Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria i plastry rozgrzewające


Recommended Posts

No ja nie wiem czy te działające batki na mrozie, to faktycznie efekt tych plastrów... Ale jak się wczytać w ulotkę: " W naturalny sposób pomaga rozluźnić mięśnie do głębokości 4 cm. Plaster wystarczy przykleić na suchą skórę w bolącym miejscu. Działa przez 8 godzin." - to może, może ;-)

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Lipo w przeciwieństwie do prymitywnych nimhów nie ma problemów na mrozie. To jedna z najczęściej wymienianych zalet litowców.

Potwierdzam - prędzej na mrozie padłem ja niż lipol.

Dzięki. Co prawda wiedziałem o dobrym działaniu lipo na mrozie, ale wolałem zapytać.

 

 

A Oscillococcinum leczy przeziębienie i grypę.

Tak samo jak i raka :D

Link to post
Share on other sites

Wiciok widzę, że nie masz zielonego pojęcia o składzie tych plastów i sposobie działania a pieprdzielisz farmazony... poczytaj z czego to jest i jak to działa . masz tu ;link z opisem i skład http://www.doz.pl/apteka/p60706-Apap_Thermal_plaster_rozgrzewajacy_1_szt ta mieszanka pod wpływem tlenu wytwarza ciepło. to jest to samo co ogrzewacze do rąk czy stóp turystyczne .

Edited by BBombello3
Link to post
Share on other sites

:hahaha:

Nie, żeby na podanej stronie nie było ani słowa o wytwarzaniu ciepła pod wpływem tlenu... Ale dla odmiany jest za to taka ciekawostka:

Plaster Apap Thermal po przyklejeniu na skórę rozgrzewa się stopniowo, by osiągnąć maksymalną temperaturę po 30 min.
Link to post
Share on other sites

Lipo w przeciwieństwie do prymitywnych nimhów nie ma problemów na mrozie. To jedna z najczęściej wymienianych zalet litowców.

 

Lipole maja problemy na mrozie. Wszystko zależy od pakietu wielkości C i pojemności, temperatury otoczenia tej odczuwalnej i co siedzi w replice.Sprawdzony ogrzewacz KLIK

Link to post
Share on other sites

Hindus własnie taki proszek z żelaza i innego badziewia jest w tych plastrach apapu.

A Ty wiciok naprawdę się nie ośmieszaj :icon_razz: Ja wiem, że ADMIN to musi mieć zawsze rację, wszystko wie wszystko widział ale serio jak nie miałeś w łapkach nie dociekałeś na jakiej zasadzie działa itp. to wybacz ale się nie odzywaj i nie pieprz chłopakom farmazonów bo oni myślą, że skoro admin to ma rację ...

 

A tu masz definicję :

Jednorazowe ogrzewacze żelazowe

Wykonane są jako porowate torebki, zwierające rozdrobnione żelazo z celulozą (nośnik) i wodę (katalizator). Jako katalizatory używane są także węgiel aktywny i sól kuchenna. Wermikulit jest stosowany jako substancja uwalniająca wodę w trakcie reakcji. Aktywują się po kontakcie z powietrzem, dlatego są przechowywane w szczelnych foliowych workach. Są stosowane również jako sprzęt medyczny. Działają do 12 godzin. Ciekawostką jest, że bywają stosowane do ogrzewania wody w camelbakach.

To ustrojstwo siedzi w plastrach rozgrzewających .

Edited by BBombello3
Link to post
Share on other sites

O przepraszam, zwracam honor - w końcu się doszukałem, że w tym konkretnym przypadku to jest naklejana szaszetka, a nie stricte plaster - któreż to plastry działają na zupełnie innej zasadzie i ciepła jako takiego nie wytwarzają, a cały czas byłem przkonany, że o nie właśnie wam chodzi.

Link to post
Share on other sites

A ja od siebie polecę żelowe ogrzewacze do rąk/dłoni (hand warmers) - w moim przypadku firmy Karrimor. Dają sporo ciepła (podobno 55-60 st. C) i co najważniejsze są wielorazowego użytku. Znacząco przedłużają żywotność NiMh-ów na mrozie, a na respie można ogrzać sobie nimi ręce. ;)

 

Ale i tak najlepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w LiPo, bo NiMH z doczepionym ogrzewaczem i tak padnie szybciej niż LiPo o tej samej pojemności bez ogrzewacza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, testowałem ostanio rzeczone plastry rozgrzewające apapu na mrozie około -12 C bateria solidnie owinięta plastrem wlozona w kolbe... efekt, po jakichś 15 minutach bateria niestety padła :((( podejrzewam ze plaster nadaje sie do mrozow do okolo -5 C na wieksze niema innego lekarstwa niz Li-po

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...