Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug z CA


Recommended Posts

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teraz coś odnośnie kwestii wykonania. Czy występują jakieś niedoskonałości? Czy ABS jest wytrzymały i czy jest podatny na pęknięcia lub inne uszkodzenia?

 

U mnie są kiepsko spasowane części. To metalowe z tym łożem z ABSu luźno się trzyma i lata jak poje@#$e(trzeba będzie zaradzić teflon fixem :( ). No i ruszająca się rączka przednia.

Link to post
Share on other sites
Teraz coś odnośnie kwestii wykonania. Czy występują jakieś niedoskonałości? Czy ABS jest wytrzymały i czy jest podatny na pęknięcia lub inne uszkodzenia?

 

Biegam z TM i mam górę body rozwaloną na pół. ABS jest wytrzymały o ile nie będziesz miał pecha i nie spadnie ci na beton z 1,2m podczas truchtu a dodatkowo jej nie kopniesz. Po sklejeniu taśmą nie oszczędzam body i działa jak działa (OK)

Link to post
Share on other sites

np. raczke to ja zdjalem i fajnie to wyglada (po mojemu)

 

a zeby to metalowe nie latalo, to dwu centymetrowej szerokosci pasek z materialu owinalem 2x wokol plastiku w przedniej czesci i pieknie sztywno lezy

 

to samo na czesci lufy, ktora wchodzi do srodka. dwie warstwy tasmy izolacyjnej w miejscach, ktore ta lufa dotyka reszty.

i teraz wszystko jest sztywne jak.....:)

Link to post
Share on other sites

Przednia część musi latać w stosunku do tylnej - taka jest konstrukcja - łatwe rozkładanie - coś za coś. Rączka także łapie luzy. Nie będzie łapać jak się nie będzie używać - to tylko stop metalu nie stal. Zresztą takie luzy są akceptowalne i nie przeszkadzają przy celowaniu. To nie jest wiatrówka ani broń ostra gdzie powtarzalność ma być 100% -owa. To tylko drogie "zabawki"

Link to post
Share on other sites

Przednia część musi latać w stosunku do tylnej - taka jest konstrukcja - łatwe rozkładanie - coś za coś. Rączka także łapie luzy. Nie będzie łapać jak się nie będzie używać - to tylko stop metalu nie stal. Zresztą takie luzy są akceptowalne i nie przeszkadzają przy celowaniu. To nie jest wiatrówka ani broń ostra gdzie powtarzalność ma być 100% -owa. To tylko drogie "zabawki"

 

Ale to max wiocha wygląda :język: . Dałem grubszą kasę na AEG I klasy i jest wykonany gorzej od chinola.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ale to max wiocha wygląda :język: . Dałem grubszą kasę na AEG I klasy i jest wykonany gorzej od chinola.

 

Ja mam spasowane za pomocą ... silikonu i nie lata, zresztą w ogóle nie było tragicznych luzów. Rączka przednia po kontakcie z nieokiełznanym temperamentem przestała działać jak należy i teraz jest ustabilizowana w pozycji dla mnie wygodnej za pomocą żywicy epoksydowej.

 

Wykonanie jest jednak lepsze od chinola, mogę tak powiedzieć po mam też i takowego na stanie (dwa AUG z CA to trochę drogie zestawienie). Może na pierwszy i drugirzut okiem nie widać... ale mechanizm spustowy i działanie gearboxa są zdecydowanie na korzyść CA. Jakość materiałów też jest na korzyść CA o trademarkach nie wspomnę. Tyle że chinole cały czas sie doskonalą, porównuje pierwsze AUG z BE i teraz nowe z JG... też jest przepaść.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Ja mam spasowane za pomocą ... silikonu i nie lata, zresztą w ogóle nie było tragicznych luzów. Rączka przednia po kontakcie z nieokiełznanym temperamentem przestała działać jak należy i teraz jest ustabilizowana w pozycji dla mnie wygodnej za pomocą żywicy epoksydowej.

