote']

 

bez przesady ja mam podobnie, więc....

 

Gryzly poczytaj ten wątek od "prawie" początku tam troche jest przypuszczeń i porad. Może coś z tego Ci pomoże.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dawno nie zaglądałem, do mojego ulubionego wątku a jak się okazuje nawet tutaj dotarła "sława" MG :twisted:

A co do sprężyny to wkładają to: "indywidualnie kalibrowana sprężyna zapewniająca wymaganą moc (odpowiednik około 170%)", czyli nikt oprócz nich nie wie co to.

Tja... ja przed wyjściem z kibla używam indywidualnie kalibrowanego papieru toaletowego zwijanego specjalnie na potrzeby użytkownika, zapewniającego właściwą nieprzemakalność i wytrzymałość... :twisted:

Innymi słowy sraty-taty.

Nie mam za grosz zaufania do tego "tuningu" made by MG. W kilku przypadkach, o których można przeczytać na tym forum okazało się, że to indywidualne kalibrowanie polegało na użyciu kilku podkładek pod stockową sprężynę. Takie tuningi to na allegro dają o wiele taniej :|

Na różnicy kulek 0,03 g nie wpowinno być różnicy rzędu 60 fps - raczej nie mam co do tego wątpliwości, przy różnicy 0,05 g spadek prędkości to ok. 25 - 30 fps. Słowem coś spieprzyli i tyle. Zresztą... oni mają własny chronometr (sprawny inaczej) - u nich pomiary zawsze wychodzą :?

Co do rozklejającej się kolby Menadżera - mam duże wątpliwości czy "gwarancja obejmuje", w końcu mogłeś skrycie i bezczelnie wbijać zęby w tę kolbę i w ten sposób uszkodzić ją "mechanicznie" - życzę Ci aby to uznali ale hmmm... słabo to widzę.

Zresztą - nie na darmo mam taki oto banerek - poniżej:

Link to post
Share on other sites

Co do mg: znajomy robił u nich tuning Ak i zmierzyli mu 460fps. Zrzuciliśmy sie teamowo na własny chrono i wyszło mu 390 :) No comments.

 

A co do G36:

włożyłem w swoją gietkę:

- sprężynę m120 hurricane (odpowiednik m130 systemy)

- łożyskowaną prowadnicę sprężyny hurricane

- łożyskowaną głowicę tloka hurricane

- aluminiową głowicę cylindra systema

- uszczelnioną dyszę systema

- nowe podkładki

- preclufa 6.04mm/534mm systema

 

Giwera oczywiście świetnie spodkładkowana, zębatki mają minimalne luzy i kręcą się swobodnie.

Bateria 10.8V 1700mAh NiCd Sanyo nawet nie ruszyła sprężyny. Od razu po naładowaniu wystrzeliwuje się na niej 5 (słownie: pięć) kulek. Wqrwiłem się i za dopłatą wymieniłem baterię na 10.8V 3300mAh NiMH G&P. Na tej batce ciągnie aż miło, ALE...

Na pierwszej strzelance poszły ok 2 hi-capy i batka padła. Po naładowaniu nie chciała ciągnąć sprężyny - naciskałem spust i ze styków leciał dym. Rozebrałem GB, przesmarowałem, jeszcze raz spodkładkowałem zębatki, oczyściłem styki i płytkę selektora ognia (całe czarne były), złożyłem, nacisnąłem spust i... to samo, tylko że tym razem mam stopioną płytkę selektora i coś iskrzy.

Nie wiecie o co biega?

Dodam, że kable przełożyłem na tył, wymieniając je na 1,5mm i wywalając bezpiecznik.

Link to post
Share on other sites

gallain - miałem podobny problem z 110 Guardera i podobnym zestawem. U mnie także styki się przypiekły. Nie wiem, czy nie powinieneś zmienić zębatek na super torcapy. Co do baterii - wszystkie wynalazki możesz spokojnie wyp... do kosza. Tutaj jedynie baterie Sanyo RC 3000 mAh dadzą sobie radę. Wszystkie inne wymiękają - przećwiczone ponad wszelką wątpliwość.

