Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

36 kupiona w sierpniu.

Wczoraj lekki mrozik: urwana rączka przeładowania.

Wnioski: Słabość materiału stosowanego teraz w Gietkach(rączka przeładowania, kolba kolegi Anr). Zauważyłem że kompozyt z którego jest wykonana rączka przeładowania jest bardziej błyszczący niż innych gienek(zakupionych dawniej G36-ek).

Zaznaczam że było to normalne odciągniecie rączki. W tym momencie patrzył na mnie kolega i nie mógł uwierzyć że to pękło.

Ja sam się zdziwiłem kiedy w ręce została mi rączka.

 

Mam ten sam problem. Urwalem ja na "Bezsnieznej Zimie" rok temu.

Niestety na owa raczke przeladowania jak i magazynki trzeba zima uwazac(pekla mi plastikowa czesc trzymajaca sprezynke w Hi-Cap`ie.

Dobrym wyjsciem bedzie zakup metalowej raczki przeladowania ( http://asgshop.pl/produkt.php?id=933 ).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie,

jak G36 sprawdza się w pomieszczeniach? Chodzi mi o dwa aspekty - długość i celowanie.

W pomieszczeniach sprawdza sie doskonale :) moze nie tak dobrze jak MP5 ale... Co do dlugosci to ja tez nie skladam kolby, po prosu przesuwam ja nad ramie i w ten sposob "skracam" bron. Musialem tez nauczyc sie troche innego wchodzenia do pomieszczen z razcji dlugosc G.

Co do celowania to zazwyczaj jest to taka odleglosc ze "i tak trafisz" wiec nawet nie celuje dokladnie, ale jesli juz to zazwyczaj uzywam lunetki (jak sie przyzwyczaisz to calkiem sprawnie to idzie), ale zastanawiam sie nad niska szyna, bo zamontowanie koliamtora na raczce niebardzo mi sie podoba, jakos dziwnie glowe czlowiek trzeyma i kark boli :(

Link to post
Share on other sites

Witam. Przymierzam się do kupna bipodu do mojej g36c, bo chcę sobie z niej zrobić broń wsparcia itp. Ogólnie mam zamiar trochę powymieniać. Ale jeśli chodzi o bipod to miał ktoś do czynienie z tym:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...6HGWBB_srch_g36

Producent G&P. Moje zasadnicze pytanie dotyczy wytrzymałości tego zawiasu/przegubu. Nie robią się tam z biegiem czasu nadmierne luzy? Nie mają te stopki tendencji do samoczynnego opadania czy dobrze się trzymią po ich złożeniu?

Link to post
Share on other sites

A ja mam inne pytanie czy ta batka:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1456

po włożeniu do pełnej kolby uniemożliwi mi całkowicie manewrowanie kolbą(będzie musiała byc ciagle na ostatniej pozycji ustawiona)?

Drugie pytanie Czy da się wepchnąć tam jakąś inna batke na dużych ogniwach np. taką:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1457

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
kolbą(będzie musiała byc ciagle na ostatniej pozycji ustawiona)?

Na ostatniej nie ale będzie miała długość taka jak oryginalna w G36. Będziesz ją mógł jednak złożyć (po to jest puste okienko).

Ta druga batka jest bez pustego okienka (kolby nie złożysz) ale akumulator jest krótszy i kolba powinna da się złożyć o jedno oczko mniej. No i oczywiście ten akumulator wejdzie do kolby pełnej.

Edited by pitronik
Link to post
Share on other sites

Jeżeli koniecznie potrzebujesz baterii 10.8 V a nie potrzebujesz składać kolby to weź tą bez okienka kolba będzie się bardziej skracać. Te akumulatory G&P są dedykowane do kolby pełnej weź jednak pod uwagę że kolba tzw. snajperska (ta z poduszeczką) ma inaczej wiercone otwory do zatrzaskiwania niż kolba "zwykła". Ja mam snajperską i baterię 9.6V bez wolnego okienka uniemożliwiającego złożenie kolby i mnie się skraca na długość taką jaka jest standardowa w G36C.

Jeżeli chcesz się jeszcze upewni wyślij e maila do Asgshopu z zapytaniem co do baterii, to sprawdzą Ci jakie akumulatory będą pasować do kolby pełnej.

 

Pozdrawiam Pitronik

Link to post
Share on other sites

W zestawie kolby pełnej jest kabel ze złączką (ta którą podłączasz do baterii) jeżeli chciałbyś wymienić kable na inne np. o większym przekroju najlepiej było by rozkręcić gearboxa ale jest możliwość dolutowania kabli do zespołu styku bez jego rozbierania tylko trzeba uważać by nie upalić styków lutownicą.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba rozkręcać gearbox'a żeby przeciągnąć kable do tyłu. Możesz pociągnąć je górą. Miejsca pomiędzy body a samym gearbox'em jest wystarczająco dużo.

