Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem MSK , i mam kilka spostrzeżeń odnośnie repliki: 1.Fatalne wykonanie selektora ognia - przy tak ciężko działającym przełączniku elementy plastikowe ulegają szybkiemu uszkodzeniu i , po pewnym czasie zmiana trybu działania odbywa się w sposób losowy. 2. Zbyt słaba sprężyna powrotna bolt carriera - przy magazynku załadowanym na full (30 kulek) karabinek ma niekiedy problem z wykonaniem pełnego cyklu. 3.Chwiejąca się lufa zewnętrzna - po każdym demontażu owej lufy luzy wydają się powiększać. 4. ZnAL z którego wykonano niektóre elementy jest naprawdę miękki i plastyczny . Reasumując MSK ma sporo wad i niedoróbek , i w obecnym stanie jest chyba najgorszą repliką GBB jaką posiadam w swoich zbiorach.

Link to post
Share on other sites

Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem MSK , i mam kilka spostrzeżeń odnośnie repliki: 1.Fatalne wykonanie selektora ognia - przy tak ciężko działającym przełączniku elementy plastikowe ulegają szybkiemu uszkodzeniu i , po pewnym czasie zmiana trybu działania odbywa się w sposób losowy. 2. Zbyt słaba sprężyna powrotna bolt carriera - przy magazynku załadowanym na full (30 kulek) karabinek ma niekiedy problem z wykonaniem pełnego cyklu. 3.Chwiejąca się lufa zewnętrzna - po każdym demontażu owej lufy luzy wydają się powiększać. 4. ZnAL z którego wykonano niektóre elementy jest naprawdę miękki i plastyczny . Reasumując MSK ma sporo wad i niedoróbek , i w obecnym stanie jest chyba najgorszą repliką GBB jaką posiadam w swoich zbiorach.

 

1. Niestety prawda, trochę czasu znaim się wyrobi

2. Trzeba zeszlifować na gładziutko doł boltcariera oraz młotek z którym się styka, wtedy niema problemu

3. Lufa u mnie siedzi sztywno, za to łoże już nie i się lekko chybocze ;)

4. Znal to znal xD

Link to post
Share on other sites

Trochę pomyślunku i kombinowania , i znalazłem sposób na chyboczący front. Patent jest bardzo prosty - należy lekko i równomiernie na całej długości podgiąć ten element , tak aby '' wchodził '' na replikę z małym oporem . Tak więc w moim MSK , ten mały ale bardzo irytujący problem przestał istnieć .Natomiast lufę zewnętrzną ustabilizowałem przez włożenie dodatkowej podkładki ( dwie takie podkładki powinny być w pudle z repliką ) . Problem nie ustąpił w 100% , ale poprawa jest zauważalna .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dość ładnie pokazane :

 

Dzięki za przypomnienie, muszę updatować posta, problemy na tym filmiku są nie w magach a w boltcarrierze i zbijaku, po wyszlifowaniu nie ma żadnych problemów.

 

Update: Sobie edytowałem, niema takiej opcji, po jakimś czasie chyba jest wyłączana :icon_wink:

Edited by Ghola
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Od piątku jestem posiadaczem tego karabinku i od początku mam kłopoty z nim, mianowicie na pusto strzela jak trzeba, po załadowaniu kul jest tak: strzał na pół gwizdka po czym mocne cofnięcie zamka i jest pusty mocny strzał, przeładowanie i znów na pół gwizdka ale z kulką. Może ktoś z was ma taki problem to może się podzielić w jaki sposób się z tym uporał

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie . Niestety w moim MSK pojawił się kolejny problem . A mianowicie : po wystrzeleniu ostatniej kulki w trybie AUTO ,bolt catch łapie cały zespół dyszy w pozycji wysuniętej .

Przy bliższych oględzinach okazuje się , że zespół dyszy cofa się w stronę '' cariera '' bardzo wolno , z wyczuwalnym oporem . Doraźne smarowanie pomaga tylko przy strzelaniu w SEMI .

Edited by Dominik20
Link to post
Share on other sites

@Dominik,

 

to co mnie martwi to to że w tej replice jest zastosowane zabezpieczenie przed pozostawaniem dyszy w ten sposób. Wyjmij boltcarriera i zerknij na niego od przodu (tam gdzie jest dysza) nad nią powinieneś mieć kanalik do którego jest wprowadzana właśnie blokada dyszy przed pozostawaniem.

 

Proponuję rozebrać boltcarriera i obejrzeć dyszę i szyny w poszukiwaniu zadziorków, nierówności itp. Przyjrzyj się przy okazji sprężynce bo może ją rozciągnęło ponad normę.

 

@Dita,

 

źle spasowana komora w zasadzie do razu strzaskałaby ci dyszę z przodu lub po prostu dysza by pękła na dwoje jak to miało miejsce u mojego kumpla w innej replice od WE.

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar zakupić MSK i chciałbym sie dowiedziec czy pojawiły sie jakies nowe problemy w bebechach, jaka jest dostepnosc czesci w Polsce do owej broni oraz jak sie sprawuje po dłóższym okresie użytkowania tak mniej-wiecej po roku lub dwóch latach.

Słyszałem ze zespół spustowy wymięka...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...