Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika dla syna.


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bez rozebrania GB ale trzeba wytargać GB na zewnątrz więc pic na wodę fotomontaż ten system....

Co innego wytargać geara z repliki a co innego rozebrać geara a potem..złożyć :icon_cry: Ale przeca jest aug-najtańsza replika z wymianą sprężyny- BEZ wyjmowania geara. :icon_lol: A dla bogatszych jest katana system... Edited by dziadekmarek1
Link to post
Share on other sites

Jak już to wersja C, czyli GFG14. Ta będzie raczej za duża jak na 14 latka :icon_wink:

(...) Zwróć uwagę na długość. Później takie krótsze repliki fajnie spisują się w budynkach.

Off, chyba po raz pierwszy nie zgodzą się z Tobą.

Primo, G36 w wersji K (GFG15) jest najbardziej uniwersalną ze wszystkich odmian, sprawdza się zarówno w lesie jak i w CQB, jest niewiele dłuższa od wersji C.

Secundo, nie sądzę, żeby młody Użytkownik w najbliższym czasie bawił się w budynkach.

Tertio, jeśli ma 170 cm wzrostu, trzeba przypuszczać, że przez najbliższe dwa lata osiągnie 180 i wersja K będzie w sam raz zarówno do wzrostu, jak i wagowo a także do aktywnego "wejścia" w ASG. :maniak_OK:

Kilka lat używałem G36K [JG] (po lekkim tuningu 400 fps) i teraz już trzeci rok służy niezawodnie kolejnemu użytkownikowi.

Wersji K używała Św. P. Aris a miała zaledwie 152 cm wzrostu i słabe kobiece rączki. :icon_cry:

 

Nie ma też znaczenia, że replika jest wykonana z ABS-su bo jest on solidny. W naszym Regimencie jest kilka G36 [JG] w użyciu i nic w nich nie pęka ani nie łamie się.

 

Myślę, że to niezły wybór na wdrażanie Młodzieńca i początek zabawy w ASG.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Off, chyba po raz pierwszy nie zgodzą się z Tobą.

Primo, G36 w wersji K (GFG15) jest najbardziej uniwersalną ze wszystkich odmian, sprawdza się zarówno w lesie jak i w CQB, jest niewiele dłuższa od wersji C.

 

No tak, bo przecież C jest za krótka do lasu :F Wersja C jest krótsza od K i będzie lepiej spisywać się w budynkach. Nie napisałem, że K się nie nadaje. Możesz się nie zgadzać, proszę bardzo. Ja na podstawie własnych doświadczeń nabytych podczas treningów i zwykłych strzelanek wiem, że K średnio się nada do budynku ( co nie znaczy, że wcale się nie nadaje...), tak samo jak Rk/AK ze stałą kolbą. Gieta ma przynajmniej składaną kolbę i coś można tutaj poradzić. To, że K jest niewiele dłuższa właśnie działa na jej niekorzyść.

 

 

Secundo, nie sądzę, żeby młody Użytkownik w najbliższym czasie bawił się w budynkach.

 

Sądzisz tak na podstawie wróżb z fusów? Może najdzie ich ochota na grę 1vs1 w budynku?

 

Tertio, jeśli ma 170 cm wzrostu, trzeba przypuszczać, że przez najbliższe dwa lata osiągnie 180 i wersja K będzie w sam raz zarówno do wzrostu, jak i wagowo a także do aktywnego "wejścia" w ASG

Brzmi to tak jakby wersja C była dla karłów :icon_lol:

 

Btw. Jeśli ma to być już replika G36 to najlepiej z regulowaną kolbą, ale na GF na razie ich nie ma.

Link to post
Share on other sites

To tak, predyspozycje wizualne zostały wyłonione. Jednak, Kałach. i teraz zastanawiamy się który. Synowi bardziej podoba się RK-02 niż RK-08S ze względu na długość lufy. Ja nie chcę za bardzo ingerować w jego decyzje, oczywiście delikatnie dałem do zrozumienia, że wygląd jest ważny ale jakość repliki (materiały z których jest wykonana) również. Załapał o co chodzi ale je się najpierw oczami. Do tego dochodzi dodatkowo dysproporcja ceny, w obecnej chwili to 131zł. Kwota na zakup osłony oczu, kulek, smaru itp. Mam nadzieję, że ta różnica w wykonaniu miedzy tymi modelami nie jest aż tak znaczna.

Edited by SYBIR1940
Link to post
Share on other sites

W przypadku lufy chodzi o walor wizualny, estetyczny (po prostu dla niego w RK-02 jest fajniejsza).

A i pytanko co do pozostałych rzeczy, co oprócz

LiPo 7,4V 1300mAh (w specyfikacji zapisano aku 9,6V, czy to LiPo 7,4 nie będzie za słabe)

ładowarki GFC LiPo 2S lub 3S dokupić od razu.

 

Czy do repliki tej można dokupić np szynę i do niej lunetkę. Oczywiście nie teraz ale czy do tego egzemplarza takie dodatki będzie można zastosować.

Edited by SYBIR1940
Link to post
Share on other sites

Do tarczowych strzelań potrzebujecie jedynie repliki, okularów, kulek i jakiegoś odosobnionego miejsca żeby ludzi nie straszyć.

Każda replika jest zdatna do modyfikacji zarówne wewnętrznej jak i zewnętrznej o ile tylko nie jest to gniot od Umarexa za 180zł. Dlatego wszyscy polecają wam repliki sprawdzone i solidne jak za taką cenę. A co dokładnie warto lub nie warto modyfikować to można sobie znaleźć na forum już we własnym zakresie. Warto w każdym razie czytać bo wszelkie informacje tutaj się znajdują i to nie w postaci legend i podań, tylko od ludzi, którzy daną replikę wciąż używają i coś o niej wiedzą z pierwszej ręki.

 

Okulary z atestem, klasa twardości soczewek F. Mam, używam i polecam produkty 3M Peltor.

Najtańsze sensowne spośród powyższych to Peltor Tora i 3M 2720 lub 2740. Cena w granicach 25-30 złotych za jedną sztukę.

 

A co do kulek to szkoda trochę zużywać G&G do strzelania tarczowego. Z tańszych rozwiązań masz P&J na taiwangunie, które pomimo słabej ogólnie opinii są bardzo tanie i nie nastręczają szczególnych problemów w chińskich stokowych replikach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...