 

Wykonanie jest jednak lepsze od chinola, mogę tak powiedzieć po mam też i takowego na stanie (dwa AUG z CA to trochę drogie zestawienie). Może na pierwszy i drugirzut okiem nie widać... ale mechanizm spustowy i działanie gearboxa są zdecydowanie na korzyść CA. Jakość materiałów też jest na korzyść CA o trademarkach nie wspomnę. Tyle że chinole cały czas sie doskonalą, porównuje pierwsze AUG z BE i teraz nowe z JG... też jest przepaść.

 

No dobra, jeśli chodzi o te trade marki i flaki to rzeczywiście CA gromi chinoli. Czekam na rozwinięcie tematu o rączce. Jeśli dobrze myślę, to tafi zalał żywicą mocowanie rączki.

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No dobra, jeśli chodzi o te trade marki i flaki to rzeczywiście CA gromi chinoli. Czekam na rozwinięcie tematu o rączce. Jeśli dobrze myślę, to tafi zalał żywicą mocowanie rączki.

 

 

W moim Augu miałem złamany trzpień w przedniej, rozkładanej rączce. Zakupiłem stalowy guardera taki jak tu :

 

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1535

 

Dałem pozatym mocniejszą i krótszą sprężynę do wewnątrz (ze starej modelarskiej lampki biurkowej). Jak narazie (2 lata) wszystko chodzi ładnie i nic się nie kołysze ani nie lata (a używam przedniego chwytu dość często).

 

PZDR!

Edited by rogieroger
Link to post
Share on other sites

Mi się lufa chybotała na różne strony, poprawiłem izolką, niestety pozostało chybotanie na osi lufy. Więc rączka chodzi do porzodu, do tyłu i na lewo i na prawo. Nie jest to w czymś przeszkadzające, ale występuje.

 

Jaki jest sposób na usunięcie chybotania się lufy? Z zespołem lunety sobie poradziłem, została jeszcze lufa.

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

Mi się lufa chybotała na różne strony, poprawiłem izolką, niestety pozostało chybotanie na osi lufy. Więc rączka chodzi do porzodu, do tyłu i na lewo i na prawo. Nie jest to w czymś przeszkadzające, ale występuje.

 

Jaki jest sposób na usunięcie chybotania się lufy? Z zespołem lunety sobie poradziłem, została jeszcze lufa.

 

Miałem to samo. Jak zdemontujesz rozkładaną rączkę, to pod nią znajdziesz malutką śrubkę. Uzyj imbusa i jakiegoś średniowytrzymałego lakieru do gwintów (często lubi się odkręcać) i powinno być po kłopocie.

Jeśli to nie wystarczy..hmm, ja mam skręconą część lufy z częścią z lunetą za pomocą jednej imbusowej śruby. Nie wierciłem żadnych otworów (śruba znajduje się tam gdzie w otwór wchodzi trzpień z rączki przeładowania, stroną z wgłębieniem na imbus do wnętrza Auga, tak że ten trzpień wchodzi teraz w główkę śruby).

Teraz jeśli chcę rozłożyć go na 3 części to muszę odkręcić jedną śrubę (ale wzrosła szczelność i sztywność konstrukcji).

PZDR!

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Mam auga z ca, strzelałem z niego 2 razy. Za drugim razem coś się stało i pomimo, że strzelam naładowaną batką, to z broni dochodzi tylko dźwięk pustej batki "pik" "pik". Na innych bateriach też tak jest.

 

Może mi ktoś pomóc? Broń jest nowa, ma około tygodnia.

Link to post
Share on other sites

Jest nowy, więc go wyślę na gwarancję, a w sprawach rozkręcania broni jestem zielony, więc wolę do gb nie zaglądać.

 

Swoją drogą przykre trochę, że nowa broń, jeszcze porządnej firmy, a na dzień dobry zaraz coś nie działa:C

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, okazało się, że kulka wpadła do gearboxa i zablokowała cały mechanizm.

 

A wpadła dlatego, że magazynek był wyjmowany, gdy broń było odwrócona, bo tam jak się wkłada maga taka mała dziurka jest i kulka akurat tam musiała wpaść... :/

 

20 minut roboty i po problemie:]

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...