Mam natomiast pytanie. Po co ci bateria 10,8V skoro masz giwerę podkręconą do 390fps'ów? Mam baterię 9,6V dedykowaną do kolby pełnej, a broń strzela jakby miała 12V! Powiem nawet więcej. Na baterii 12V Intellecta strzelała wolniej.

Link to post
Share on other sites

Dziwne u mnie lufa wprawdzie nie posiada tych "uszek" do standartowego gripa g36 ale za to ciężko siedzi w gripie od Ag36... Pozatym kiedy zakładam tego gripa to on sam w jakis sposób sie blokuje i tylko porządne szarpniecie do przodu daje efekt( oczywiscie gdy w gripie nie ma pina ;] )

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie. Teraz na zimnie moja G36 wariuję. Naciskam spust, silnik startuję, lecz nie naciąga sprężyny. Trzeba na auto chwile po naciskać. Wtedy już normalnie przez chwile. To wina baterii (intelecty), okablowania, silnika?

Link to post
Share on other sites

Dopuki trwa promocja na taiwangunie chciałbym kupić G36k, ale po przeczytaniu całego wątku (i całkowitej dezorientacji :-F ) nadal mam kilka pytań:

 

1.Czy ta bateria zmieści się bez żadnych przeróbek:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=541 <lub to samo z asgshopu żeby nie czekać>

czy też brać jedną z tych?

http://www.asgshop.pl/catalog.php?cat=71

Nie zamierzam poddawać repliki tuningowi mechanicznemu (tylko gumka HOP-UP i preclufa)

 

2. Istnieją jakieś lufy precyzyjne które nie wystają? Czy też trzeba brać lufe 363mm i ewentualnie ją czymś zakryć (ktoś pisał o tłumiku płomienia-dodatkowy wydatek 80zł i ponoć nie zawsze wchodzi bez przeróbek.)

 

3.Ten zestaw jest warty swojej ceny? Nie spali się tak jak stockowe?

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=617

 

4. Czy wszystkie G nie mają zaczepów do zawieszenia taktycznego (da się to jakoś dorobić niczego nie niszcząc?)

 

5. Jak sprawdzają się magi mid-cap firmy STAR?

Edited by Blas
Link to post
Share on other sites

Więc:

1. Ta bateria zmieści się bez problemu, lecz nie jest za żywotna. Myślę ze przez pół roku pośmiga bez problemu.

 

2. Jak zamontujesz lufę 363 to nic nie będzie wystawać. Tłumik płomienia to to coś, co jest zakręcone na końcu lufy. Wszystko zamaskuje.

 

3. Spali się po czasie, szczególnie po tuningu. Odpali się jedna blaszka w styku (przynajmniej u mnie tak było).

 

4.Zawsze można używać zawieszenia jednopunktowego. W k są wpuszczone w grip nakrętki, można wkręcić szynę ris.

 

5. Nie wiem, nie mialem midów. W lowach stara trzeba spiłować główkę podajnika kulek, bo nierówno się układają i mag się zacina. Poza tym było o tym na forum. Poszukaj.

Link to post
Share on other sites

1. Więc jaką baterie powinienem wybrać, jeśli zalezy mi na jej długowieczności i na tym żeby się zmieściła bez przeróbek? (pół roku to straszliwie mało)

2. Więc jednak będe musiał dokupić ten tłumik, żeby nic nie wystawało? Kolejne +8 dyszek do rachunku ;/ Miałem nadzieje że uda się tego uniknąć.

3.Więc lepiej samemu zrobić okablowanie? Czy mi się tylko wydaje czy strace wtedy gwarancję?

4. Oryginały ,mają zawsze zawieszenie trzypunktowe, miałem nadzieje że w replice też się jakoś uda :strach:

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie

Nie, no w ten sposób mam właśnie 3 punktowe...

 

Bateria

Ja ostatnio nabyłem coś co się nazywa "Akumulator NiCd 9.6V 1100mAh do G36/G36K/UMP"

 

Wykonany z 8 ogniw firmy Sanyo, mieści się w G36 i G36K; standardowo stosowany w UMP. Nadaje się do broni o sprężynie silniejszej niż standardowa. Przy fabrycznej sprężynie zapewnia większą szybkostrzelność i około 2-krotnie większą ilość wystrzelonych kulek na jednej baterii.

 

za 60 zł i na razie nie narzekam tyle, ze w sklepie, który nie wiem czy polecać, bo jest w likwidacji :)

 

Lufa

Poszukaj w tym temacie... masz tu tą sprawę opisaną.

Dokładnie przypatrz sie długością tych precek.

 

Okablowanie

Może po prostu zapytaj "Tajwanów" czy od razu by Ci nie wymienili kabli a najlepiej wsadzili też MOSFET-a i ile by to Cię kosztowało.

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...