Link to post
Share on other sites

@bisquider: to ja jestem zlote raczki z forum mazowieckiego ;)

 

@kostek: no wlasnie bajer jest taki, ze oporu nie ma - zebatki smigaja jak ta lala. Co do silnika... - grzeje sie tak, ze parzy przez chwyt :)

 

@zibid: co rozwiazalo problem z Twoim g36? Wymieniles zebatki bylo cacy? Czy jakos inaczej sobie poradziles? A co do baterii - batka sie w ogole nie grzeje (w przeciwienstwie do poprzedniej - 1700mAh). Po rozebraniu guna, przeczyszczeniu stykow i podlaczeniu znowu dzialalo. A wczesniej pozyczylem od znajomego batke na ogniwach large NiMH 10.8V 2000mAh G&P i wszystko hulalo, mimo, ze byla to druga strzelanka tej baterii. Tak wiec wydaje mi sie, ze pojemnosc (w tym przypadku 3300mAh) powinna zalatwic sprawe. Po zalozeniu mojej niestety stopilem plytke selektora i blaszka stykajaca zaczela dotykac gb i powodowac zwarcie...

 

No nic. Poki co do piatku czekam na nowa plytke selektora. Jesli to nie przejdzie, to zamawiam torque upy. Jesli to nie zadziala, to mam nadzieje, ze asgshop zgodzi sie na druga juz wymiane batki, tym razem na RC... A potem jako bankrut rzuce sie z mostu...

 

pozdrowka

Link to post
Share on other sites

Hmm... pewne jest ze silnik nie daje rady, w sumie jestem ciekaw jaki prad ciagnie wtedy (pewnie z 40A). Zastanawiam sie tylko czy nie wpakowales za duzo podkladek i czasem sebatki nie tra o druga strone GB (jezeli pisze glupoty to sorry)

Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewien, ale to raczej nie powinna być kwestia mocy silnika, ja jadę na stockowym i nie słyszałem, żeby ktoś miał z nim problemy.

 

(Kostek) - silniczki w AEGach generalnie mają prawo ciągnąć ok 40A (choć to raczej skrajne przypadki), zwykle pobór jest na poziomie 25-30 A. Faktem jest też, że 40A potrafi nieźle przypiec styki. Gorący silnik to co najmniej niepokojący objaw. Nie strzelałbym do czasu wyeliminowania przyczyny.

 

Co do regulacji docisku silnika - tak jak Ci radzi SH - sprawdziłbym to, bo faktycznie objawy są co najmniej wskazujące na docisk, choć rzadko to akurat bywa problemem.

Co do wymiany zębatek - ja nie wymieniałem, ale też mam słabszą sprężynę. W przypadku Twojej sprężyny wymiana tak czy owak jest uzasadniona, bo stockowe i tak specjalnie długo nie pociągną. Nowe zębatki torque up być może lekko zmniejszą opory pracy mechanizmu, jednak nie spodziewałbym się drastycznej różnicy, choć... cholera wie, jeśli masz jakiś feler w stockowych, poprawa może być znaczna.

Co do sposobu wyeliminowania mojego problemu:

Moje kłopty występowały zimą - na baterii stockowej - 5 kulek i po herbacie, nakombinowałem się z innymi bateriami - najlepszy wynik - pół hi capa. Używałem różnych baterii (szkoda mi było kasy na sanyo). W efekcie gówno zaoszczędziłem bo i tak musiałem zamówić pakiet zrobiony na Sanyo RC. Kłopoty minęły jak ręką odjął. Teraz ładuje baterię co drugą strzelankę a myślę, że wystarczyłoby co trzecią. Różnica w moim przypadku polegała na tym, że nie odczułem grzania się silnika, choć też podejrzewałem go o niską sprawność i myślałem nad wymianą.

Styki też mi się przypiekły, ale Marcin z ASGShopu je zregenerował. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby po zastosowaniu odpowiedniej baterii, sprawnych styków i regulacji docisku silnika - wszystko zaczęło działać jak trzeba.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj doszło do mnie nowiutkie G36...

 

Niestety strzela niczym shotgun ;/ Po kilku strzałach wylatują dopiero kulki... w zależności od ilości strzałów wywala po 3,4,5 kulek na bardzo małą odległość. Ja chyba mam totalnego pecha. Za takie pieniądze wolałbym, aby sprzęt działał chociaż miesiąc bez problemów!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...